Strajk sędziów w Świdnicy?

Część sędziów z Świdnicy grozi masowym składaniem wniosków o urlop, czyli mówiąc wprost – strajkiem, jeśli środowisko nie dojdzie do porozumienia z władzami OZPN Wałbrzych.

 

Awanse i spadki w sezonie 2016/17 na Dolnym Śląsku

Sędziowie zrzeszeni w Kolegium Sędziów Podokręgu Piłki Nożnej w Świdnicy grożą, że wezmą urlopy do końca września br., jeśli władze OZPN Wałbrzych nie spełnią ich postulatów. W piśmie do szefa związku Dariusza Stachurskiego zawarli pięć punktów. Chcą się spotkać z zarządem i omówić problemy. O sprawie pisze portal ws-24.pl.

 

W skrócie – chcą mieć większy wpływ na sprawy sędziowskie, a także żądają przejrzystości w kwestii sędziowskich awansów i spadków oraz wyjaśnienia faktu pominięcia niektórych arbitrów przy obsadzie meczów w nowym sezonie. Dodatkowo chodzi o sędziego Adama Żuka, który był bliski III ligi, a trafił do… okręgówki.

 

Puchar Polski w okręgach na Dolnym Śląsku

Tyle faktów. Teraz wchodzimy na grunt domysłów. Nieoficjalnie mówi się, że “problemy” niektórych arbitrów to postawienie na “złego konia” podczas niedawnych wyborów prezesa OZPN Wałbrzych. Wygrał dotychczasowy prezes Dariusz Stachurski, który w drugiej turze pokonał kandydata popieranego przez część środowiska sędziowskiego Andrzeja Kaczmarka.

 

Powiem tak. Szczerze mówiąc, nie chce mi się wierzyć, że ktoś jest sekowany za to, że poparł w wyborach tego, a nie innego kandydata. Bo jeśli tak by było, to mielibyśmy do czynienia z patologią w czystej postaci.

 

Problem jednak z pewnością jest. Dlatego miejmy nadzieję, że dojdzie do spotkania delegacji sędziowskiej z władzami związku, którego efektem będzie kompromis i rozwiązanie kryzysu, który nie służy lokalnej piłce nożnej.

3 thoughts on “Strajk sędziów w Świdnicy?

  1. “Powiem tak. Szczerze mówiąc, nie chce mi się wierzyć, że ktoś jest sekowany za to, że poparł w wyborach tego, a nie innego kandydata. Bo jeśli tak by było, to mielibyśmy do czynienia z patologią w czystej postaci.” Czy jest to opinia Pana Redaktora ?
    Wystarczy na stronie OZPNu Wałbrzychu sprawdzić obsadę sędziowską z minionej rundy. Conajmniej 2-3 nazwiska będą widniały tylko przy jednym meczu(!) w całej rundzie i to od razu z obserwacją, gdzie inni sędziowali meczów mieli kilka (co najmniej 6 do ponad 10).

    1. Nie chce mi się wierzyć, nie oznacza, że wykluczam taką sytuację. Jeśli takie rzeczy się dzieją, to jest to skandal i patologia.

      1. Niestety to prawda, każdy związany choć trochę ze środowiskiem sędziowskim o tym wie, gdyż zna nazwiska sędziów, którzy byli na wyborach w OZPNie. Można porównać te nazwiska z obsadami sędziowskimi i kalkulacje są proste. Każdy kto był i głosował “nie tak jak trzeba” odczuł to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.