Pięć klubów awansowało już do IV ligi. Zostały trzy miejsca

Znamy już pięć klubów, które awansowały do Saltex IV ligi. W weekend do tego grona dołączyła Odra Ścinawa, a w środę Olimpia Kamienna Góra. Zostały trzy miejsca i pięciu chętnych.

 

Upadłość Polonii Bytom? Skorzysta dolnośląski trzecioligowiec

Polonia Trzebnica i Piast Wrocław Żerniki z wrocławskie okręgówki, Sudety Giebułtów i Olimpia Kamienna Góra z jeleniogórskiej okręgówki oraz Odra Ścinawa z legnickiej okręgówki ? te drużyny już awansowały do Saltex IV ligi. Olimpia i Odra są świeżo upieczonymi beniaminkami.

 

W miniony weekend promocję do wyższej ligi przypieczętowała Odra Ścinawa, która pokonała Kaczawę Bieniowiece 3:0. O drugie miejsce premiowane awansem w okręgu legnickim zażarty bój toczą Górnik Złotoryja i Prochowiczanka. Oba zespoły spotkały się w sobotę. Wygrał Górnik, który wyprzedził ekipę z Prochowic na dwa punkty. Teraz złotoryjanie mają wszystko we własnych rękach, a właściwie nogach. Nie mogą sobie jednak pozwolić na stratę punktów, bowiem mają gorszy bilans meczów bezpośrednich z Prochowiczanką i tylko dwie wygrane zagwarantują im awans (prze ewentualnych zwycięstwach drużyny Jarosław Pedryca).

 

Zagłębie II zdobyło Puchar Polski DZPN. Decydowały karne

W środę, 7 czerwca poznaliśmy drugą ekipę z okręgu jeleniogórskiego która wywalczyła awans. Wtedy właśnie Olimpia Kamienna Góra grała zaległy mecz ze Stellą Lubomierz. Gdyby goście wygrali, mieliby jeszcze cień (niewielkiej) szansy na wyprzedzenie Olimpii. Kamiennogórzanie nie wypuścili okazji z rąk i zremisowali 1:1. I właśnie jeden punkt wystarczył, żeby już teraz cieszyć się z awansu.

 

Na razie żadnego beniaminka IV ligi nie znamy z okręgówki wałbrzyskiej. Najbliżej tego jest lider z Kłodzka, który jednak ostatnio przegrał w Tuszynie z Victorią 2:4. Jego rywale z Boguszowa-Gorców oraz Żarowa wygrali swoje mecze i zbliżyli się na 3 i 1 punkt. Do końca zostały dwie kolejki (Górnik w następnej dostanie 3 punkty walkowerem za mecz z Niemczanką) i jeszcze sporo może się wydarzyć.

One thought on “Pięć klubów awansowało już do IV ligi. Zostały trzy miejsca

  1. Górnik to najlepszy klub pomyślcie państwo , że jak Górnik będzie awansował to będzie ich 4 awans z rzędu od B klasy do A klasy do ligi okręgowej do saltex IV ligi. Żaden klub nie miał chyba takiej historii przez 5 lat.Dla naszego klubu będzie to historyczny awans jeszcze nigdy nasz klub nie był w IV lidze. Także Pany po IV Ligę !!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.