Connect with us

III liga

Spadki w sezonie 2016/17 na Dolnym Śląsku [III liga, IV liga, Okręgówka – 29 MAJA]

Published

on

Spadki w sezonie 2016/17 na Dolnym Śląsku

Spadki w sezonie 2016/17 na Dolnym Śląsku. Gdyby sezon skończył się w miniony weekend – ile drużyn spadłoby z III ligi, a co za tym idzie z IV ligi oraz okręgówek? Sprawdzamy kto już został zdegradowany, a komu spadek realni grozi. SPADKI 2016/17 – STAN NA 29 MAJA 2017.

 

Awanse w sezonie 2016/17 [NA 29 MAJA]. Trzy drużyny awasowały do IV ligi

Gdyby sezon skończył się już dziś? czyli 29 maja. Z II ligi płyną dwie wiadomości, jedna dobra i jedna zła, ale nie tragiczna. Na kolejkę przed końcem sezonu utrzymał się ROW 1964 Rybnik. Spadła natomiast Polonia Bytom, ale to było wiadomo już od jakiegoś czasu. Rozwój Katowice jest aktualnie na ostatnim miejscu bezpiecznym. Utrzyma się jeśli wygra na wyjeździe z Gryfem Wejherowo (już bezpiecznym). Jeśli Rozwój zremisuje lub przegra, może zostać wyprzedzony przez dwie drużyny ? Polonię Warszawa i Kotwicę Kołobrzeg. I można być pewnym, że któraś z tych ekip z pewnością wykorzysta ewentualne potknięcie katowiczan.

 

III LIGA

To, ile spadnie drużyn ze Śląska z II ligi jest bardzo ważne dla Dolnego Śląska, bo pociąga liczbę spadkowiczów u nas. Jeśli z II do III ligi spadnie tylko Polonia, wtedy z III ligi spadną 4 drużyny ? 3 lub 4 z naszego regionu (Olimpia Kowary, Śląsk II Wrocław, Górnik Wałbrzych, Lechia Dzierżoniów).

 

3 tysiące za odpuszczenie meczu w A klasie? Jest dochodzenie

Niestety, jeśli spadnie również Rozwój Katowice, to z III do IV ligi spadnie 5 zespołów, więc praktycznie przesądzone jest, że wszystkie nasze ekipy zostaną zdegradowane. Oczywiście, będą miały one teoretycznie szanse, ale raczej iluzoryczne.

 

SALTEX IV LIGA

Ile spadnie dolnośląskich drużyn do IV ligi będzie miało kapitalne znacznie również dla ilości drużyn spadających do okręgówki. Jeśli będą 3, do z IV ligi spadnie 10 drużyn (po 5 z każdej grup Saltex IV ligi), jeśli będą 4 ? spadnie 11 ? z miejsc 12 ? 16 z każdej grupy, plus 11. drużyna z mniejsza ilością punktów.

 

Zachód

Spadek pewny: Granica Bogatynia, Lotnik Jeżów Sudecki, Zamet Przemków
Poważne zagrożenie spadkiem: Piast Wykroty, GKS Warta Bolesławiecka
Zagrożenie spadkiem: Nysa Zgorzelec
Przy spadku 6 drużyn, pewne utrzymania nie są jeszcze: Chrobry II Głogów, Sparta Grębocice, Stal Chocianów, Włókniarz Mirsk, Karkonosze Jelenia Góra.

 

Wschód

Pewny spadek: Orzeł Sadowice
Spadek praktycznie przesądzony: Piast Nowa Ruda, Victoria Świebodzice
Walka o utrzymanie się: Bystrzyca Kąty Wrocławskie, GKS Kobierzyce, Sokół Marcinkowice, Sokół Wielka Lipa

 

Gdyby dziś (29 maja) z ligi spadało 11 zespołów, to oprócz pięciu drużyn z każdej grupy, spadłaby też 11. a tabeli grupy zachodniej Nysa Zgorzelec, która ma jeden punkt mniej od 11. na wschodzie Sokoła Marcinkowice.

 

OKRĘGÓWKA

W przypadku spadków z IV ligi okręgówki ? zespoły będą degradowane do konkretnych grup. To oznacza, że w niektórych szykują się spore roszady. Z tabel na trzy kolejki przed końcem sezonu wiadomo, do której okręgówki może spaść ile drużyn.

 • Jelenia Góra: 4/5
 • Legnica: 1
 • Wałbrzych: 2
 • Wrocław: 3/4

To oznacza, że z okręgówki jeleniogórskiej spadnie 5/6 drużyn, legnickiej ? 4, wałbrzyskiej ? 4 oraz wrocławskiej ? 5/6.

 

Gdyby sezon kończył się dziś, do A klasy spadłyby następujące drużyny:

 

Okręgówka Jelenia Góra

Twardy Świętoszów, Orliki Węgliniec, Piast Dziwiszów – wycofały się z rozgrywek i zostały zdegradowane do B klasy, KS Stare Jaroszowice (pewny spadek), Czarni Lwówek Śląski i GKS Raciborowice (bardzo trudna sytuacja). Przy spadku 6 drużyn, pewne utrzymania nie są jeszcze Cosmos Radzimów i Sparta Zebrzydowa.

 

Okręgówka Legnica

Chojnowianka Chojnów, Przyszłość Prusice (pewny spadek), Rodło Granowice (niemal pewny spadek). Czwartym spadkowiczem będzie ktoś z tej grupy: Odra Chobienia, Kaczawa Bieniowice, Czarni Rokitki, Dąb Stowarzyszenie Siedliska i ? najmniej zagrożona – Iskra Kochlice.

 

Okręgówka Wałbrzych

Niemczanka Niemcza i Zryw Gola Świdnicka wycofały się z rozgrywek i zostały zdegradowane do klasy B. Dwóch pozostałych spadkowiczów poznamy z grona: Orlęta Krosnowice, Piławianka Piława Górna, Unia Złoty Stok oraz mniej zagrożonych Pogoń Duszniki Zdrój i Grom Witków.

 

Okręgówka Wrocław

Czarni Kondratowice wycofali się z rozgrywek i zostali zdegradowani do B klasy. LKS Brożec (pewny spadek), Dolpasz Skokowa (niemal pewny spadek), Olimpia Oleśnica, Zjednoczeni Łowęcice ? bardzo poważne zagrożenie. Gdyby spadało 6 drużyn, poważnie zagrożony jest także KS Żórawina, a mniej ? KP Brzeg Dolny, Widawa Bierutów, Czarni jelcz-Laskowice oraz Wratislavia.

10 komentarzy

10 Comments

 1. kibic

  29 maja, 2017 at 12:02 pm

  Do legnickiej okręgówki spada 1 drużyna, dwie wchodzą do IV ligi, cztery drużyny awansują z A klas. Więc powinno spaść 3 drużyny, a nie cztery przecież. Czy o czymś nie wiem?

  • ForStoper

   29 maja, 2017 at 1:18 pm

   Z A klasy awansuą 4 – mistrzowie plus najlepszy wicemistrz. Gdyby nikt nie spadł z IV ligi, wtedy utrzymałaby się drużyna z 13, miejsca, lae jak wiadomo, Zamet już zdegradowany

 2. Andrzej

  29 maja, 2017 at 12:10 pm

  Już od jakiegoś czasu obserwuje te wyliczenia i ciągle jest błąd w okręgówce jeleniogórskiej!! W okręgu jeleniogórskim są 3 A klasy a autor tekstu cały czas chyba liczy 4 bo ciągle o 1 za dużo spada . Przy spadku 4 drużyn z 4 ligi z okręgówki oprócz 3 drużyn które się wycofały spadają 2 ( stan na dzisiaj Stare i Czarni) . Pozdrawiam

  • ForStoper

   29 maja, 2017 at 1:21 pm

   To, że są 3 grupy A klasy niczego nie zmienia, bowiem w Legnicy też sa 3, a spadają z okręgówki 4 drużyny. Na stronie OZPN Jelenia Góra nie ma regulaminu awansów i spadków A i B klasy, więc na 100 proc. nie jestem pewien, ale na 99 proc. czterech spadkowiczów z okręgówki określa Regulamin DZPN dla całego województwa

   • Andrzej

    29 maja, 2017 at 2:10 pm

    W regulaminie co dostały kluby klasy okręgowej grupy jeleniogórskiej jest przewidziana liczba drużyn do spadku na 3 . Tak więc maksymalna liczba drużyn jakie mogą spaść jest 6 a na dzień dzisiejszy spada 5. Można wyliczyć. Awans uzyskują zwycięzcy A klas czyli 3 drużyny , spada na dzień dzisiejszy 4 drużyny z 4 ligi. Miejsca 3-11 zostają w okręgówce ( tj. 9 drużyn ) co daje łączna liczbę 16 drużyn.
    Pozdrawiam

    • Andrzej

     29 maja, 2017 at 2:38 pm

     2. W Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze przedstawia się to w sposób następujący :
     – Klasa Okręgowa Seniorów ? z tej klasy rozgrywkowej awansują do IV ligi Dolnośląskiej / grupa
     zachodnia/ dwa zespoły które na koniec cyklu rozgrywkowego 2016/2017 zdobędą I i II miejsce w tej
     klasie rozgrywkowej.
     – Klasa Okręgowa Seniorów ? tę klasę rozgrywkową opuszczają zespoły , które na koniec cyklu
     rozgrywkowego 2016/2017 zajmą odpowiednio 16, 15, 14 miejsce w końcowej tabeli.
     – Klasa ?A? ? awans do klasy okręgowej uzyskają zespoły które na koniec sezonu rozgrywkowego
     2016/2017 zdobędą I miejsca w trzech grupach tej klasy rozgrywkowej i spełnią wymogi licencyjne
     zawarte w Podręczniku Licencyjnym dla klubów IV ligi i niższych klas.

    • ForStoper

     30 maja, 2017 at 10:34 am

     Dziękuję za informację, niestety OZPN JG jako jedyny nie publikuje aneksu do regulaminu DZPN, stąd ta nieścisłość

 3. Kcpr

  30 maja, 2017 at 6:39 pm

  Mam pytanie podobnej natury co komentarze wyżej. Pytam admina, bo orientuje się na pewno lepiej ode mnie w awansach. Mianowice, czy do jeleniogórskiej okręgówki awansuje więcej niż 3 zespoły? Teoretycznie awansują mistrzowie trzech grup, ale czy cokolwiek może się zmienić? Słyszałem pogłoski o najlepszej drużynie z drugiego miejsca ze wszystkich grup. Pozdrawiam

  • ForStoper

   30 maja, 2017 at 7:37 pm

   Z tego co napisał pan Andrzej wynika, i co jest oczywiste biorąc pod uwage fakt, że apadają 3 drużyny, że awansują tylko mistrzowie (wicemistrz pewnie tylko wtedy, gdy mistrz zrezygnuje lub nie dostanie licencji)

 4. Basia

  6 czerwca, 2017 at 7:17 am

  Pan Andrzej chyba się myli. Patrząc w regulamin ze strony jeleniogórskiego OZPN jasno stoi, że:

  c) Drużyny, które zajmą cztery ostatnie miejsca spadają do odpowiednich klas A;

  Wiec wtedy “wyliczenia” ForStopera byłyby dobre i z A-klas jeleniogórskich awansuje jeszcze drużyna z drugiego miejsca z najlepszą średnią punktową.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

III liga

III liga. Gole, obroniony karny i czerwone kartki w Legnicy. Porażka Ślęzy

Published

on

III liga

21. kolejka III ligi.  Dwa mecze z udziałem dolnośląskich drużyn odbyły się w sobotę. Po emocjonującym meczu rezerwy Miedzi zremisowały z Gwarkiem. Ślęza nie złamała zahartowanej Stali. W niedzielę zagrają rezerwy Chrobrego.

 

Głupota bramkarza, czerwona kartka i karny. Zmiennik stanął na wysokości zadania

Mecz Miedzi II z Gwarkiem Tarnowskie Góry dobrze rozpoczął się dla gości, którzy już w 9. min. mieli rzut karny, ale Alan Madaliński obronił strzał rywala. W 21. min. Piotr Stępień mocnym uderzeniem pod poprzeczkę dał legniczanom prowadzenie. Już w 33. min. gospodarze stracili… zawodnika, bowiem Błażej Szczepanek obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Siły się wyrównały tuż przed przerwą, kiedy drugi żółty kartonik zobaczył zawodnik gości. W 58. min. padł gol dla gości autorstwa Jakuba Trojanowskiego i jak się później okazało, było to trafienie na wagę remisu.

 

Ślęza Wrocław gościła w Brzegu, gdzie walcząca o utrzymanie w lidze Stal bardzo dobrze spisuje się w rundzie wiosennej. Niestety, przekonali się o tym również żółto-czerwoni, którzy ulegli gospodarzom 1:2. Bramkę dla wrocławian (przy stanie 0:2) strzelił w 74. min. Adrian Niewiadomski.

W niedzielę rezerwy Chrobrego Głogów przegrały na wyjeździe z Polonią Bytom 0:2.

 

Wyniki 21. kolejki

 • Stal Brzeg – Ślęza Wrocław 2:1
 • Miedź II Legnica – Gwarek Tarnowskie Góry 1:1
 • Polonia Bytom – Chrobry II Głogów 2:0
 • Pniówek Pawłowice – MKS Kluczbork 2:1
 • Carina Gubin – LKS Goczałkowice Zdrój 0:1
 • Polonia Nysa – Warta Gorzów Wielkopolski 1:1
 • Odra Wodzisław Śląski – Rekord Bielsko-Biała 1:2
 • Stilon Gorzów Wielkopolski – Raków II Częstochowa 0:0
 • Lechia Zielona Góra – Górnik II Zabrze 0:4
Continue Reading

III liga

III liga. Dreszczowiec Ślęzy bez happy endu, Miedź bez rekordu

Published

on

III liga

20. kolejka III ligi. Bez wygranej zakończyły się sobotnie mecze dolnośląskich zespołów w III lidze. Bliska zdobycia punktów była Ślęza, ale ostatecznie – po dramatycznym meczu – przegrała w Kluczborku.

 

4LigaWschód. Mecz na szczycie dla Lechii Dzierżoniów

Po trzeciej porażce z rzędu lidera z Częstochowy, szansę na zrównanie z rezerwami Rakowa mieli piłkarze Ślęzy Wrocław, którzy grali w Kluczborku z MKS-em. Wrocławianie wyszli na prowadzenie po golu z rzutu karnego egzekwowanego przez Mateusza Kluzka w 37. min. spotkania, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Michał Płonka. Zaraz po zmianie stron MKS prowadził po trafieniu Dominika Lewandowskiego, kolejne minuty należały jednak do gości. Najpierw kapitalnym strzałem wyrównał Afonso, a w 69. min. Vinicius wyprowadził żółto-czerwonych na prowadzenie. Niestety, gospodarze mieli w swoich szeregach Bartosza Włodarczyka, który dwoma świetnymi strzałami dał MKS-owi komplet punktów.

 

Bez punktów z wyjazdu wróciły również rezerwy Miedzi. Legniczanie przegrali w Bielsku-Białej z Rekordem 1:2. Gospodarze prowadzili po golach Michała Biskupa i Filipa Walusia. Pod koniec spotkania Michał Skowron zdobył kontaktowego gola dla Miedzi, ale na doprowadzenie choćby do remisu zabrakło już czasu.

W niedzielę rezerwy Chrobrego przegrały w Głogowie z Lechią Zielona Góra 0:2.

 

Wyniki 20. kolejki

 • Rekord Bielsko-Biała – Miedź II Legnica 2:1
 • MKS Kluczbork – Ślęza Wrocław 4:3
 • Chrobry II Głogów – Lechia Zielona Góra 0:2
 • Raków II Częstochowa – Stal Brzeg 1:2
 • Górnik II Zabrze – Stilon Gorzów Wielkopolski 2:3
 • Gwarek Tarnowskie Góry – Polonia Bytom 1:3
 • Warta Gorzów Wielkopolski – Odra Wodzisław Śląski 2:1
 • LKS Goczałkowice Zdrój – Polonia Nysa 0:0
 • Pniówek Pawłowice – Carina Gubin 1:2
Continue Reading

III liga

III liga. Ślęza lepsza od lidera, rezerwy Chrobrego wygrały w Gorzowie Wlkp.

