Mecz na szczycie dla Piasta. Energetyk nie zwalnia tempa

Piast Wrocław Żerniki – Zachód Sobótka 2:0 w meczu na szczycie wrocławskiej okręgówki. Gospodarze umocnili się na 2. miejscu, ale napiera rozpędzony Energetyk Siechnice.

 

Był w Śląsku, teraz czas na Piasta. Nowy prezes na Żernikach

Piast Wrocław Żerniki i Zachód Sobótka to dwie drużyny, które były wymieniane jako główni kandydaci (obok Polonii Trzebnica, która uznawana jest za murowanego faworyta do zwycięstwa w lidze) w walce o awans. Dziś obie drużyny spotkały się w meczu bezpośrednim, który miał kolosalne znaczenie dla układu tabeli. Przed meczem wicelider miał bowiem 8 punktów przewagi nad 4. Zachodem.  Gra szła więc o zwiększenia (dla Piasta) lub zniwelowanie do 5 oczek (dla gości) tej różnicy.

 

Mecz nie pozostawił złudzeń kto, przynajmniej na dziś, jest lepszy. Gospodarze wygrali po bramkach Adama Samca (39 min.) i Mateusza Magusiaka (70 min.) i umocnili się na pozycji wicelidera. Wrocławianie mają już tylko 3 punkty straty do Polonii Trzebnica, która jednak swój mecz rozegra w niedzielę z KS Żórawina.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [NA ŻYWO]

Zachód jest aktualnie na 4. pozycji w tabeli wrocławskiej okręgówki. Trzeci jest natomiast Energetyk Siechnice, który rozbił u siebie Strzeliniankę (5. przed dzisiejszym meczem) 5:0. Kto wie, czy jeszcze podopieczni Tomasza Rudolfa nie namieszają w lidze. Początek wiosny mają wyśmienity, bowiem przed tygodniem pokonali Brożec 4:0. Aktualnie mają 8 punktów straty do Piasta Wrocław Żerniki.

 

 

[socialpoll id=”2417725″ path=”/polls/2417725″ width=”300″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.