4LigaZachód. Stal zluzowała Karkonosze na fotelu lidera. Pięć goli Żmudy

Karkonosze po sobotniej serii gier objęły prowadzenie w lidze, ale w niedzielę na fotel lidera wróciła Stal Chocianów. Pięć goli w meczu z Lotnikiem strzelił Tomisław Żmuda. Wysokie wygrane Chrobrego II i Konfeksu.

4LigaWschód. Mecz kolejki dla AKS-u. Pogoń postawiła się liderowi

Ostatnia w tabeli Sparta Grębocice przyjechała do Jeleniej Góry jak na ścięcie, ale na boisku postawiła faworytowi trudne warunki. Karkonosze ostatecznie wygrały 5:2, ale goście długimi momentami walczyli z gospodarzami jak równy z równym. Jeleniogórzanie prowadzili od 2 min. po trafieniu Kamila Młodzińskiego, na którego w 25 min. odpowiedział Adam Kubik. Końcówka I połowy należała do Karkonoszy – najpierw trafił Robert Lekszycki, a tuż przed gwizdkiem Oskar Giziński. Zaraz po przerwie Sparta złapała kontakt po golu Tomasza Bielenia. Ostatnia faza znów jednak należała do gospodarzy. W 70 min. sytuację sam na sam wykorzystał Mateusz Czerwiński, a 7 minut później pięknym strzałem popisał się Siergiej Taran.

Karkonosze, które są jedyną w lidze drużyną bez porażki, wskoczyły na fotel lidera zachodniej grupy IV ligi. Ale tylko na jeden dzień. W niedzielę bowiem Stal Chocianów rozbiła Lotnika Jeżów Sudecki 7:1. Pięć goli w meczu zdobył 17-letni Tomisław Żmuda, a dwa dołożył Marcel Wolan. Gola dla gości strzelił Michał Piwiński.

Na trzeci stopień podium wskoczył beniaminek z Osiecznicy, który pokonał 1:0 Orkana Szczedrzykowice. Jedynego gola meczu w 75 min. z rzutu wolnego zdobył Marek Chmielowski. Goście mieli kilka okazji do strzelenia gola, ale wyśmienicie między słupkami spisywał się bramkarz Leśnika.

Duże emocje w Kunicach, gdzie Mewa podejmowała Kuźnię Jawor. Mewa prowadziła na początku 1:0, a później musiała gonić wynik. Najpierw gry przegrywała 1:3, a potem 2:4. Udało się tylko połowicznie, bowiem doprowadziła do wyniku 3:4. Bramki strzelali: Arkadiusz Cymbalista – 2, Marcin Kaczmarek oraz Seweryn Suchecki – 2, Bartosz Karbowiak i Emilian Borek. Była to trzecia porażka u siebie gospodarzy w 3 meczu.

Siedem goli padło również w Głogowie. Niedzielny mecz rezerw Chrobrego z Odrą Ścinawa był jednak nadspodziewanie jednostronny. Gospodarze już do przerwy prowadzili 3:0, ostatecznie zwyciężyli 6:1. Bramki w meczy strzelali: Wiktor Kobiela, Przemysław Siudak, Miłosz Jóźwiak, Adam Antochów, Wiktor Wawrzyniak, Wojciech Boksiński oraz Patryk Długosz.

Pewne zwycięstwo odniósł również Konfeks Legnica, który podejmował KS Legnickie Pole. Po golu Bartosza Hanieckiego i hat-tricku Olivera Dańczaka, gospodarze wygrali 4:1. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zanotował Marcin Wasilewski.

Orla Wąsosz wygrała w Prochowicach 2:0. Gole dla gości zdobyli Wiktor Kaczanowski i Daniel Katrycz.

Bramek nie oglądali kibice w Jędrzychowicach, bowiem w meczu Apisu ze Spartą Rudna padł bezbramkowy remis.