Starzyński powołany do reprezentacji. Zastąpił Milę

Filip Starzyński z Zagłębia Lubin powołany przez Adama Nawałkę do reprezentacji Polski na mecze z Serbią i Finlandią. W kadrze zastąpi Sebastiana Milę.

 

Filip Starzyński piłkarzem lutego na Dolnym Śląsku

Powołanie Starzyńskiego do kadry jest chyba największą niespodzianką ze wszystkich nominacji Adama Nawałki. Ale trzeba przyznać, że w pełni zasłużoną. Pomocnik Zagłębia jest wyróżniającym się graczem na swojej pozycji w całej ekstraklasie. W dotychczasowych sześciu meczach Miedziowych na wiosnę zdobył dwie bramki i zaliczył trzy asysty.

 

W reprezentacji Starzyński zastąpi Sebastiana Milę, byłego gracza Śląska, a obecnie piłkarza Lechii Gdańsk. I trzeba przyznać, że Nawałka jest konsekwentny w swoich wyborach. Nie powołuje piłkarzy za zasługi. Gdy Mila wyróżniał się w lidze, nie zawahał się dać mu szansy, choć przez wielu był z tego powodu wyśmiewany. “Milowy” odpłacił się choćby golem z Niemcami.

 

Od tego czasu jednak były kapitan Śląska zanotował duży zjazd formy. Na początku jeszcze był brany pod uwagę przez selekcjonera, ale teraz – gdy zwyczajnie na to nie zasługuje – Mila wyleciał z kadry.

 

Powołanie Starzyńskiego też jest w stylu Nawałki. Choć zawodnik wypożyczony do Lubina z Lokeren nie jest jakoś specjalnie medialny, to postawą na boisku udowodnił, że zasługuje na sprawdzenie w kadrze. A Nawałka takich graczy docenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.