Czterech nowy zawodników w Górniku już oficjalnie

Górnik Polkowice, beniaminek I ligi, oficjalnie potwierdził pozyskanie czterech nowych zawodników.

 

Nowy pomocnik w rezerwach Śląska. To jego czwarty wrocławski klub

23-letni Maciej Pałaszewski w Polkowicach spędzi najbliższe 2 lata. Środkowy pomocnik swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Polarze, później grał w drużynach juniorskich Śląska. Na koncie ma również występy w Rakowie Częstochowa i Stomilu Olsztyn. W ubiegłym sezonie w Śląska zaliczył 13 meczów w pierwszej drużynie. Wiosną grał w rezerwach Śląska.

 

Kajetan Szmyt, pomocnik Warty Poznań, został wypożyczony do Polkowic na rok. To już druga przygoda 19-latka w klubie z Kopalnianej. Po raz pierwszy Szmyt trafił do Polkowice w sezonie 2019/2020, kiedy to Górnik występował w II lidze. Po powrocie do Poznania został wypożyczony do Nielby Wągrowiec, w której spędził wiosnę.

 

Środkowy obrońca Marcin Biernat w nowym sezonie wzmocni defensywę zielono-czarnych. Biernat to doświadczony obrońca, który na swoim koncie ma występy na pierwszoligowym poziomie. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w drużynie juniorskiej Cracovii Kraków. Później grał m.in. w Puszczy Niepołomice, Chojniczance Chojnice czy GKS-ie Tychy. W ubiegłym sezonie 29-letni, mierzący 188 cm wzrostu stoper bronił barw legnickiej Miedzi, gdzie wystąpił w 28 meczach.

 

18-letni pomocnik Dorian Krakowski od początku swojej piłkarskiej kariery związany był ze Świdnicą, gdzie zaczynał jako junior. Ostatni sezon spędził w trzecioligowej Polonii-Stal Świdnica, gdzie strzelił 4 gole.

 

Źródło: Górnik Polkowice

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *