Bez młodzieżowców w małych ligach – marchewka zamiast kija

Bez obowiązku gry młodzieżowców w meczach od IV ligi do A klasy ? zarząd Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oficjalnie podjął już decyzję w tej sprawie.

 

Z okręgówki do IV ligi. Kto powalczy o awans? [SONDA]

O tym, że od rundy wiosennej nie będzie obowiązku wystawiania młodzieżowców (zawodników w wieku 21 lat i młodszych) mówiło się od dawana. Przynajmniej od jesieni, zwłaszcza że był to jeden z wyborczych postulatów starającego się o reelekcję Andrzeja Padewskiego.

 

Teraz decyzja już zapadła. Zarząd DZPN zdecydował, że w rundzie wiosennej bieżącego sezonu nie będzie obowiązywał przepis mówiący tym, że ?w zawodach IV ligi oraz klasy okręgowej przez cały mecz musi brać udział w grze dwóch zawodników ? młodzieżowców, w klasie A ? jeden zawodnik ? młodzieżowiec w każdej drużynie?.

 

Dolnośląskie kluby 20 lat później [MAPA]

Jak już wspominałem, do promowania młodych graczy przez kluby związek nie będzie teraz używał kija (obowiązku zapisanego w regulaminie) ale marchewki (premii finansowej).

 

Od nowego sezonu 2017/2018 DZPN wprowadza system premiowania gry młodzieżowców w klubach IV ligi oraz okręgówki, potocznie nazywany już dolnośląskim Pro Junior System.

 

Związek ogłosił dokładne zasady obowiązywania systemu:

 

IV liga grupa zachodnia i wschodnia

Klub z dwóch grup IV ligi, którego zawodnicy młodzieżowi uzyskają największą łączną ilość minut gry w sezonie 2017/2018, otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5 tysięcy złotych. W sytuacji, gdy więcej niż jedna drużyna uzyska taki sam wynik nagroda finansowa będzie rozdzielona między kluby.

 

Klasa ?O? strefa Wrocław, Legnica, Jelenia Góra, Wałbrzych

Klub z czterech grup klasy okręgowej, którego zawodnicy młodzieżowi uzyskają największą łączną ilość minut gry w sezonie 2017/2018, otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5 tysięcy złotych. W sytuacji, gdy więcej niż jedna drużyna uzyska taki sam wynik nagroda finansowa będzie rozdzielona między kluby.

 

Przyjmuje się zasadę, że każdy piłkarz młodzieżowiec wchodzący na boisku w dodatkowym czasie gry, niezależnie od długości doliczonego czasu, liczoną ma jedną minutę regulaminowego czasu gry. Zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej ? te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.