4LigaWschód. Kolejka w cieniu zadymy. Przełamanie GKS-u, hat-trick Rajtera w Oławie

22. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Za nami rozłożona na kilka dni przedświąteczna kolejka, która upłynęła w cieniu zadymy w Sułowie. Na szczęście emocji czysto piłkarskich również nie brakowało.

IVLigaWschód. Hit kolejki przerwany w 23. minucie. Przez zadymę na stadionie

Nie brakowało emocji, niestety, nie zawsze sportowych, w przedświątecznej kolejce. Zaczęło się niemal jak u Hitchcock, czyli od trzęsienia ziemi, bo za takie można uznać porażkę po 20 zwycięstwach z rzędu lidera z Dzierżoniowa. Przypomnijmy, że już w czwartek Lechia przegrała u siebie z Bielawianką 0:1.

Wicelider IgnerHome Polonia-Stal grał w Sułowie z 5. w tabeli Baryczą. Zapowiadało się ciekawe widowisko, niestety zostało przerwane przez kiboli ze Świdnicy. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Trzeci w tabeli Słowianin Wolibórz gościł w Ząbkowicach Śląskich. Obie drużyny miały na koncie cztery mecze bez porażki (beniaminek 4 zwycięstwa), ale jedna z nich zakończył swoją serię. Po golach Filipa Barańskiego i Marcina Buryły Orzeł wygrał 2:0.

Dobrze ostatnio radzi sobie Polonia Trzebnica, która kolejne trzy punkty dopisała sobie po wygranej 3:1 w Oławie z Moto-Jelczem. Goście objęli prowadzenie już w 4. min. po golu Grzegorza Rajtera. Niedługo przed przerwą wyrównał Mateusz Gancarczyk, ale II połowa należała do przyjezdnych. Przede wszystkim dla Rajtera, który strzelając kolejne 2 gole, skompletował hat-tricka.

Serię meczów bez porażki kontynuuje również AKS Strzegom, który już w piątek pokonał Piasta Nowa Ruda. Tego dnia odbył się również mecz w Wierzbicach, w którym WKS zremisował 1:1 z Pogonią Oleśnica.

Remisem zakończył się również mecz we Wrocławiu, gdzie Piast Żerniki mierzył się z Sokołem Marcinkowice. Gospodarze długo prowadzili po golu Mateusza Magusiaka, ale goście grali do końca. W 95. min. Tomasz Rudolf wyrównał wynik spotkania.

W końcu! Tak z pewnością pomyśleli w Mirkowie, gdy GKS wygrał z MKP Wołów. Podopieczni Grzegorza Dorobka wygrali 1:0 po bramce Pawła Ujasa i była to pierwsza wygrana mirkowian od ośmiu meczów (z których aż 7 przegrali).