To już jest koniec, nie ma już nic… Miedź żegna się z marzeniami

Miedź Legnica przegrała u siebie ze Stalą Mielec 1:2 i praktycznie straciła szanse na awans do ekstraklasy. Powiedźmy sobie jednak szczerze. Miedzianka nie zasłużyła na awans.

 

Klęska Górnika z Unią. W takiej formie spadek nieunikniony

Jeszcze kilka dni temu pisałem, że Miedź ma niemal autostradę do ekstraklasy. Wystarczyło wygrywać z drużynami, które co prawda pewne utrzymania się jeszcze nie są, ale noża na gardle też nie mają. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wyłożyli się już na pierwszej przeszkodzie. Przegrali ze Stalą Mielec 1:2 i praktycznie stracili szanse na awans. Tracą 5 punktów do drugiego Zagłębia Sosnowiec i co prawda mają matematyczne szanse na awans, ale powiedzmy sobie szczerze, szanse te należy rozpatrywać raczej w kategoriach cudu.

 

Smutna prawda jest jednak taka, że Miedź nie zasługuje na ten awans. Podobnie jak wiele innych drużyn z czołówki. Tym bardziej jednak trochę wstyd, że legniczanom nie udało się wygrać tego wyścigu ślimaków.

 

Piast przez kibiców wycofa się z IV ligi?

Legniczanie zawiedli, choć mieli niemal wszystkie atuty w swoich rękach, a właściwie nogach. I głowach. I chyba ten element zawiódł najbardziej. Odnoszę wrażenie, że graczom Miedzi często wydawało się, że skoro są lepsi (indywidualnie) od zawodników wielu drużyn przeciwnych, to gole i zwycięstwa same przyjdą. Niestety, w I lidze wygrane trzeba wyszarpać, wydrzeć rywalowi z gardła…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *