Miedź II na kartoflisku zdecyduje o mistrzostwie III ligi

Decydujący o mistrzostwie III ligi i awansie do II ligi mecz Miedź II Leginica – GKS 1062 Jastrzębie odbędzie się na… treningowym boisku legnickiego klubu.

 

Lechia, Śląsk II i Unia – kto się utrzyma, a kto spadnie?

W cieniu walki o utrzymanie się w III lidze przez dolnośląskie zespoły, trwa walka również o mistrzostwo III ligi i awans do II ligi. Przed ostatnia kolejką GKS 1962 Jastrzębie ma punkt więcej od Ruchu Zdzieszowice. Zdzichy w ostatniej kolejce grają u siebie ze zdegradowanym Górnikiem Wałbrzych i są zdecydowanym faworytem. Lider natomiast jedzie do Legnicy, na mecz z 3. w tabeli Miedzią II.

 

Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że mecz Miedź II – GKS odbędzie się na obiekcie przy ul. Sportowców, a więc trzecim boisku Miedzi – na co dzień treningowym. Nie ma tam trybun, a i sama murawa do najlepszych nie należy.

 

Grupy młodzieżowe obowiązkowe od nowego sezonu

W GKS-ie, gdy dowiedzieli się, gdzie odbędzie się mecz, zaproponowali, żeby mecz przenieść do Jastrzębia (Miedź byłaby w nim gospodarzem). Legniczanie się zgodzili, ale veto postawił Opolski ZPN, który organizuje rozgrywki III ligi. Powód? Mecz ma zbyt duże znaczenie, by dawać taki handicap gościom (o sprawie więcej pisze katowicki Sport). Co ciekawe – rywalem jastrzębian w walce o mistrzostwo ligi jest drużyna z opolskiego…

 

Mecz odbędzie się więc w Legnicy, do której wybierają się kibice z Jastrzębia (ciekawe gdzie zostaną „posadzeni”). I to piłkarze Miedzi II w dużej mierze zdecydują o tym, kto awansuje do II ligi.

One thought on “Miedź II na kartoflisku zdecyduje o mistrzostwie III ligi

  1. nie trzeba powtarzać tekstów skądinąd fajnego dziennikarza, który nigdy na tym boisku nie był.Trybuny są, boisko jeżeli chodzi o murawę jest idealne, tylko tzw. pawilon klubowi nijak nie przystoi do bogactwa właściciela Miedzi. Tam swoje mecze grają rezerwy Miedzi, gra kobieca Miedzianka i zespoły Akademii Piłkarskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.