Connect with us

Okręgówka

Były dwie, miała być jedna, nie będzie żadnej? Najdziwniejsza fuzja w historii

Published

on

Zamet Przemków Huta fuzja

To co stało się (dzieje) w Przemkowie na pewno przejdzie do historii lokalnej piłki pod tytułem ?Najdziwniejsza fuzja w historii?. Koniec całego zamieszania może być jednak zaskakujący. 

 

III liga. Pierwsza porażka Śląska II. Rezerwy Miedzi poszły za ciosem

Na początku trochę historii. O fuzji Zametu i Huty mówiło się w Przemkowie co najmniej od trzech lat. Nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w ok. 8-tysięcznym miasteczku grają dwie drużyny w okręgówce (Zamet miał jeszcze epizod w IV lidze). Ciągle coś stawało na przeszkodzie, ale decyzja, że to jedyne wyjście dojrzewała u zdecydowanej większości osób związanych z lokalną piłką.

 

W końcu wydawało się, że już nic nie stanie na przeszkodzie na budowie jednego, mocnego klubu w Przemkowie. 21 sierpnia podczas spotkania działaczy, trenerów, zawodników i kibiców obu klubów, a także władz miejskich i piłkarskich podjęto decyzję o fuzji. Miała powstać na bazie Zametu, do którego mieli przejść zawodnicy z Huty, a w szeregi stowarzyszenia mieli zostać przyjęci wszyscy chętni.

 

IV liga wschód. Trzy szalone mecze w kolejce. Cztery gole Drożyńskiego

Oczywiście formalności mały zostać dopięte później, podczas walnego zgromadzenia. Do tego czasu miało zostać spełnionych kilka warunków, aby połączenie mogło dojść do skutku. Już 22 sierpnia UKS Huta wycofała drużynę seniorów z okręgówki, a zawodnicy ? jako wolni gracze ? mieli przejść do Zametu.

 

Innym warunkiem było przekazanie loginów do ekstranetu trenerowi Danielowi Dudkiewiczowi. Miało to m.in. zapewnić, że zawodnicy z Huty nie zostaną na lodzie. Warto dodać, że ? według jego oponentów ? tymi sprawami w klubie zajmował się człowiek, który nie pełnił w nim żadnej funkcji.

 

Jak się później okazało, nie były to obawy bezpodstawne. Loginy nie zostały przekazane, a w proteście trener i część zawodników usiadło podczas ligowego meczu ze Zrywem Kłębanowice na trybunach. Zamet rozpoczął mecz w 9, kończył w siedmiu.

 

Po spotkaniu trener Dudkiewicz został zwolniony, a klub zaczął rozpaczliwie szukać zawodników do grania, bowiem kadra bez ?banitów? i graczy z Huty okazała się bardzo wąska.

 

Patową sytuację można było zażegnać jeszcze kilka razy. 30 sierpnia odbyło się walne zgromadzenie członków stowarzyszenia. Podczas niego ? co miało być fundamentem porozumień z 21 sierpnia ? nie przyjęto do stowarzyszenia żadnej z 38 osób (później ta liczna wzrosła do 49), które wypełniły deklaracje członkowskie.

 

Na początku września do Podokręgu Legnica DolZPN wpłynęło pismo podpisane przez 138 osób, które wnioskują o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego i zawieszenia Zametu za działania działaczy tego klubu.

 

Tą sprawą zarząd DolZPN zajmie się pod koniec września. Wielce prawdopodobne jest zawieszenie Zametu. Zwłaszcza że fiaskiem zakończyło się kolejne spotkanie ?ostatniej szansy?. 11 września ponownie rozmawiali ze sobą działacze obu klubów, władze miasta i szef podokręgu Legnica. Warunkiem kompromisu miało być przyjęcie wszystkich nowy członków do stowarzyszenia. Okazało się, że działacze Zametu są skłonni przyjąć tylko 27 osób z 49 chętnych.

 

Wydaje się, że to koniec negocjacji. Przyszłością klubu zajmie się teraz zarząd DolZPN. Wiele wskazuje na to, że Zamet zostanie zawieszony, a jego drużyny automatycznie przestaną występować w rozgrywkach ligowych.

 

Tymczasem do związku trafiło pismo, by jeszcze do tegorocznych rozgrywek przyjąć nowo powstały klub KP Przemków. Miałby trafić on do I grupy B klasy, która liczy sobie 11 zespołów. Ewentualna zgoda ma zależeć od inny zespołów z tej grupy, która prawdopodobnie będzie pozytywna.

 

Choć nic nie jest jeszcze przesądzone, wydaje się, że powoli kończy się saga związana z fuzją Zametu i Huty. Kończy się zupełnie nieoczekiwanie. Miał być jeden mocny klub na bazie dwóch. Teraz nie ma żadnego, wkrótce będzie jeden? ale zaczynający od początku.

 

Całe to zamieszanie przypomina scenę z filmu ?Chłopaki nie płaczą?.

 

 

IV liga

Kadrowej rewolucji w Wierzbicach ciąg dalszy. Rośnie nowy faworyt?

Published

on

Pięciu kolejnych zawodników wzmocniło WKS Wierzbice, drużynę z wrocławskiej okręgówki. To doświadczeni gracze z III i IV ligi.

 

Finał, półfinały i zaległe mecze. W niższych ligach startuje runda wiosenna

Niedawno pisaliśmy o trzech pierwszych transferach WKS-u Wierzbice, który zajmuje po rundzie jesiennej 3. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki. Minęło kilka dni, a do zespołu – również nowego – trenera Jacka Fojny dołączyło kolejnych 5 zawodników. Ponownie to grupa doświadczonych graczy, którzy mają na koncie wiele spotkań na boiskach III i IV ligi.

