Ślęza i Zagłębie ze złotymi gwiazdkami. Sześć dolnośląskich akademii docenionych

PZPN zakończył rekrutację szkółek do drugiego cyklu Programu Certyfikacji. Odznaczenia dostało sześć dolnośląskich szkółek, w tym dwie – akademie Ślęzy Wrocław i Zagłębia Lubin – na poziomie złotym.

 

Przygotowania do rundy wiosennej w niższych ligach dopiero po “kwarantannie”

Formularze zgłoszeniowe do drugiego cyklu programu złożyło 100 podmiotów, z czego do dalszego etapu – uzupełniania danych – przeszło 98 z nich. O gwiazdkę złotą ubiegało się wówczas 9 szkółek, o srebrną 19, a o brązową 70.

 

Najbardziej wymagający dla szkółek okazał się etap obejmujący rejestrację członków sztabów szkoleniowych i zawodników, tworzenie drużyn, przypisywanie obiektów oraz tworzenie harmonogramów. Po jego zakończeniu w grze o certyfikaty pozostały 62 podmioty. To w nich odbyły się wizyty wstępne i monitorujące. Te pierwsze miały za zadanie zweryfikowanie wypełniania przez szkółkę wymogów formalno-prawnych. Były wśród nich m.in. posiadanie zaświadczeń z Krajowego Rejestru Karnego oraz o niefigurowaniu członków sztabu szkoleniowego w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, posiadanie umów na obiekty treningowe oraz umów z trenerami czy w przypadku szkółek starających się o złoto i srebro – posiadanie badań lekarskich. Drugi rodzaj wizyt z kolei miał na celu ocenę procesu szkoleniowego.

 

Ostatecznie całą, rozpoczętą 1 października br. procedurę rekrutacji do programu z sukcesem przeszło 36 podmiotów – 5 uzyskało certyfikat na poziomie złotym, 11 na srebrnym, a 20 na brązowym. Wśród nich jest sześć dolnośląskich szkółek:

 

Gwiazdka złota

  • Akademia Ślęza Wrocław
  • Akademia Zagłębie Lubin

 

Gwiazdka srebrna

  • UKS Lechia Dzierżoniów
  • Pogoń Oleśnica

 

Gwiazdka brązowa

  • Talent Trzebnica
  • AMP Budziszów Wielki

 

fot., źródło: pzpn.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *