Były zawodnik Piasta Żerniki zadebiutował w ekstraklasie… czeskiej

Nataniel Wybraniec, były piłkarz IV-ligowego Piasta Żerniki Wrocław, zadebiutował w czeskiej ekstraklasie w barwach drużyny Slezsky FC Opawa.

 

IV-ligowy Mechanik ma następcę trenera Kucharskiego

20-letni dziś Nataniel Wybraniec do Piasta Żerniki trafił latem 2019. Mimo że wrocławski IV-ligowiec był pierwszym seniorskim klubem defensywnego pomocnik, od razy wywalczył on sobie miejsce w pierwszym składzie. Jesienią poprzedniego sezonu był podstawowym drużyny prowadzonej wtedy jeszcze przez Marka Kowalczyka.

 

Zimą drużynę objął Waldemar Tęsiorowski, ale pod jego wodzą Wybraniec już nie pograł, bowiem – jak pamiętamy – runda wiosenna została odwołana z powodu pandemii.

 

Wybraniec wtedy pożegnał się z klubem z Osinieckiej, a w nowym sezonie odnalazł się w czeskim klubie Slezsky FC Opawa, a dokładniej jego rezerwach. W minioną sobotę były gracz Piasta zadebiutował jednak w czeskiej ekstraklasie.

 

Wszedł on na boisko w 87 min. meczu z Banikiem Ostrawa. Drużyna Polaka przegrała 1:2, choć całą połowę grała z przewagą jednego zawodnika, a na dodatek zmarnowała rzut karny.

 

fot. Slezský FC Opava facebook

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *