Miała być fuzja, będą derby w okręgówce

Miała być fuzja dwóch klubów z Przemkowa – Zametu i UKS Huty. Do połączenia jednak nie dojdzie, a zamiast tego będą derby Przemkowa w legnickiej okręgówce.

 

Hernani w Bielawie. Szykuje się transferowy hit?

W poprzednim sezonie Zamet Przemków zajął ostatnie miejsce w zachodniej grupie Saltex IV ligi i spadł do legnickiej okręgówki. W niej gra już, z całkiem niezłym skutkiem, UKS Przemków Huta. W zakończonym sezonie UKS zajął 7. miejsce.

 

Dwa kluby z nie za dużego miasta (ok. 7 tys.) w okręgówce (wcześniej w IV lidzie i okręgówce) to ewenement na skalę regionu. Stąd pojawił się pomysł, forsowany przez burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka, by doszło do połączenia obu klubów. Najpierw podpisano list intencyjny, później walne zgromadzenia członków obu klubów miału podjąć odpowiednie uchwały. I rzeczywiście, w Zamecie walne było za fuzją. Członkowie UKS Huta – co nie było zaskoczeniem – byli innego zdania.

 

AKS Strzegom ma nowego trenera. Znane nazwisko

Fuzja miała zostać dopięta do 1 lipca, później miał ją jeszcze zatwierdzić DZPN. Choć UKS nie wydał oficjalnego oświadczenia w sprawie fuzji, to został już opublikowany terminarz legnickiej okręgówki. A w nim dwa kluby z Przemkowa.

 

Warto pamiętać, że temat fuzji w Przemkowie przewija się od lat. Dążyły do tego władze miasta, które tłumaczyły, że miasta nie stać na utrzymywanie dwóch klubów. W efekcie UKS był ostatnio traktowany znacznie gorzej (m.in. pod względem dofinansowania) od swojego lokalnego rywala.

 

Zamiast fuzji będą więc derby Przemkowa. Pierwsze z nich odbędą się podczas 13. kolejki, która zaplanowana jest na 4 – 5 listopada. UKS Huta będzie gospodarzem meczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.