III liga: Końcówka Ślęzy bez happy endu, dwa gole Giełdy w debiucie

29. kolejka w 3. grupie III ligi. Ślęza znana jest z tego, że gra do końca. Tym razem w ostatniej minucie przegrała. Podobnie jak Lechia, Olimpia i Polkowice. Wygrały za to rezerwy Miedzi i  Śląska.

Tylko jedna drużyna może się uratowć. Musi punktować i liczyć na… Rozwój

Ślęza Wrocław nie raz udowodniła, że gra do końca. Nie raz dawało to punkty, jak choćby przed tygodniem z Pniówkiem, gdy w kilka minut żółto-czerwoni z 0:1 wyciągnęli na 2:1. Tym razem, z naszpikowanymi zawodnikami z I drużyny Górnikiem II Zabrze, było odwrotnie.

Ślęza w tym meczu przegrywała, prowadziła, by później znów przegrywać. Udało się wyrównać i gdy podział punktów był bardzo blisko, arbiter meczu podyktował rzut karny dla gości w 95 minucie meczu. Czy słusznie? Na filmie poniżej nie widać tego jednoznacznie – wygląda jakby Kucharczyk czysto wybił piłkę, aczkolwiek nie można wykluczyć, że zrobił to „przez” nogę zawodnika z Zabrza.

Wydział Gier nie zna przepisów? Zamieszania z badaniami ciąg dalszy

Jedyny punktującym zespołem z Dolnego Śląska była w sobotę Miedź II Legnica. Podopieczni Piotra Jacka wygrali w Częstochowie z mocną Skrą 2:1. Dwa gole w debiucie w III-ligowych rezerwach Miedzi strzelił uzdolniony zawodników Akademii Jakub Giełda.

Mimo porażki z wiceliderem ze Zdzieszowic, całkiem nieźle spisała się Lechia Dzierżoniów. Jeszcze przy stanie 0:0 dwie dobre okazje zmarnowali Damian Szydziak i Damian Niedojad. W 36 min. Ruch objął prowadzenie, a w II połowie lechiści stracili Damiana Korkusia, a potem drugiego gola.

Kolejny ligowy mecz przegrał beniaminek z Kowar, który uległ w Zielonej Górze Falubazowi 1:4.

Już w piątek KS Polkowice przegrał 0:3 w Bielsku-Białej z Rekordem. Mimo sporego osłabienia (brak 5 podstawowych graczy) przez niemal godzinę, goście byli lepszym zespołem. Ale nieskutecznym. Gospodarzom za to wystarczyło 10 minut by strzelić trzy gole.

Górnik Wałbrzych już 17 maja przegrał z Unią Turza ŚLąska 0:4.

W jedynym niedzielnym meczu Śląsk II wygrał z Piastem Żmigród 3:2. Wrocławianie dwa razy przegrywali, ale końcówka należała do podopiecznych Dariusza Sztylki. Bramki Artura Łuczkiewicza i Mateusza Stempina przesądziły o 3 punktach. Bardzo ważnych, bo przedłużających nadzieję na utrzymanie się.

III liga, 29. kolejka, 27 – 28 maja

• Ślęza Wrocław – Górnik II Zabrze 3:4
  • Stal Brzeg – BKS Stal Bielsko-Biała 1:0
  • Pniówek Pawłowice Śląskie – GKS 1962 Jastrzębie 0:2
  • Skra Częstochowa – Miedź II Legnica 1:2
  • Rekord Bielsko-Biała – KS Polkowice 3:0
  • Górnik Wałbrzych – Unia Turza Śląska 0:4
  • Falubaz Zielona Góra – Olimpia Kowary 4:1