Nie będzie walkowera za baraż Foto-Higiena – Zagłębie II

Nie będzie walkowera dla Foto-Higieny Gać za przegrany 0:3 baraż o III ligę z Zagłębiem II Lubin. Komisja Dyscyplinarna DZPN ukarała Miedziowych karą finansową.

 

Foto-Higiena chce walkowera za baraż

Foto-Higiena Gać wysłała do DZPN protest w sprawie barażu o III ligę z Zagłębiem II Lubin. Mistrz wschodniej grupy Saltex IV ligi argumentował, że w zespole z Lubina Filip Dudziak grał z nr 10 na koszulce, a protokole meczowym był wpisany z nr 19. (ten miał Olaf Nowak).

 

Co ciekawe, za takie przewinienie „należy się” kara finansowa, ale nie walkower. Problem w tym, że niedawno ta sama komisja orzekła walkower w bardzo podobnej sytuacji, jaka miała miejsce w meczu Pogoń Oleśnica – Orzeł Sadowice.

 

Turniej finałowy UEFA Regions Cup 2018/19. Z kim zagra Dolny Śląsk [TERMINARZ]

Tak sytuację z Oleśnicy opisała klubowa strona Foto-Higieny: Na ławce rezerwowej bramkarz Orła – Kamil Izbiański widniał z numerem 99, pod koniec spotkania z uwagi na kontuzję kolegi z drużyny był zmuszony wejść na boisku w doliczonym czasie gry, pojawił się na nim z numerem 18. O czym sędzia spotkania nie został poinformowany i kierownictwo Pogoni domagało się walkowera, gdyż przegrali ten mecz 2:1. Ku zdziwieniu wszystkich Wydział Gier Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej przyznał walkowera Pogoni, choć w przepisach jasno napisano, że w opisanej sytuacji należy się kara finansowa.

 

Dziś zapadł werdykt w sprawie meczy Foto-Higiena – Zagłębie II.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.