Dynamo Wrocław wygrało ligę. Ale awansu nie będzie

Dynamo Wrocław wygrało rozgrywki w grupie I wrocławskiej klasy C. Ale do B klasy nie awansuje, bowiem w zespole grają sami Ukraińcy. A przepisy DZPN pozwalają na zgłoszenie do rozgrywek, tylko dwóch zawodników-amatorów spoza Unii Europejskiej.

 

Tylko jedna drużyna może się uratowć. Musi punktować i liczyć na… Rozwój

Dynamo to drużyna założona w 2015 roku, w której grają sami Ukraińcy – uczący się lub pracujący we Wrocławiu. Bardzo medialna stała się jesienią ubiegłego roku, gdy startowała do swojego drugiego sezonu we wrocławskiej klasie C. Pisały o niej największe gazety i portale, reportaż kręciła również telewizja.

 

W pierwszym sezonie Dynamo zajęło 3. miejsce. W bieżących rozgrywkach, na trzy kolejki przed końcem, Ukraińcy zapewnili sobie zwycięstwo. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie będzie awansu do klasy B. na przeszkodzie stoją bowiem przepisy…

 

Piast przez kibiców wycofa się z IV ligi?

W rozgrywkach piłkarskich prowadzonych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej może być uprawnionych do rozgrywek dwóch obcokrajowców-amatorów. Dynamo ma takich graczy… ponad 20. I tylko takich. O ile w C klasie, czyli lidze organizowanej przez Ludowe Zespoły Sportowe, to nie było problemem, to w przypadku DZPN-u sytuacja mocno się komplikuje.

 

Co ciekawe, jeszcze jesienią nie brakowało informacji, a właściwie bardziej pogłosek, że Dynamo – jeśli awansuje – to zostanie dopuszczone do B klasy. Jak mniemam, chodziło o jakieś specjalne potraktowanie w tej wyjątkowej sytuacji.

 

Temat raczej nieaktualny, bowiem na twitterze Andrzej Padewski, prezes DZPN, poinformował, że Dynamo nie zagra w B klasie.

 

A Wy jak sądzicie? Dynamo Wrocław powinno zostać potraktowane jakoś specjalnie i zostać dopuszczone do B klasy, mimo że grają w nim sami Ukraińcy?

 

[socialpoll id=”2441666″ path=”/polls/2441666″ width=”300″]

 

 

3 thoughts on “Dynamo Wrocław wygrało ligę. Ale awansu nie będzie

  1. Takie są przepisy i tyle. Dlaczego mają robić im wyjątek? Śmieszne. Nie stosujesz przepisów – to nie grasz. I tyle. Gdyby to była drużyna z zawodników z np. Meksyku czy Brazylii, to też tak by było. Nikt nie będzie robił ustępstw, bo są z ukrainy…

  2. Postąpić zgodnie z przepisami. Skandaliczne było by dopuszczenie drużyny, która w meczu wystawia 18 Ukraińców a przeciwko niej nie może zagrać nawet 3 zawodników również narodowości ukraińskiej, którzy grają w innym klubie z niższej ligi. To była by paranoja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.