Connect with us

DolZPN

Odwołania drużyn wykluczonych z A klasy odrzucone

Published

on

wycofany klub

Zjednoczeni Łowęcice, Skra Wojnowice oraz KP Esthetic Ludów Polski wykluczone z rozgrywek klasy A. Komisja Odwoławcza Dolnośląskiego ZPN odrzuciła odwołanie klubów i podtrzymała decyzję Komisja ds. Rozgrywek Dolnośląskiego ZPN.

 

B klasa Wrocław. Siedmiu mistrzów znamy. Walka w czterech grupach

Komisja ds. Rozgrywek Dolnośląskiego ZPN wycofała ekipy z Łowęcic, Wojnowic i Ludowa Śląskiego z klasy A w połowie maja. Powodem był notoryczny brak uczestnictwa w turniejach Żak/Orlik. Kluby odwołały się i mogły grać kolejne mecze.

 

W poniedziałek Komisja Odwoławcza Dolnośląskiego ZPN zajęła się odwołaniami. Jak poinformowała strona dolpilka.pl, komisja odrzuciła odwołania. A to oznacza, że wszystkie kluby zostały wycofane z rozgrywek klasy A. Co prawda mogą się one jeszcze odwołać do PZPN, ale koszty takie odwołania są spore i trudno spodziewać się, że któryś z klubów się na to zdecyduje. Zwłaszcza że szanse powodzenia byłby niewielkie.

 

Parasol, Orzeł, Moto-Jelcz i Olimpia ? oto mistrzowie klasy A

Jaka przyszłość czeka te kluby? W sytuacji bowiem, gdy drużyna jest wykluczana z powodu trzech walkowerów ? degradowana jest o dwie klasy rozgrywkowe. Tutaj nie mamy jednak do czynienia z taką sytuacją.

 

Z wyjaśnieniami przyszedł prezes DolZPN Andrezj Padewski.

 

Co ciekawe, Skra w grupie III i Zjednoczeni II w grupie I są aktualnie na miejscach spadkowych. Tylko KP Estethic Ludów Śląski jest drużyną z górnej połowy w tabeli.

 

 

6 komentarzy

6 Comments

 1. Trener

  12 czerwca, 2018 at 1:24 pm

  I bardzo dobrze ile razy można ostrzegać i grozić palcem. Oby inne wymogi licencyjne były od nowego sezonu tak samo respektowane na każdym szczeblu rozgrywkowy ( szatnie, natryski, ogrodzenie boiska itp.) jak zapowiadał prezes Padewski.

 2. Prezes

  13 czerwca, 2018 at 9:46 am

  Dla kogo dobrze, dla tego dobrze. Generalnie to jest farsa dzpn, który realnie wpływa na sytuację w grupie I klasy A. Łowęcice mogły by np. urwać punkty drużynie z Gniechowic w następnej kolejce i sytuacja zmienia się diametralnie odnośnie spadkowiczów. A tak na 2 kolejki przed końcem DZPN robi cyrk, zwykłą pokazówkę, do której zawsze będzie można wrócić jako precedens. Kluby na się w głębokim poważaniu, ważne żeby CYRK SIĘ KRĘCIŁ.

  Do DZPN: Z roku na rok klubów ubywa, bo żal z Wami współpracować. Jestem, za tym, żeby przepisy respektować, ale trzeba wiedzieć jak je mądrze stosować.

  • Edek

   13 czerwca, 2018 at 7:51 pm

   To nie apel do DZPN tylko do działaczy i delegatów którzy uczestniczą w walnym zebraniu i wybierają takie władze a później takie władze w DZPN robią z klubami co chcą. A może by tak ktoś się wziął i podjął działania w kierunku stworzenia konkurencji dla DZPN np. powiatowe ligi bez żadnych licencji trenerów z uprawnieniami itd. Może wtedy DZPN będzie bardziej szanował tych którzy zostaną e ich strukturach.

 3. RICO

  13 czerwca, 2018 at 8:51 pm

  szkoda ze gnichowice nie graja z lowecice -co do spadku to juz wiadomo jesienia gnichowice wygraly 5-1w lowecicach mysle ze w niedziele wynik bylby wyzszy a cyrk sami sobie zrobiliscie pretensje tylko do siebie wasze miejsce to B KLASA

 4. Kibic

  14 czerwca, 2018 at 9:46 am

  Zauważcie tylko że Ludów był na 4 turniejach z 6. 2 na jesień i 2 na wiosnę. I nie był to notoryczny brak drużyn tylko na tak małej wiosce trudno zebrać zawsze chłopaków na mecz a jesli organizator przekłada turniej na długi weekend to już wogole skąd wziąć chłopaków. Ale dzpn to nie interesuje. Tymbardziej ze zostały drużyny które na jesień nie były wogole na turniejach a na wiosnę tylko na 3. Sa równi i rowniejsi

 5. działacz

  14 czerwca, 2018 at 9:31 pm

  W nawiązaniu do tego,co napisał Edek myślę,że bardzo dobrym posunięciem byłoby wydzielenie ze struktur PZPN piłkarstwa amatorskiego.Wrzucanie do jednego worka klubów z ekstraklasy i klasy “B” jest bezsensowne.To co obecnie się dzieje czyli egzekwowanie wymogów licencyjnych to równanie na siłę klubów wiejsko-miejskich grających w klasach B lub A do tych z Ekstraklasy czy 1 ligi czyli działanie kompletnie pozbawione logiki bo to nie ten poziom i nie te pieniądze.Uważam,że taka nowa organizacja powinna obejmować kluby klas B.A i Okręgówki.Ewentualnie może to dotyczyć IV ligi.W tych niższych klasaach nie trzeba byłoby mieć trenerów z licencją czy też całej kosztownej infrastruktury stadionowo-sportowej.Kto będzie chciał awansować do wyższej niż Okręgówka lub IV liga klasy to bedzie musiał zastosowac sie do wymogów licencyjnych,reszta pozostanie amatorska.Oczywiście z zachowaniem miniumu typu baraki dla druzyn,pomieszczenie dla sedziów.I to bedzie amatorstwo w czystej postaci i kosztujace o wiele mniej.Kto będzie chciał grać wyżej to może grać (dotyczy to klubów i zawodników) ale nie sterujmy amatorskim piłkarstwem jak za komuny systemem nakazowo-wykonawczo-represyjnym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DolZPN

Hiszpańska Galicja gospodarzem mistrzostw UEFA Region’s Cup

Published

on

Hiszpańska Galicja została gospodarzem turnieju finałowego amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska.

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

Jesienią ubiegłego roku poznaliśmy wszystkich finalistów, a w środę, 25 stycznia 2023 roku, UEFA ogłosiła gospodarza finałów amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Turniej odbędzie się w hiszpańskiej Galicji. Oprócz gospodarzy, zagrają w nich: reprezentacja Dolnego Śląska oraz Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy odbędzie się pod koniec czerwca 2023 r. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie. Nasze ekipa będzie miała również szansę jako pierwsza w historii obronić tytuł mistrzowski. 

 

fot. Sportsfile/UEFA.com

 

Continue Reading

Sędziowie

Kurs sędziowski 2023. Zapisy przedłużone do 22 stycznia

Published

on

Kurs sędziowski 2023 startuje już 26 stycznia. Zapisy zostały przedłużone do 22 stycznia. To ostatni moment, żeby zrobić „papiery sędziowskie” i rozpocząć swoją przygodę z gwizdkiem.

 

Tegoroczny kurs odbędzie się w formie szkoleń online oraz w ramach zajęć praktycznych na boisku. Kurs poprowadzą sędziowie Dolnośląskiego Kolegium Sędziów, którzy na co dzień prowadzą mecze PKO Ekstraklasy, I, II i III ligi. – Maksimum praktyczności nauczania – korzystamy z klipów z rozgrywek UEFA oraz z Polski. Niezbędna dawka wiedzy, najważniejsze rady oraz sympatyczna atmosfera i dużo dobrej zabawy gwarantowane! – zachęca Kolegium Sędziów Wrocław.

 

Wymagania od kandydata kursu sędziowskiego:

 • ukończone 16 lat (zgoda rodziców osób niepełnoletnich);
 • niekaralność;
 • brak przeciwwskazań zdrowotnych (m.in. sportowa sylwetka);
 • koszt kursu – 100 zł.

Plan kursu:

 • Start – 26 stycznia 2023 r.;
 • Koniec – 4 marca 2023 r.;
 • Termin zapisów – do 15 stycznia 2023 r.;

 

Jak się zapisać?

Wypełnij ankietę online LINK DO ANKIETY;

Dokonaj płatności na konto Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej

Tytuł: Imię i nazwisko – KURS SĘDZIOWSKI 2023 (np. Jan Kowalski – KURS SĘDZIOWSKI 2023)

Numer konta: 61 1090 2503 0000 0006 3000 0960

Adresat: Dolnośląski Związek Piłki Nożnej

ul. Oporowska 62, 53-434 Wrocław

 

Po dokonaniu opłaty prześlij na adres mailowy (kurs.sedziowski.wroclaw@gmail.com) skan (lub zdjęcie dobrej jakości) oświadczenia o niekaralności (tu znajdziesz WZÓR OŚWIADCZENIA), a w przypadku kandydatów niepełnoletnich – zgody rodzica (tu znajdziesz WZÓR ZGODY).

W przypadku jakichkolwiek pytań można się kontaktować pod adresem mailowym: kurs.sedziowski.wroclaw@gmail.com.

Continue Reading

DolZPN

UEFA Region’s Cup. Znamy wszystkich finalistów. Gdzie odbędzie się turniej finałowy?

Published

on

UEFA Region’s Cup

Znamy już wszystkich finalistów, którzy w przyszłym roku zagrają w finałach amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska. Gdzie odbędzie się turniej finałowy?

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

W przyszłym roku odbędą się finały amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Reprezentacja Dolnego Śląska, która wywalczyła awansu podczas turnieju eliminacyjnego na Łotwie, poznała wszystkich rywali, którzy powalczą o tytuł mistrzowski. Są wśród nich: Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Galicja (Hiszpania), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy odbędzie się pod koniec czerwca 2023 r. na terenie jednego z finalistów. Gospodarza poznamy prawdopodobnie w styczniu.

 

Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie.

 

fot. UEFA

 

Continue Reading

Sędziowie

Dwa razy uderzył sędziego. Jest decyzja w sprawie agresora ze Strzyżowca

Published

on

Lechia Piechowice - Czarni Strzyżowiec

Podczas meczu jeleniogórskiej A klasy pomiędzy Lechią Piechowice i Czarnymi Strzyżowiec zawodnik gości zaatakował sędziego. Komisja Dyscyplinarna podjęła decyzję w sprawie agresora.  

 

Sędzia otrzymał dwa ciosy. Skandal na meczu A klasy

Przypomnijmy, że do skandalu doszło pod koniec spotkania między Lechią Piechowice i Czarnymi Strzyżowiec (I grupa jeleniogórskiej A klasy) w miniony weekend. Gospodarze prowadzili wtedy 2:0. – Sędzia prowadzący zawody został uderzony dwukrotnie w okolice twarzy przez jednego z zawodników Czarnych Strzyżowiec. W 86 minucie zawody zostały przerwane w związku z zaistniałą sytuacją – poinformowało w mediach społecznościowych Kolegium Sędziów Jelenia Góra.

 

Arbiter poddał się obdukcji oraz zgłosił sprawę na policję. Zanim jednak organy ścigania zajmą się agresorem, stanął on przed Komisją Dyscyplinarną Podokręgu Jelenia Góra.

 

Zawodnik przyznał się do winy i wyraził skruchę. Ponadto złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze dyscyplinarnej, który – ze względu na postawę zawodnika przed komisją – został uwzględniony. Oskarżonemu została wymierzona kara 3 lat dyskwalifikacji oraz kara pieniężna.

 

Przypomnijmy, że to nie jedyna bulwersująca sprawa, którą musi się zająć „dyscyplina” w okręgu jeleniogórskim. 1 listopada do gorszących scen doszło na cmentarzu w Janowicach Wielkich, gdzie zawodnik Rudawego zaatakował arbitra. Ty przypadkiem KD zajmie się w przyszłym tygodniu.

  

fot. pixabay.com

 

Continue Reading

Sędziowie

Sędzia zaatakowany na cmentarzu! „I co teraz śmieciu jeb…?”

Published

on

Do skandalicznej sytuacji doszło we wtorek, 1 listopada, na cmentarzu w Janowicach Wielkich w powiecie karkonoskim. Sędzia została zaatakowany i obrażony przez zawodnika miejscowej drużyny. Wszystko działo się na oczach zszokowanej rodziny arbitra.

 

Niepokonani. 22 drużyny jeszcze nie przegrały, dziewięć wygrało wszystkie mecze

O zajściu poinformowało Kolegium Sędziów Jelenia Góra na swoim facebookowym profilu. – Sędzia będąc na cmentarzu został zaatakowany przez jednego z zawodników drużyny Rudawy Janowice, który zaszedł mu drogę i z premedytacją wpadł na niego, zadając mu absurdalne pytanie „I co teraz śmieciu jebany?”. Sytuacja jest o tyle bulwersująca, że sędzia był w obecności swojej najbliższej rodziny, która również poczuła się w tym momencie zagrożona – czytamy.

 

Agresor nie był anonimowy. Jak informuje zarząd KS Jelenia Góra, zawodnik ten w poprzednim sezonie otrzymał od tego sędziego czerwoną kartkę, a później był na ponad pół roku zawieszony za swoje zachowanie wobec arbitra.

 

Sprawa została zgłoszona na policję, a odpowiednie pismo otrzyma także Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Jelenia Góra. Sędzia został otoczony pomocą prawną oraz otrzymał wsparcie wszystkich członków zarządu KS Jelenia Góra – czytamy.

 

Niestety, to kolejny już atak agresji na sędziego w okręgu jeleniogórskim w ostatnim czasie. Niedawno arbiter otrzymał od zawodnika dwa ciosy w okolice głowy

 

fot. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

 

Continue Reading

Sędziowie

Sędzia otrzymał dwa ciosy. Skandal na meczu A klasy

Published

on

Lechia Piechowice - Czarni Strzyżowiec

Skandal na meczu jeleniogórskiej A klasy pomiędzy Lechią Piechowice i Czarnymi Strzyżowiec. Pod koniec spotkania sędzia został zaatakowany przez jednego z zawodników gości. Mecz został przerwany, a sprawa zapewne trafi do sądu.

 

Mecz przerwany w 8. minucie. Koszmar na boisku w A klasie

Do skandalu doszło pod koniec spotkania między Lechią Piechowice i Czarnymi Strzyżowiec (I grupa jeleniogórskiej A klasy). Gospodarze prowadzili wtedy 2:0. – Sędzia prowadzący zawody został uderzony dwukrotnie w okolice twarzy przez jednego z zawodników Czarnych Strzyżowiec. W 86 minucie zawody zostały przerwane w związku z zaistniałą sytuacją – poinformowało w mediach społecznościowych Kolegium Sędziów Jelenia Góra.

 

O całym zajściu został poinformowany przewodniczący KS DZPN, który zapewnił pomoc prawną, a sprawa zostanie zgłoszona do sądu z powództwa cywilnego przeciw winnemu zawodnikowi. Pokrzywdzony sędzia poddał się obdukcji oraz zgłosił sprawę na policję – dodało KS Jelenia Góra.

 

fot. pixabay.com

 

Continue Reading

To się czyta