Czterech naszych w kadrze na młodzieżowe EURO

Czterech zawodników dolnośląskich klubów znalazło się w kadrze młodzieżowej reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, które wkrótce odbędą się w Polsce.

 

11 dni, które wstrząsną dolnośląską piłką

Trener reprezentacji Polski do lat 21, Marcin Dorna, ogłosił 23-osobowy skład (cały skałd poniżej) Polski na młodzieżowe mistrzostwa Europy UEFA EURO U21, które odbędą się w naszym kraju. W piątek powołania otrzymało 15 zawodników z polskiej ligi oraz Maksymilian Stryjek z Sunderlandu AFC. Wcześniej nominacje dostało siedmiu zawodników z klubów zagranicznych.

 

5 czerwca rozpocznie się zgrupowanie kadry w Arłamowie, które potrwa do 14 czerwca. Mistrzostwa zaczynają się 16 czerwca, a reprezentacja Polski swój pierwszy mecz rozegra tego dnia ze Słowacją.

 

3 tysiące za odpuszczenie meczu w A klasie? Jest dochodzenie

W kadrze na mistrzostwa znaleźli się Jarosałw Kubicki, Jarosław Jach i Adam Buksa z Zagłębia Lubin oraz Jakub Wrąbel ze Śląska Wrocław, choć trzeba pamiętać, że formalnie do 30 czerwca Wrąbel będzie golkiperem Olimpii Grudziądz, do której został wypożyczony z WKS-u.

 

Najwiekszą niewiadomą jest pozycja w zespole Jacha. Jeszcze niedawno był pewniakiem do gry, ale groźny uraz spowodował, że stracił niemal całą wiosnę. Wrócił na ostatnią chwilę, ale nie wiadomo w jakiej dyspozycji i, przede wszystkim, czy trener Dorna zaryzykuje postawić na defensora Zagłębia.

 

Swoją pozycję może stracić również Wrąbel, który podobnie jak Jach, jeszcze niedawno był pewniakiem do gry w podstawowej jedenastce. Niedawno jednak także leczył kontuzję, po jej wyleczeniu kilka tygodni czekał na powrót między słupki pierwszoligowej Olimpii. Wrócił na ostatnie mecze, ale czy wróci między słupki reprezentacji na Euro?

 

Buksa do tej pory był zmiennikiem w kadrze i raczej nie należy się spodziewać wielkich zmian w tej kwestii. Wydaje się więc, że najbliżej pierwszego składu jest na dziś Kubicki… choć zapewne wszystko się rozstrzygnie podczas zgrupowania przed mistrzostwami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.