4LigaWschód. Lechia ucieka, Polonia-Stal goni. Ktoś jeszcze powalczy?

12. kolejka IV liga wschód. Lechia prowadzi z kompletem punktów, goni ją Polonia-Stal. Zacięte mecze w Strzegomiu, Sułowie, Nowej Rudzie i Wierzbicach.

Zmiana trenera w Środzie Śląskiej. Jarosław Pedryc objął Polonię

Kolejny rywal zaliczony – tak w największym skrócie można opisać mecz lidera z Dzierżoniowa, który kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Po dwóch bramkach Mateusza Zatwarnickiego i jednej Bartosza Rzepskiego Lechia pokonała Orła Ząbkowice 3:0. Było to dwunaste zwycięstwo z rzędu trójkolorowych. Dzierżoniowianie mają 5 punktów przewagi nad IgnerHome Polonią-Stalą Świdnica, która wydaje się na dziś jedynym zespołem, który może im zagrozić w walce o wygranie grupy wschodniej. Świdniczanie tym razem również wygrali 3:0, pokonując w Trzebnicę Polonię. Gole padły w ostatnich trzydziestu minutach meczu, a ich autorami byli Grzegorz Zygadło, Robert Myrta oraz Wojciech Szuba.

Prowadząca dwójka ma odpowienio 14 i 9 punktów przewagi nad trzecią Baryczą Sułów, która tym razem podejmowała Piasta Żerniki. Goście dwa razy obejmowali prowadzenie po golach Ihora Alantieva i Mateusza Mojki. Gospodarze jeszcze przed przerwą nie tylko wyrównali, ale wyszli nawet na prowadzenie. Po zmianie stron dołożyli jeszcze dwie bramki i wygrali 5:2. Dla sułowian trafiali Artur Kierat – 2, Krystian Pasternak, Jakub Kazanecki i Maciej Bachta.

Sporo się działo w Strzegomiu, gdzie AKS grał ze Słowianinem Wolibórz. Goście prowadzili po golu Mateusza Adamczyka, ale jeszcze w I połowie wyrównał Damian Bogacz. W 57 min. AKS na prowadzenie wyprowadził Dawid Domaradzki. Teraz to beniaminek gonił wynik i dogonił w 66 min. po golu wracającego do składu Mateusza Szczepaniaka. Doświadczony zawodnik zapewnił gościom zwycięstwo w 86 min., gdy wykorzystał rzut karny.

Na zwycięską ścieżkę nie może wrócić Piast Nowa Ruda, który od trzech meczów nie zdołał zdobyć kompletu punktów. Tym razem przegrał u siebie z Bielawianką, choć od 11 min. prowadził po golu Mateusza Poświstajły. Pod koniec I połowy wyrównał Marcos, a w końcówce spotkania wygraną gościom zapewnił Paweł Słonecki.

Noworudzianie nie wygrali od trzech meczów, a po trzech porażkach z rzędu wygrał MKP Wołów. Podopieczni Piotra Bolkowskiego pokonali 2:0 Pogoń Oleśnica, a bramki zdobyli Damian Draczyński i Kamil Miłkowski.

W bardzo ważnym meczu dla dolnych rejonów tabeli GKS Mirków 1:0 pokonał WKS Wierzbice. Dla gospodarzy był to szósty mecz bez porażki, dla gości czwarta przegrana z rzędu.

W niedzielę, w derbach gminy Oława Moto-Jelcz podejmował Sokoła Marcinkowice. Więcej o tym meczu tutaj.