Boniek prezesem, Padewski i Pajączek w zarządzie PZPN

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego wybrano prezesa oraz zarząd PZPN. Zbigniew Boniek pzostał szefem związku, a dolnośląska piłka ma dwóch przedstawicieli w zarządzie – Andrzeja Padewskiego oraz Martynę Pajączek.

 

Padewski ostro na twitterze. Krytykują go nawet sprzymierzeńcy Bońka

Prezesem PZPN na kolejną kadencję – zgodnie z przewidywaniami – został Zbigniew Boniek, który w głosowaniu zdobył 99 głosów. Jego rywal Józef Wojciechowski zaledwie 16.

 

Podczas zjazdu wybrano również zarząd PZPN. Znalazło się w nim pięciu wiceprezesów – Eugeniusz Nowak, Marek Koźmiński, Cezary Kulesza, Jan Bednarek oraz Andrzej Padewski, szef dolnośląskiej piłki. Ponadto członkiem zarządu z ramienia klubów I ligi została wybrana Martyna Pajączek, prezes Miedzi Legnica – pierwsza kobieta w zarządzie PZPN w historii, oraz Jakub Tabisz, który trafił do niego z ramienia klubów Ekstraklasy.

Wtopy Kornela Paszkiewicza… Najpierw IV liga, potem Puchar Polski

Ponadto skład zarządu uzupełnili: Radosław Michalski, Wojciech Cygan, Zdzisław Łazarczyk, Adam Kaźmierczak, Henryk Kula, Mirosław Malinowski, Zbigniew Bartnik, Paweł Wojtala, Ryszard Niemiec oraz Artur Kapelko.

 

Potwierdziły się również przedzjazdowe przewidywania co do roli Padewskiego w PZPN. Nie będzie już szefem piłki kobiecej w związku, został bowiem wiceprezesem ds. zagranicznych.

fot. pzpn.pl

 

Więcej o prezes Miedzi Martynie Pajączek na blogu Macieja Matwieja

One thought on “Boniek prezesem, Padewski i Pajączek w zarządzie PZPN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.