Kolejny Fin w Miedzi. To legnicki sposób na awans?

Petteri Pennanen, fiński pomocnik, podpisał kontrakt z Miedzią Legnica. Umowa zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku. Czy Miedź zaczyna zbrojenia przed wiosenną batalią o awans do ekstraklasy?

 

Prezes Miedzi w zarządzie PZPN

Petteri Pennanen ma 26 lat i jest środkowym pomocnikiem. W bieżącym sezonie (w Finlandii gra się systemem wiosna – jesień ) był kapitanem drużyny Kuopion Palloseura, która zajęła 7. miejsce w 12-zespołowej lidze. Zagrał w 32 meczach, w których zdobył 7 goli i zaliczył 3 asysty.

 

Pennanen ma za sobą debiut w reprezentacji Finlandii, w której jednak na dobre nie zaistniał. Był natomiast podstawowym zawodnikiem młodzieżowych reprezentacji Suomi. Grał w nich m.in. z Petteri Forsellem, najlepszym obecnie piłkarzem Miedzi. To właśnie on stoi za przeprowadzką Pennanena do Legnicy. Po namowach swojego przyjaciela wybrał I ligę polską mimo teoretycznie lepszych ofert.

 

Petteri Forsell – król Legnicy. Miedź to on

– Przed podjęciem decyzji pytałem go o klub oraz poziom ligi i powiedział mi wiele dobrego. Przede wszystkim mówił, że jego zdaniem będzie to z korzyścią dla obu stron: dla klubu i dla mnie. Zrobię wszystko, by pomóc mojej nowej drużynie w osiągnięciu jej celów – mówi Fin oficjalnej stronie klubu.

 

Pennanen był już w Legnicy, gdzie pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał 1,5-roczny kontrakt z Miedzią. W Legnicy liczą, że Pennanen (zazwyczaj grający na pozycji nr 8) wraz z Forsellem stworzą duet, który poprowadzi na wiosnę ekipę Ryszarda Tarasiewicza do ekstraklasy.

 

Jedno jest pewne, jeśli “nowy Petteri” okaże się tak dobry jak “stary Petteri” to szanse na awans z pewnością wzrosną…

 

źródło: miedzlegnica.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.