Kolejne drużyny wycofane z okręgówki. To już plaga

Sześć drużyn wycofało się już (lub wkrótce wycofa) z rozgrywek klasy okręgowej na Dolnym Śląsku w tym sezonie. W komplecie ostała się tylko legnicka okręgówka.

 

Kiepski debiut Sztylki w roli trenera rezerw Śląska

Największe straty poniosła okręgówka w regionie jeleniogórskim. Tam już po 4. kolejce wycofał się Twardy Świętoszów. Do rundy wiosennej nie przystąpią natomiast kolejne dwie ekipy. O tym, że wśród nich będzie Piast Dziwiszów, mówiło się od dawna. Czarny scenariusz potwierdził się na początku marca. Pod koniec ubiegłego tygodnia – jak poinformował poratl jg24.pl – los Twardego i Piasta podzieliły Orliki Węgliniec. Oznacza to, że na wiosnę w strefie jeleniogórskiej będzie zaledwie 16 drużyn.

 

Złe wieści napłynęły również z okręgu wałbrzyskiego. Jak informuje Słowo Sportowe, z rozgrywek wycofują się Niemczanka Niemcza oraz LKS Gola Świdnicka. Ta druga poinformowała OZPN Wałbrzych już dziś (13 marca). Gdy dołączy do niej Niemczanka, na wiosnę tej strefie będzie grało 14 drużyn.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka

W okręgówce wrocławskiej, jak już wcześniej pisałem, zabraknie Czarnych Kondratowice. W sumie więc na Dolnym Śląsku od początku sezonu aż sześć klubów wycofało się już (lub wkrótce to zrobi) z tej klasy rozgrywkowej. W komplecie pozostała jedynie legnicka okręgówka, która zresztą rozpoczęła już zmagania w miniony weekend.

One thought on “Kolejne drużyny wycofane z okręgówki. To już plaga

  1. Tego można było się spodziewać. W niższych klasach to jeszcze większa plaga. Koszty, koszty, koszty. Brak wsparcia i parcie na wynik – tylko przed wyborami. To główne przyczyny wycofań się drużyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.