Saltex IV liga wschód. Orzeł nie miał kim grać, Piast i Victoria praktycznie spadły

Saltex IV liga wschód – 27. kolejka. Orzeł Sadowice przed tygodniem oficjalnie pożegnał się z Saltex IV ligą, a w sobotę nie pojechał na mecz w Ząbkowicach Śl. Bo nie miał kto grać. Z ligą żegnają się również (niemal) na 100 proc. Piast Nowa Ruda i Victoria Świebodzice.

 

Saltex IV liga zachód. Koronacja odłożona, znamy trzech spadkowiczów

Przed tygodniem przesądzone zostało, że pierwszym spadkowiczem z grupy wschodniej Saltex IV ligi jest Orzeł Sadowice. W tygodniu podopieczni Jacka Opałki zdążyli jeszcze zagrać mecz zaległy z Karoliną Jaworzyna Śląska (link powyżej), ale dziś już nie pojechali na mecz do Ząbkowic Śląskich. Jak poinformował klub na swoim facebookowym fanpage’u, mecz  “z miejscowym Orłem nie zostanie rozegrane z powodu niekompletnego składu drużyny Orła z Sadowic (kontuzje, pauzy za kartki, sprawy rodzinne zawodników).
Drużyna Orła Sadowice oddała mecz walkowerem na korzyść drużyny z Ząbkowic Ślaskich”.

 

Niezwykle ważne z punktu widzenia walki o utrzymanie się spotkanie odbyło się w Kobierzycach. GKS wygrał z Bystrzycą Kąty Wrocławskie 3:1 i zrównał się z nią punktami. Wygląda na to, że obie drużyny będą walczyć do końca o ligowy byt.

 

Kibole celowali w sędziego butelką. To czwarta kara dla tego klubu

Szanse na to stracił właśnie Piast Nowa Ruda, który przegrał z rewelacją wiosny MKP Wołów 2:4. Noworudzianie mają jeszcze jakieś minimalne, matematyczne szanse, ale biorąc pod uwagę fakt, że spadnie niemal na pewno 5 zespołów, to ich szanse są praktycznie równe zeru. Podobnie jak Victorii Świebodzice, która przegrała w niedzielę w Marcinkowicach 0:3. Sokół wskoczył na 11. miejsce w tabeli. Na dziś jest to miejsce nad kreską, ale walka o ta lokatę będzie zapewne trwała do ostatniej kolejki.

 

Duży krok ku zachowaniu czwartoligowego bytu zrobił za to Sokół Wielka Lipa, który pokonał Unię Bardzo 3:1.

 

Saltex IV liga wschód, 27. kolejka

  • Foto-Higiena Gać – Bielawianka Bielawa 2:1
  • GKS Kobierzyce – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:1
  • Polonia-Stal Świdnica – Wiwa Goszcz 1:0
  • Sokół Marcinkowice – Victoria Świebodzice 3:0
  • Sokół Wielka Lipa – Unia Bardo 3:1
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Orzeł Sadowice 3:0 (wo.)
  • Piast Nowa Ruda – MKP Wołów 2:4
  • Pogoń Oleśnica – Karolina Jaworzyna Śląska 6:0
[league_table 2920]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.