Andrzej Gomołysek trenerem pierwszej drużyny Sparty Wrocław

Andrzej Gomołysek został nowym trenerem A-klasowej Sparty Wrocław. Zastąpił na tym stanowisku Łukasza Zająca, który pozostanie w klubie jako zawodnik i opiekun drużyny młodzieżowej.

 

Zmiany trenerów w klubach klasy A [WROCŁAW, LEGNICA]

W poniedziałek rano Sparta poinformowała, że wraz z zakończeniem rundy jesiennej trenerem pierwszej drużyny przestał być Łukasz Zając. Prowadził on drużynę przez pięć sezonów, od października 2013 roku. Największym sukcesem zespołu w tym czasie był zwycięstwo w B klasie w sezonie 2016/17 i awans do A klasy. Zając nadal będzie trenerem drużyny młodzieżowej Sparta Wrocław Juniors oraz zawodnikiem klubu.

 

Wieczorem poznaliśmy nowego szkoleniowca Sparty. Nie było niespodzianki – został nim prowadzący do tej pory zespół rezerw Andrzej Gomołysek.

 

III liga: Drużyna jesieni 2017 na Dolnym Śląsku

„Świetne wyniki osiągnięte z drugim zespołem Sparty i profesjonalny styl pracy, spowodowały że teraz trener Andrzej Gomołysek będzie miał za zadanie odbudować piłkarską jakość w “jedynce” i zapewnić drużynie na wiosnę spokojne utrzymanie w “A” klasie” – czytamy na fanpage’u klubu.

 

Sparta po rundzie jesiennej zajmuje 10. miejsce w tabeli grupy III, ma 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. Prowadzona do tej pory przez Gomołyska druga drużyna zajmuje 5. miejsce w X grupie B klasy, ze stratą zaledwie 2 punktów do lidera.

 

Andrzej Gomołysek ma 32 lata. Kibicom Śląska Wrocław znany był głównie z tego, że przed laty pisał w popularnym portalu slasknet.com. Później założył specjalistyczną stronę taktycznie.net, a od kilku lat jest również analitykiem InStat Football. Zajmuje się m.in. przygotowaniem analiz taktycznych dla klientów agencji, m.in. klubów Ekstraklasy, Eredivisie czy Bundesligi.

 

W styczniu br. – od rezerw Sparty – rozpoczął swoją pierwszą praktyczną przygodę z trenerką.

 

Przypomnijmy, że Sparta Wrocław wciąż czeka na decyzję Komisji Odwoławczej DolZPN w sprawie wykluczenia z rozgrywek, za brak uczestnictwa w rozgrywkach drużyny młodzieżowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *