4LigaWschód. Pokaz mocy lidera, przełamanie Bielawianki

IV liga wschód. Lider z Dzierżoniowa nie zwalnia tempa, gonią go Barycz i Polonia-Stal. Przełamanie Bielawianki, ostre strzelanie w Marcinkowicach.

III liga. Foto-Higiena goniła, ale Rekordu nie pobiła. Ślęza lepsza od Lechii

Lider z Dzierżoniowa nie zwalnia tempa. Lechia grała na trudnym terenie w Trzebnicy, ale pewnie pokonała Polonię 6:1. Już po pierwszej połowie było 5:0 po dwóch bramkach Eltona i Michała Ciarkowskiego oraz jednaj Patryka Chrapka. Po zmianie stron mecz się wyrównał, a obie drużyny zdobyły po golu. Dla gości trafił Bartosz Rzepski.

Drugim hitem kolejki był mecz w Nowej Rudzie, gdzie zmierzyły się niepokonane dotąd Piast i Barycz Sułów. Goście objęli prowadzenie już w 2 min. po golu Artur Kierata. W 28 min. z rzutu karnego wyrównał Pedro, a pod koniec I połowy goście stracili również zawodnika. Nie zraziło to beniaminka, który mimo osłabienia od 64 min. prowadził po golu Adriana Puchały z rzutu karnego. Chwilę później siły się wyrównały, bowiem gospodarze stracili zawodnika, a w końcówce również dwa kolejne gole. Ostatecznie Barycz wygrała w Nowej Rudzie 4:1.

Zespół z Sułowa jest wiceliderem, a podium zamyka IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. Spadkowicz z III ligi nie miał łatwej przeprawy z Piastem Żerniki, ale ostatecznie zdobył komplet punktów zwyciężając 3:2. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Robert Myrta, a jednego – zwycięskiego – zaliczył Szymon Tragarz. Dla goście dwa razy trafił Oskar Trzepacz.

Ostre strzelanie oglądali kibice w Marcinkowicach, gdzie Sokół podejmował beniaminka z Woliborza. Mecz zakończył się remisem 4:4, a gospodarze wyrównali w 93 min. z rzutu karnego. Dwie bramki dla Sokoła zdobył Joao Passoni, a po jednym dołożyli Tomasz Rudolf oraz Maciej Marciniszyn. Dla gości bramki zdobywali Łukasz Szczepaniak – 2, Adam Bońkowski oraz debiutujący w barwach Słowianina Arkadiusz Majewski.

Z dołu tabeli powoli wygrzebuje się Moto-Jelcz, który wygrał drugi mecz z rzędu po trzech porażkach. Oławianie skromnie, bo 1:0, pokonali GKS Mirków. Jednego gola strzelił w 60 min. z rzutu karnego Jakub Skorłutowski.

Przełamanie w Bielawie, gdzie Bielawianka pokonała 3:2 WKS Wierzbice i odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po I połowie gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Mateusza Kuriaty i Marcosa. W przerwie trener gości Józef Klepak dokonał… 6 zmian. I to przyniosło efekt, bowiem goście – mimo gry w osłabieniu – w 60 min. zdobyli bramkę kontaktową. W 68 min. jednak Marcos trafił na 3:1 i bramka wierzbiczan w ostatniej minucie na niewiele się zdała.

Miłe złego początki w Oleśnicy. Pogoń prowadziła z Orłem Ząbkowice Śląskie po golu Rafała Burzyńskiego. Później jednak trafiali tylko przyjezdni, którzy wygrali 3:1.

Tymczasem bez bramek zakończyło się spotkanie w Wołowie, gdzie MKP grało z AKS-em Strzegom.

One thought on “4LigaWschód. Pokaz mocy lidera, przełamanie Bielawianki

1. Muszę się odnieść do meczu Piast – Barycz , bowiem suchy wynik nic nie mówi. Wynik wypaczony przez sędziego. Czerwona kartka dla zawodnika Piasta niełsuszna (na wideo wyraźnie widać jak jest faulowany przez zawodnika Sułowa) , no i rzut karny dla Sułowa po odbiciu się piłki od uda leżącego na murawie zawodnika Piasta (to również widać na filmie). Poza tym pokaz chamstwa i wulgaryzmu przez zawodników Baryczy. Dobry zespół, to fakt ale czy arbiter musiał im pomagać. Film zostanie przekazany stosownym organom. Przykro mi to stwierdzać, ale chyba w tym sezonie Piast znów będzie walczył nie tylko z zawodnikami rywali ale i z sędziami. W poprzednim meczu w Wierzbicach sędzia nie widział interwencji bramkarza Wierzbic rękami 1,5 m za polem karnym i bokserskich ciosów obrońcy Wierzbic we własnym polu karnym.