4LigaWschód. Derby dla Polonii, historyczne zwycięstwo Orła

Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Po 3. kolejkach Bielawianka i AKS z komletem punktów. Derby powiatu trzebnickiego dla Polonii. Historyczne zwycięstwo beniaminka z Lubawki.

Koronawirus w drużynie rezerw Miedzi Legnica. Mecz z Polonią odwołany

W 3. kolejce najciekawiej zapowiadał się mecz 2. i 3. drużyny w tabeli, czyli AKS-u Strzegom i Mechanika Brzezina. W spotkaniu prowadzenie objęli goście, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Damian Bogacz. Po zmianie stron bramki dla gości trafiali Dawid Domaradzki i Adrian Zieliński.

Lider z Bielawy grał u siebie z Orłem Ząbkowice Śląskie. Kibice liczyli na dobry mecz i nie zawiedli się. Goście prowadzili od 25 min. po golu Tomasza Robaka. Wyrównał tuż przed przerwą Paweł Słonecki, a w 62 min. gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Patryk Drożyński. 12 minut później znów był remis pod trafieniu Dawida Kuriaty. O losach meczu w doliczonym czasie gry zdecydował piękny strzał Matusza Perońskiego.

Bielawianka i AKS to jedyne drużyny, które mają komplet punktów po 3 meczach. Komplet punktów ma na koncie jeszcze Moto-Jelcz Oława, ale po dwóch meczach, bowiem tym razem pauzował.

Na trzecim stopień podium po środowej kolejce jest Polonia Trzebnica, która w derbach powiatu trzebnickiego pokonała Orła Prusice 3:1. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Grzegorz Rajter, a jednego Mateusz Matković.

Bez porażki pozostaje również Sokół Wielka Lipa, który tym razem zremisował 1:1 z LKS-em Bystrzyca Górna. Gospodarze prowadzili od 52 min. po bramce Artura Kierata, na którego odpowiedział w 78 min. Italo Rocha De Olivera.

Do czołówki dołączyła również Lechia Dzierżoniów, która pokonała w Nowej Rudzie Piasta 3:0. Bramki zdobyli Bartosz Rzepski, Patryk Chrapek i Mikołaj Majewski.

Najwyższą wygraną w kolejce odniósł MKP Wołów, który pokonał Pogoń Pieszyce 5:1. Gole dla gospodarzy strzelali: Szymon Czyżowicz, Marek Gacek, Krystian Włodarczyk, Kamil Miłkowski i Kamil Aramowicz.

Emocji nie brakowało w Lubawce, gdzie Orzeł podejmował Unię Bardo. Gospodarze wygrali 3:2 po golach, które strzelali Kamil Duda, Rafał Grzelak i Konrad Zwolenik. Było to pierwsze, historyczne zwycięstwo beniaminka w IV lidze. Dla gości strzelali Dawid Różana i Jakub Krocz.

Jeden gol zdecydował o wyniku meczu w Marcinkowicach, gdzie Sokół grał z GKS-em Mirków. Gospodarze wygrali 1:0. Jedynym golem meczu było samobójcze trafienie Pawła Pytla.

W ostatnim meczu kolejki Nysa Kłodzko uległa Piastowi Żerniki Wrocław 0:2. Pierwszego gola z rzutu karnego strzelił Maciej Kowalczyk, a drugiego dołożył Bartosz Bicz.