Published

on

III liga

19. kolejka III ligi. Ślęza wygrała z liderem z Częstochowy i zbliżyła się do ścisłej czołówki. Cenna wygrana rezerw Chrobrego, remis Miedzi II.

 

Pogoda sparaliżowała start rundy wiosennej. Mecze w podokręgu legnickim odwołane

Wydarzeniem kolejki był mecz we Wrocławiu, gdzie przyjechał lider – rezerwy Rakowa Częstochowa. Żółto-czerwoni stanęli na wysokości zadania i pokonali gości 1:0. Jedynego gola meczu strzelił Mikołaj Wawrzyniak w 23. min. spotkania. Dzięki wygranej wrocławianie zbliżyli się do lidera na 3 punkty, choć są jeszcze drużyny, które mogą objąć prowadzenie w tabeli III ligi z większą liczbą punktów, niż częstochowianie.

 

Rezerwy Chrobrego przed tygodniem straciły punkty w ostatnich minutach, tym razem udało się dowieźć korzystny wynik do końca. Pomarańczowo-czarni objęli prowadzenie w meczu ze Stilonem Gorzów Wlkp. w 21. min. po golu Adriana Marciniaka. W 60. min. wyrównał Emil Drozdowicz, ale głogowianie błyskawicznie odpowiedzieli. 180 sekund później zwycięskiego gola dla gości strzelił Jakub Cieślicki, który kilka minut wcześniej zameldował się na boisku.

 

Tymczasem rezerwy Miedzi podejmowały Wartę Gorzów Wlkp. Gospodarze prowadzili już od 8. min. po debiutanckim golu w legnickich barwach Piotra Stępnia. Tuż przed przerwą Stępień był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na gola zamienił Marcin Garuch.

Po przerwie, przy padającym śniegu, goście zdołali jednak wyrównać i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

 

Wyniki 19. kolejki

 • Ślęza Wrocław – Raków II Częstochowa 1:0
 • Miedź II Legnica – Warta Gorzów Wielkopolski 2:2
 • Stilon Gorzów Wielkopolski – Chrobry II Głogów 1:2
 • Polonia Nysa – Pniówek Pawłowice 1:1
 • Odra Wodzisław Śląski – LKS Goczałkowice Zdrój 2:2
 • Stal Brzeg – Górnik II Zabrze 3:3
 • Carina Gubin – MKS Kluczbork – niedziela
 • Polonia Bytom – Rekord Bielsko-Biała – odwołany
 • Lechia Zielona Góra – Gwarek Tarnowskie Góry – odwołany
Continue Reading

II liga

Spadki i awanse 2022/23. Kiepski początek wiosny, liczba spadkowiczów rośnie

Published

on

Spadki i awanse 2022/23

Rozpoczęła się runda wiosenna w rozgrywkach od II do IV ligi. Start większości naszych zespołów, zwłaszcza z II ligi, daleki jest od ideału. Gdyby taki układ w tabelach był na koniec sezonu to – i tak wysoka – liczba spadkowiczów jeszcze by urosła.  

 

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska w 2022 roku

Na stronie dolfutbol.pl regularnie publikujemy symulacje spadków i awansów w niższych ligach na Dolnym Śląsku po określonym etapie rozgrywek. Dziś przyjrzymy się tylko spadkom od II do IV ligi, a więc w tych rozgrywkach, które już wystartowały.

     

Przyczyna jest niepokojąca, a mianowicie kiepski start naszych drużyn, zwłaszcza w II lidze. Po dwóch wiosennych kolejkach w strefie spadkowej mamy aż dwie drużyny – rezerwy Śląska Wrocław (3 punkty na wiosnę) i Zagłębia Lubin (0 punktów). Co więcej, po dwie porażki mają dwie inne drużyny, które mogą spaść do 3. grupy III ligi – Górnik Polkowice oraz GKS Jastrzębie. Ich słaby start spowodował, że obie te ekipy mają dziś tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Dlaczego to takie ważne? Każda drużyna, która spadnie z II ligi do “naszej” III ligi, powiększy liczbę spadkowiczów z III ligi do IV, a z IV do okręgówki.

