Odwołania drużyn wykluczonych z A klasy odrzucone

Zjednoczeni Łowęcice, Skra Wojnowice oraz KP Esthetic Ludów Polski wykluczone z rozgrywek klasy A. Komisja Odwoławcza Dolnośląskiego ZPN odrzuciła odwołanie klubów i podtrzymała decyzję Komisja ds. Rozgrywek Dolnośląskiego ZPN.

 

B klasa Wrocław. Siedmiu mistrzów znamy. Walka w czterech grupach

Komisja ds. Rozgrywek Dolnośląskiego ZPN wycofała ekipy z Łowęcic, Wojnowic i Ludowa Śląskiego z klasy A w połowie maja. Powodem był notoryczny brak uczestnictwa w turniejach Żak/Orlik. Kluby odwołały się i mogły grać kolejne mecze.

 

W poniedziałek Komisja Odwoławcza Dolnośląskiego ZPN zajęła się odwołaniami. Jak poinformowała strona dolpilka.pl, komisja odrzuciła odwołania. A to oznacza, że wszystkie kluby zostały wycofane z rozgrywek klasy A. Co prawda mogą się one jeszcze odwołać do PZPN, ale koszty takie odwołania są spore i trudno spodziewać się, że któryś z klubów się na to zdecyduje. Zwłaszcza że szanse powodzenia byłby niewielkie.

 

Parasol, Orzeł, Moto-Jelcz i Olimpia – oto mistrzowie klasy A

Jaka przyszłość czeka te kluby? W sytuacji bowiem, gdy drużyna jest wykluczana z powodu trzech walkowerów – degradowana jest o dwie klasy rozgrywkowe. Tutaj nie mamy jednak do czynienia z taką sytuacją.

 

Z wyjaśnieniami przyszedł prezes DolZPN Andrezj Padewski.

 

Co ciekawe, Skra w grupie III i Zjednoczeni II w grupie I są aktualnie na miejscach spadkowych. Tylko KP Estethic Ludów Śląski jest drużyną z górnej połowy w tabeli.

 

 

6 thoughts on “Odwołania drużyn wykluczonych z A klasy odrzucone

  1. I bardzo dobrze ile razy można ostrzegać i grozić palcem. Oby inne wymogi licencyjne były od nowego sezonu tak samo respektowane na każdym szczeblu rozgrywkowy ( szatnie, natryski, ogrodzenie boiska itp.) jak zapowiadał prezes Padewski.

  2. Dla kogo dobrze, dla tego dobrze. Generalnie to jest farsa dzpn, który realnie wpływa na sytuację w grupie I klasy A. Łowęcice mogły by np. urwać punkty drużynie z Gniechowic w następnej kolejce i sytuacja zmienia się diametralnie odnośnie spadkowiczów. A tak na 2 kolejki przed końcem DZPN robi cyrk, zwykłą pokazówkę, do której zawsze będzie można wrócić jako precedens. Kluby na się w głębokim poważaniu, ważne żeby CYRK SIĘ KRĘCIŁ.

    Do DZPN: Z roku na rok klubów ubywa, bo żal z Wami współpracować. Jestem, za tym, żeby przepisy respektować, ale trzeba wiedzieć jak je mądrze stosować.

    1. To nie apel do DZPN tylko do działaczy i delegatów którzy uczestniczą w walnym zebraniu i wybierają takie władze a później takie władze w DZPN robią z klubami co chcą. A może by tak ktoś się wziął i podjął działania w kierunku stworzenia konkurencji dla DZPN np. powiatowe ligi bez żadnych licencji trenerów z uprawnieniami itd. Może wtedy DZPN będzie bardziej szanował tych którzy zostaną e ich strukturach.

  3. szkoda ze gnichowice nie graja z lowecice -co do spadku to juz wiadomo jesienia gnichowice wygraly 5-1w lowecicach mysle ze w niedziele wynik bylby wyzszy a cyrk sami sobie zrobiliscie pretensje tylko do siebie wasze miejsce to B KLASA

  4. Zauważcie tylko że Ludów był na 4 turniejach z 6. 2 na jesień i 2 na wiosnę. I nie był to notoryczny brak drużyn tylko na tak małej wiosce trudno zebrać zawsze chłopaków na mecz a jesli organizator przekłada turniej na długi weekend to już wogole skąd wziąć chłopaków. Ale dzpn to nie interesuje. Tymbardziej ze zostały drużyny które na jesień nie były wogole na turniejach a na wiosnę tylko na 3. Sa równi i rowniejsi

  5. W nawiązaniu do tego,co napisał Edek myślę,że bardzo dobrym posunięciem byłoby wydzielenie ze struktur PZPN piłkarstwa amatorskiego.Wrzucanie do jednego worka klubów z ekstraklasy i klasy “B” jest bezsensowne.To co obecnie się dzieje czyli egzekwowanie wymogów licencyjnych to równanie na siłę klubów wiejsko-miejskich grających w klasach B lub A do tych z Ekstraklasy czy 1 ligi czyli działanie kompletnie pozbawione logiki bo to nie ten poziom i nie te pieniądze.Uważam,że taka nowa organizacja powinna obejmować kluby klas B.A i Okręgówki.Ewentualnie może to dotyczyć IV ligi.W tych niższych klasaach nie trzeba byłoby mieć trenerów z licencją czy też całej kosztownej infrastruktury stadionowo-sportowej.Kto będzie chciał awansować do wyższej niż Okręgówka lub IV liga klasy to bedzie musiał zastosowac sie do wymogów licencyjnych,reszta pozostanie amatorska.Oczywiście z zachowaniem miniumu typu baraki dla druzyn,pomieszczenie dla sedziów.I to bedzie amatorstwo w czystej postaci i kosztujace o wiele mniej.Kto będzie chciał grać wyżej to może grać (dotyczy to klubów i zawodników) ale nie sterujmy amatorskim piłkarstwem jak za komuny systemem nakazowo-wykonawczo-represyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *