Grupy młodzieżowe obowiązkowe od nowego sezonu

Każda drużyna grająca od A klasy w wzwyż będzie od nowego sezonu musiała posiadać własne drużyny młodzieżowe. Koniec z podpisywaniem umów z innymi podmiotami.

 

Koniec walkowerów za kartki. Ale nie dla wszystkich

Stało się to, o czym mówiono od dawna, a ja pisałem na blogu w marcu. Zarząd DZPN zdecydował, że od nowego sezonu 2017/18 każdy klub posiadający drużynę w A klasie lub lidze wyższej, musiał mieć własną drużynę młodzieżową. Nie będą już obowiązywały, tak teraz popularne, umowy o współpracy ze szkółkami piłkarskimi czy klubami młodzieżowymi.

 

Temat jest bardzo kontrowersyjny – przeciwnicy przepisów uważają, że w wielu małych miejscowościach, nie ma możliwości stworzenia drużyny juniorów, gdyż najzwyczajniej w świecie brakuje dzieci chętnych do gry w piłkę.

 

Anty fair play dla zawodników Startu. Zeszli z boiska, żeby nie spaść?

Andrzej Padewski, prezes DZPN przypomina, że wcale nie trzeba tworzyć od razu zespołu juniorskiego. Wystarczy nawet zespół Skrzatów czy Żaków, gdzie na murawie występuje 4 czy 5 zawodników.

 

 

Sprawa budzi kontrowersje, ale jak pokazuje nasza sonda, w której można głosować na stronie głównej, większość internautów opowiada się za zmianami.

[socialpoll id=”2431412″ path=”/polls/2431412″ width=”350″]

 

One thought on “Grupy młodzieżowe obowiązkowe od nowego sezonu

  1. głupkowaty pomysł dziadów borowych, wkrótce obudzą się w nocniku, jak zawinie się kupa drużyn z mniejszych miejscowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.