 

Na dziś z II ligi byłoby dwóch naszych spadkowiczów – Śląsk II i Zagłębie II.

 

To by oznaczało, że liczba spadkowiczów z 3. grupy III ligi wzrosłaby z regulaminowych trzech do pięciu! Na dziś w strefie spadkowej są rezerwy Miedzi Legnica, a tuż nad nią rezerwy Chrobrego Głogów. Gdyby tak zakończyłby się jednak sezon to z ligą pożegnałyby się i Miedź II, i Chrobry II.

 

To oznaczałoby oczywiście kłopoty dla czwartoligowców. Przypomnijmy, że IV liga będzie zredukowana z dwóch grup do jednej. To oznacza spadek 17 zespołów – z jednej grupy 8 zespołów (miejsca 9. – 16.), a z drugiej 9 zespołów (miejsca 8. – 16.). Oczywiście tak się stanie wtedy, gdy żadna drużyna dolnośląska nie spadnie z III ligi.

Gdyby jednak sprawdził się czarny scenariusz z dwoma spadkowiczami, to z IV ligi spadłoby 19 drużyn 9 z jednej grupy i 10 z drugiej.

 

Na dziś (stan na 7 marca) z IV ligi spadłoby 10 zespołów ze wschodu i 9 z zachodu:

Grupa wschodnia

 • Foto-Higiena Gać
 • Galakticos Solna
 • Piast Nowa Ruda
 • Górnik Wałbrzych
 • Bielawianka Bielawa
 • Polonia Trzebnica
 • Barycz Sułów
 • Sokół Marcinkowice
 • Skałki Stolec
 • Zamek Kamieniec Ząbkowicki 

 

Grupa zachodnia

 • Mewa Kunice
 • Iskra Kochlice
 • Granit Roztoka
 • BKS Bolesławiec
 • Sokół Jerzmanowa
 • Gryf Gryfów Śląski
 • AKS Strzegom
 • Jaworzanka Jawor
 • Sparta Grębocice

 

Czwartoligowcom nie pozostaje więc nic innego jak walczyć o każdy ligowy punkt i trzymać kciuki za dolnośląskie drużyny w II i III lidze, bo od nich będzie zależał los jednego, albo nawet dwóch spadkowiczów.

  

 

 

Continue Reading

III liga

III liga. 9 goli w meczu za “6 punktów”. Vinicius zapewnił Ślęzie zwycięstwo

Published

on

18. kolejka III ligi. Kiepsko rozpoczęli rundę wiosenną dolnośląscy III-ligowcy, którzy walczą o utrzymanie. Chrobry II przegrał u siebie po dramatycznym meczu, rezerwy Miedzi poległy w starciu z drużyną Łukasza Piszczka. Ślęza wygrała w Zabrzu z rezerwami Górnika.

 

Dwa razy uderzył sędziego. Jest decyzja w sprawie agresora ze Strzyżowca

Dziewięć goli i wielkie emocje, niestety, bez happy endu – tak rozpoczęła się runda wiosenna w Głogowie. Rezerwy Chrobrego podejmowały podejmowały Stal Brzeg, czyli bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie się w lidze. Gospodarze prowadzili najpierw 2:0, później 3:1, a na kilka minut przed końcem meczu 4:3. Niestety, komplet punktów pojechał do Brzegu, bowiem goście w ostatnich minutach – gdy głogowianie grali już w liczebnym osłabieniu – strzelili dwa gole zwyciężając 5:4.

Bramki dla gospodarzy strzelali Patryk Mucha (rzut karny), Mateusz Ozimek, Adrian Marciniak – 2, a dla gości Dominik Bronisławski – 2 (oba z karnych), Jakub Czajkowski, Marcin Wdowiak i Maksymilian Podgórski.

