Wrocławska okręgówka 2017/18. To będzie wyjątkowy sezon [MAPA, WYKRES]

We wrocławskiej okręgówce zapowiada się bardzo ciekawy sezon. Nawet 5 ? 6 drużyn jako cel stawia sobie awans do IV ligi. Ponadto mocno zmieniła się mapa ligi.

 

Miała być fuzja, będą derby w okręgówce

Podczas weekendu 19 ? 20 sierpnia sezon rozpocznie wrocławska okręgówka. W tym roku będzie ona wyjątkowo silna. A to za sprawą tego, że z grupy wschodniej Saltex IV ligi spadły do niej aż 3 drużyny. I to nie byle jakie ? uznane firmy na lokalnym rynku ? GKS Kobierzyce, Bystrzyca Kąty Wrocławskie oraz Orzeł Sadowice. Degradacja dwóch pierwszych to spora niespodzianka. Oba będą chciały jak najszybciej wrócić do IV ligi. Ale chętnych do awansu będzie znacznie więcej.

 

Oprócz spadkowicza z Sadowic, wiele do powiedzenia będzie z pewnością miał beniaminek z Prusic. Orzeł w cuglach awansował z II grupy klasy A. Trudno się jednak dziwić, skoro w żółto-czarnych barwach grali m.in. Grzegorz Rajter, Jacek Mądrzejewski czy Adrian Bergier. Gdy uda się utrzymać kadrę, a może nawet wzmocnić, Orzeł powinien sporo namiesza w nowym sezonie.

 

Hernani w Bielawie. Szykuje się transferowy hit?

Ponadto mamy całą grupę solidnych drużyn, z którymi będą musieli liczyć się faworyci, jak choćby Polonia Środa Śląska, Zachód Sobótka, Wratislavia, Strzelinianka czy Energetyk Siechnice.

 

Tą ostatnią drużynę czekają dodatkowo derby gminy Siechnice z Kolektywem Radwanice, który odniósł historyczny sukces i awansował do okręgówki. Obie drużyny miały już okazję grać ze sobą, ale nigdy na tym poziomie rozgrywkowym.

 


Mocno zmieni się w nowym sezonie rozkład geograficzny. Aż osiem drużyn będzie z powiatu wrocławskiego. To dlatego, że wszyscy spadkowicze byli z tego rejonu, a dodatkowo doszło jeszcze dwóch beniaminków. Największe straty zanotował natomiast powiat strzeliński ? z 3 drużyn została jedna.

 

Szczegóły można zobaczyć na wykresie poniżej

 

 

2 thoughts on “Wrocławska okręgówka 2017/18. To będzie wyjątkowy sezon [MAPA, WYKRES]

  1. jakie drużyny zostały uzanae jako miasto Wrocław? Ja widzę że tylko Wratislavia będzie reprezentować miasto w tych rozgrywach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.