Piotr Zieliński błysnął w barwach Napoli

Piotr Zieliński błysnął w barwach Napoli. Dolnoślązak wyszedł w pierwszym składzie w meczu Palermo – Napoli i zaliczył pierwszą asystę w barwach wicemistrza Włoch. Napoli wygrało 3:0.

Nie wszystkich ucieszył transfer Piotra Zielińskiego do Napoli

Piotr Zieliński, wychowanek Orła Ząbkowice Śl., który piłkarskie umiejętności szlifował w akademii Zagłębia Lubin, zaliczył w sobotę najlepszy występ po przenosinach do wicemistrza Włoch. Polak po raz pierwszy wyszedł w podstawowym składzie Napoli. Pierwszą połowę meczu z Palermo, podobnie jak jego cały zespół, miał bardzo przeciętną.

Znacznie lepiej wypadł w drugiej odsłonie. Piotr Zieliński zaliczył kluczowe podanie przy bramce Marka Hamsika (świetne zagranie na skrzydło do Faouzi’ego Ghoulama) na 1:0 dla gości. Później asystował, po świetnym dryblingu,  przy golu Jose Callejona. Polak przez fachowy portal whoscored.com został oceniony na 8, co było trzecim wynikiem w Napoli (drugi Polak Arkadiusz Milik dostał 6,8).

Piotr Zieliński, nasz chłopak podbija Serie A

W sumie Zieliński zagrał 72 minuty, ale wydaje się, że naprawdę dobrym występem wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie wicemistrza Włoch na dłużej. Wcześniej w meczach z Pescarą i Milanem zagrał po 18 minut.

Piotr Zieliński asystę w barwach Napoli już ma. Teraz czekamy na gola.