 

Chrobry II jest obecnie tuż nad kreską w ligowej tabeli, na ostatnie miejsce spadły natomiast rezerwy Miedź Legnica (wyprzedzone właśnie przez Stal Brzeg). Legniczanie – również w meczu „za 6 punktów” – ulegli na wyjedzie LKS-owi Goczałkowice Zdrój. Gole padły po przerwie. Najpierw, w 48. min., z rzutu karnego trafił Krzysztof Kiklaisz, w 87. min. trafił Dawid Lipniak.

 

Na zakończenie kolejki Ślęza Wrocław grała w Zabrzu z rezerwami Górnika. Po bezbramkowej I połowie, która toczyła się po lekkie dyktando gospodarzy, w drugiej w roli głównej wystąpił Vinicius. Napastnik wrocławian strzelił dwa gole i zapewnił żółto-czerwonym komplet punktów.

 

fot. Chrobry Głogów

 

Wyniki 18. kolejki

 • Górnik II Zabrze – Ślęza Wrocław
 • LKS Goczałkowice Zdrój – Miedź II Legnica 2:0
 • Chrobry II Głogów – Stal Brzeg 4:5
 • Gwarek Tarnowskie Góry – Stilon Gorzów Wielkopolski 1:2
 • MKS Kluczbork – Raków II Częstochowa 2:1
 • Rekord Bielsko-Biała – Lechia Zielona Góra 3:0
 • Warta Gorzów Wielkopolski – Polonia Bytom 1:2
 • Pniówek Pawłowice – Odra Wodzisław Śląski 1:1
 • Carina Gubin – Polonia Nysa 1:0
Continue Reading

III liga

Dwóch drugoligowców w kadrze rezerw Miedzi Legnica

Published

on

Przed startem rundy wiosennej w III lidze do kadry Miedzi II Legnica dołączyło dwóch zawodników, którzy ostatnio występowali na poziomie II ligi – Michał Dryja i Mariusz Sławek.

Przed startem rundy wiosennej w III lidze do kadry Miedzi II Legnica dołączyło dwóch zawodników, którzy ostatnio występowali na poziomie II ligi – Michał Dryja i Mariusz Sławek.

 

Co za derby w II lidze! Przerwany mecz, czerwone kartki i remontada Śląska

Michał Dryja został wypożyczony ze Śląska Wrocław do końca sezonu. Niespełna 20-letni zawodnik jest wychowankiem FC Wrocław Academy, z którego trafił do rezerw Śląska. Sezon 2021/22 miał całkiem udany na wypożyczeniu w III-ligowych wówczas Karkonoszach Jelenia Góra. Jesienią zagrał 3 mecze w rezerwach Śląska w II lidze. Mierzący 185 cm wzrostu zawodnik może występować na pozycji bocznego napastnika oraz ofensywnego pomocnika.

 

Mam nadzieję, że będę mógł pomóc drużynie w rundzie wiosennej w walce o utrzymanie w lidze. Dla mnie to kolejne wyzwanie, które podejmuję i wierzę, że wspólnie z zespołem osiągniemy postawiony przed nami cel – powiedział Michał Dryja klubowej stronie Miedzi.

 

Ofensywnie usposobiony, tyle że na lewym skrzydle, jest zazwyczaj również Mariusz Sławek. 23-latek podpisał w Legnicy 1,5 roczny kontrakt. Pochodzący z Gdańska zawodnik dotychczas reprezentował barwy Arki II Gdynia, Gryfa Wejherowo, Stali Rzeszów, Pogoni Grodzisk, a ostatnio Górnika Polkowice. Ma na koncie 99 meczów w II lidze, w których strzelił 6 goli.

 

Bardzo podoba mi się w Legnicy. Myślę, że to bardzo dobre miejsce do rozwoju. Poza tym mamy przed sobą cel jakim jest utrzymanie się w III lidze. To na pewno spowoduje dużą rywalizację o miejsce w składzie. Jestem na nią gotowy i mam nadzieję, ze uda nam się utrzymać – dodał Mariusz Sławek.

 

Fot. Miedź Legnica

Continue Reading

To się czyta