Connect with us

flesz

Krystian Bielik, czyli ego pana piłkarza kontra dobro drużyny

Published

on

Krystian Bielik

Polska przegrała pierwszy mecz na młodzieżowych mistrzostwach Europy 1:2 ze Słowacją. Dziś wybuchła medialna burza ? metody treningowe trenera Marcina Dorny skrytykował Krystian Bielik, gracz Arsenalu Londyn (będący ostatnio na wypożyczeniu w Birmingham City), który nie zagrał w pierwszym meczu na turnieju.

 

Anty fair play dla zawodników Startu. Zeszli z boiska, żeby nie spaść?

?Moim zdaniem gramy tak, jak trenujemy. Te treningi nie były na najwyższym poziomie. Mamy łatwe rozegranie, bez przeciwnika i to tempo nie jest najlepsze. To samo później jest w meczu? – słowa Bielika wywołały burzę. 19-latek bez ogródek skrytykował trenera Marcina Dornę.

 

Jedni bronią stopera, uważają, że trzeba cenić go za to, że mówi co myśli. I jeżeli uważa, że coś jest nie tak, to ma prawo mówić jak jest. Inni krytykują, podkreślają, że wybrał najgorszy z możliwych momentów na takie słowa. Zwłaszcza że reprezentację czekają dwa arcyważne mecze.

 

Kiedyś liznął Miedzi i Śląska. Teraz awansował do? La Liga

Słuchając Krystiana Bielika po meczu, a także znając jego inne wywiady (choćby ciekawą rozmowę z Tomaszem Ćwiąkałą) myślę, że defensor Arsenalu zachował się fatalnie. Dlaczego? Jego słowa w mojej ocenie nie miały na celu dobra drużyny, a jedynie były efektem urażonego ego ?pana piłkarza?. Bo że Bielik wielkim talentem jest, chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Jego ego jednak (inni pewnie nazwą to pewnością siebie) jest równie wielkie, a może nawet większe niż talent.

 

Bielik jadąc na zgrupowanie był chyba pewien, że będzie pierwszym wyborem trenera Dorny (mówił nawet, że nie jedzie po to, żeby siedzieć na ławie). Fakt, że nie wyszedł w pierwszym składzie, a potem nawet z ławki, musiał być dla niego strasznym ciosem.

 

Dlatego w ten sposób postanowił odreagować. Gdyby myślał o drużynie, o fatalnych treningach powinien mówić wcześniej, albo po turnieju. Nie przed najważniejszymi meczami. Dla Bielika jednak ? w mojej ocenie ? ważniejsza była jednak urażona duma z tego, że Dorna śmiał nie wystawić ?pana piłkarza? na murawę.

 

Lubie piłkarzy, którzy mają własne zdanie. I, że mówią to, co myślą. Wolę jednak takich, którzy ponad własne zdanie i własne dobro przedkładają dobro drużyny. Zwłaszcza podczas turnieju mistrzowskiego.

 

fot. screen TVP Sport/youtube.pl

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Okręgówka

Trener szuka drużyny w niższych ligach

Published

on

Trener szuka klubu w niższych ligach. Poniżej znajdziecie pełną treść ogłoszenia.

 

Lokalna akademia piłkarska poszukuje trenerów

Jestem trenerem z licencją UEFA C oraz doświadczeniem w prowadzeniu zespołów A- i B-klasowych. Chętnie podejmę się współpracy jako pierwszy trener w A lub B klasie lub jako asystent trenera w tych samych ligach oraz wyższych, jak klasa okręgowa czy IV liga.

Ze swojej strony oferuje pełne zaangażowanie, profesjonalne podejście do zespołu, treningów oraz swoje doświadczenie w zakresie formalności (obsługa extranetu, transfery, etc.)

W razie zainteresowania proszę o kontakt pod numerem 535974900 (najlepiej sms) lub paawel.jankowski@gmail.com.

Continue Reading

Wrocław

Dwa kluby z wrocławskiej B klasy szukają rywali na weekend

Published

on

szuka sparingpartnera

WKS Kątna i Błękitni Siedlce, drużyny z wrocławskiej B klasy, szukają sparingpartnerów na weekend.

 

5 lat więzienia za zniszczenie boiska? 20-latek odpowie przed sądem

B-klasowa Pogoń Siedlce szukają sparingpartnera na sobotę, 18.03. – Dysponujemy swoim boiskiem w Siedlcach – informuje klub. Szczegóły można mówić pod nr tel. 609 273 146.

 

WKS Kątna szuka sparingpartnera na najbliższą niedzielę, 19 marca. Miejsce i godzina do ustalenia. Zainteresowane zespoły mogą kontaktować się w sprawie omówienia szczegółów sparingu pod nr tel. 722 399 338.

 

Continue Reading

Wrocław

Zespół z B klasy szuka rywala na niedzielę. Pilne!

Published

on

drużyna szuka sparingpartnera

Czarni Sobocisko, zespół z wrocławskiej B klasy, szuka rywala na niedzielę, 12 marca.

 

Spadki i awanse 2022/23. Kiepski początek wiosny, liczba spadkowiczów rośnie

Rywal Czarnych Sobocisko w ostatniej chwili odwołał przyjazd na mecz sparingowych. Dlatego B-klasowa drużyna poszukuje sparingpartnera na niedzielę, 12 marca, na godz. 13. Mecz w Sobocisku, sędzia jest załatwiony. Kontakt poprzez profil na facebooku.   

Continue Reading

Wrocław

Zespół z wrocławskiej B klasy szuka sparingpartnera na niedzielę

Published

on

KS Dobroszów, zespół z wrocławskiej B klasy, szuka rywala na najbliższą niedzielę.

 

Spadki i awanse 2022/23. Kiepski początek wiosny, liczba spadkowiczów rośnie

B-klasowa drużyna KS Dobroszów (grupa III) poszukuje sparingpartnera na najbliższą niedzielę, 12 marca. Wszelkie szczegóły można uzgodnić pod nr tel. 601 435 004.

 

Continue Reading

Wrocław

Drużyna z grupy VI wrocławskiej B klasy szuka rywala

Published

on

Zieloni Wilczkowice, drużyna z grupy VI wrocławskiej klasy B, szuka rywala na najbliższy weekend.

 

Spadki i awanse 2022/23. Kiepski początek wiosny, liczba spadkowiczów rośnie

B-klasowa drużyna Zieloni Wilczkowice poszukuje sparingpartnera na najbliższy weekend, 11/12 marca. Miejsce, konkrety dzień i godzina spotkania do ustalenia.

Kontakt pod nr tel. 791 775 873.

 

Continue Reading

Wrocław

Drużyna z wrocławskiej B klasy szuka rywala na najbliższą niedzielę

Published

on

Rywal na sparing poszukiwany

KP Kąty Wrocławskie, drużyna z wrocławskiej B klasy, szuka rywala na najbliższą niedzielę.

 

Spadki i awanse 2022/23. Kiepski początek wiosny, liczba spadkowiczów rośnie

B-klasowa drużyna KP Kąty Wrocławskie poszukuje sparingpartnera na najbliższą niedzielę, 12 marca. – Dysponujemy boiskiem (sztuczna nawierzchnia), godzina do dogadania – informuje klub z Kątów Wr.

Kontakt: 723121758 lub fanpage Klub Piłkarski Kąty Wrocławskie.

.

 

Continue Reading

To się czyta