Jach i Forsell bez wyróżnienia na gali „Piłki Nożnej”

W Warszawie odbyła się Gala Tygodnika “Piłka Nożna”, podczas której wręczone zostały nagrody w dziesięciu kategoriach dla najlepszych drużyn, piłkarzy i trenerów w 2016 roku. Dolny Śląsk miał swoje nominacje w kilku kategoriach, ale żadna statuetka nie przypadła naszym przedstawicielom.

 

Kasa z UEFA dla Zagłębia, Śląska i Miedzi

Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin) w kategorii Trener Roku; Zagłębie Lubin w kategorii Drużyna Roku; Petteri Forsell (Miedź Legnica) w kategorii Pierwszoligowiec Roku; Filip Starzyński (Zagłębie Lubin) w kategorii Ligowiec Roku oraz Jarosław Jach (Zagłębie Lubin) w kategorii Odkrycie Roku – to były dolnośląskie nominacje w plebiscycie Piłki Nożnej.

 

Niestety, żadna statuetka nie trafiła do nas. Większość wyborów była oczywista, ale przynajmniej dwa mogą budzić kontrowersje – brak wyróżnienia dla Petteri Forsella i Jarosława Jacha.

 

Dolnośląskie kluby 20 lat później [MAPA]

Fin przegrał z Damianem Kądziorą (Wigry Suwałki), a stoper Miedziowych z Janem Bednarkiem Lech Poznań). Nie są to może jakieś skandaliczne decyzje, ale oceniając cały rok, uważam, że zarówno Forsell, jak i Jach (a zwłaszcza Jach), bardziej zasługiwali na wyróżnienie.

 

Wyniki plebiscytu Piłki Nożnej 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.