GKS Kobierzyce spadł przez błąd sędziego?

GKS Kobierzyce przegrał w ostatniej kolejce Saltex IV ligi z Unią Bardo i spadł do klasy okręgowej. Czy przyczyniły się do tego błędy sędziego? Oglądając nagranie z tego meczu, można mieć takie wątpliwości.

 

Saltex IV liga wschód. Kobierzyce spadają, Bystrzyca czeka

Oczywiście twierdzenie, że GKS Kobierzyce spadł przez sędziów jest na wyrost. Kobierzyczanie spadli przede wszystkim przez to, że na wiosnę prezentowali się wyjątkowo słabo. I że razili nieskutecznością w ostatnim meczu. Biorąc jednak pod uwagę sytuację w tabeli wschodniej grupy Saltex IV ligi, można dojść do wniosku GKS miał wyjątkowego pecha do sędziów asystentów meczu w Bardzie.

 

Na stronie kobierzyckiego klubu można obejrzeć skrót meczu Unia – GKS. Autor zaznaczył kilka, jego zdaniem, kontrowersyjnych sytuacji – wszystkie dotyczące spalonych, na które wpadali gracze gości. Było ich sporo, bowiem Unia grała wysoko wysuniętą linią obrony, a goście starali się grać prostopadłymi piłkami wrzucanymi za obrońców.

 

Górnik Boguszów-Gorce w IV lidze. Trzeci awans z rzędu

Co widzimy na skrócie? Biorąc nawet pod uwagę fakt, że kamera jest ustawiona na środku, wydaje się, że w najmniej 3 sytuacjach asystenci rzeczywiście się mylą i przerywają groźną akcję gości. Najbardziej brzemienna w skutkach była akcja z 73 min., gdy gracze z Kobierzyc strzelają gola na 2:1. Sędzia asystent podnosi jednak chorągiewkę, a główny przerywa akcję. Jak widać choćby na stop klatce spalonego w momencie podania nie było.

 

Na nieszczęście dla przyjezdnych, Unia w kolejnej akcji strzeliła gola i wygrała 2:1. Kobierzyce spadły do ligi okręgowej. Co ciekawe, gdyby padł remis w tym meczu, to o tym, która drużyna spadnie z IV ligi prawdopodobnie zdecydowałby baraż między GKS-em Kobierzyce i Bystrzycą Kąty Wrocławskie (tak by się stało, jeśli z III ligi spadną 2 dolnośląskie drużyny).

2 thoughts on “GKS Kobierzyce spadł przez błąd sędziego?

  1. Witam, gwoli informacji kamera była ustawiona ok. 5 metrów od linii środkowej w kierunku wiaty zawodniczej Gości. Co oczywiście nie zmienia faktu, że z powodu braku perspektywy ciężko jest ocenić pozycję ,,spaloną”. Chciałbym podkreślić, że poziom zachowanie działaczy, trenera był na wysokim poziomie. Pokazali klasę.

    1. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ocena sytuacji nie jest prosta – na moje oko jednak, spalonego przy golu nie było

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.