 

Aż trzech zawodników przeniosło się do Wierzbic z IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica. Są to: Sławomir Orzech, Adam Niedzwiedzki i Damian Chajewski. Z ekipy lidera IV ligi Słowianina Wolibórz do WKS-u przeszedł natomiast Mateusz Krzymiński.

Z III-ligowego LZS-u Starowice pozyskano napastnika Eltona Santosa, który kilka sezonów spędził również w Lechii Dzierżoniów.

 

Do kadry WKS-u doszło już w przerwie zimowej ośmiu, doświadczonych graczy. Nieykluczone jednak, że to nie koniec szaleństw na rynku transferowym. To powoduje, że niemal z automatu wierzbiczanie stają się jednym z głównych faworytów do awansu do IV ligi. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej WKS zajmuje 3. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki. Do lidera, Błyskawicy Gać, traci 5 punktów.’

Przypomnijmy, że do IV ligi bezpośrednio awansuje mistrz okręgówki, a druga drużyna w tabeli na koniec sezonu zagra baraż z zespołem z IV ligi.

 

Fot. WKS Wierzbice

 

Continue Reading

IV liga

Z lidera okręgówki do lidera IV ligi. Plus powrót z wypożyczenia

Published

on

Oleh Spirov został nowym zawodnikiem Słowianina Wolibórz. Do zespołu lidera IV ligi wrócił z wypożyczenia Tytus Data.

 

UEFA Region’s Cup. Sztab dolnośląskiej kadry sprawdzi 38 zawodników

Oleh Spirov ma 31 lat, jest środkowym pomocnikiem. Do ekipy lidera IV ligi trafił z zespołu… lidera wrocławskiej okręgówki, czyli Błyskawicy Gać. – Oleh to wychowanek akademii Szachtara Donieck, a jako senior występował w Metalurgu Zaporoże i Krystalu Chersoń. Po przyjeździe do Polski był zawodnikiem WKS-u Wierzbice, Sokoła Marcinkowic, a ostatnie pół roku spędził w Gaci. Pomocnik słynie ze świetnie ułożonej lewej nogi i na pewno dołoży kilka opcji rozegrania w drużynie trenera Siemińskiego – informuje Słowianin na swoim profilu na Facebooku.

 

W rundzie wiosennej w kadrze zespołu z Woliborza znajdzie się również Tytus Data. Wrócił on po półrocznym wypożyczeniu do Nysy Kłodzko. – Młody obrońca trafił do kłodzkiego zespołu z końcem sierpnia. Teraz wraca, aby po kroku w tył, zrobić dwa kolejne naprzód – informuje Słowianin.

 

Fot. Słowianin Wolibórz

 

Continue Reading

Okręgówka

Bramkarz, obrońca i napastnik. WKS wzmacnia się przed rundą wiosenną

Published

on

WKS Wierzbice najpierw zmienił trenera, a teraz wzmacnia kadrę zespołu, który w rundzie wiosennej ma powalczyć o awans do IV ligi.

 

Bracia znów razem. Trener i najlepszy strzelec w historii

Od tygodnia trenerem WKS-u Wierzbice jest Jacek Fojna, który zmienił Grzegorza Podstawka, a teraz klub z wrocławskiej okręgówki poinformował o pierwszych wzmocnieniach. Potwierdziły się spekulacje, że wraz z trenerem z Nowej Rudy przeniosą się dwaj zawodnicy – Damian Jaroszewski i Patryk Chrapek.

Damian Jaroszewski to doświadczony, 41-letni bramkarz, który ma za sobą występy m.in. w Śląsku Wrocław, choć przez większość kariery związany był z Górnikiem Wałbrzych. W ostatnich latach, oprócz Piasta, reprezentował barwy Orła Lubawka, Błyskawicy Gać czy AKS-u Strzegom.

 

31-letni obrońca Patryk Chrapek ostatnie 1,5 sezonu, podobnie jak Jaroszewski, spędził w Nowej Rudzie. Wcześniej przez kilka sezonów był podporą Lechii Dzierżoniów, a w swoim CV ma również takie kluby jak AKS Strzegom, Zjednoczeni Żarów, Bielawianka Bielawa czy Polonia-Stal Świdnica.

 

Siłę ognia wierzbiczan wzmocnił natomiast Brazylijczyk Alefe Lima. 29-latek przez ostatnie lata związany był z III-ligową Ślęzą Wrocław, z której był wypożyczany był m.in. do Słowianina Wolibórz, Piasta Nowa Ruda, GKS-u Mirków, a wcześniej grał również w Polonii-Stali Świdnica.

 

Fot. WKS Wierzbice

 

Continue Reading

Okręgówka

Ofensywny zawodnik wraca do lidera IV ligi

Published

on

Szymon Tragarz wrócił do Słowianina Wolibórz z Piasta Nowa Ruda, do którego był wypożyczony w rundzie jesiennej.

 

Bez niespodzianki. Jacek Fojna trenerem WKS-u

Milo nam poinformować, że po półrocznym wypożyczeniu do KS Piast Nowa Ruda do zespołu wrócił Szymon Tragarz! Skrzydłowy jesienią zagrał w dwunastu spotkaniach, w których zdobył dwa gole i zaliczył siedem asyst. Teraz wraca, aby załatwić sprawy, które pokrzyżowała fatalna kontuzja – poinformował Słowianin na swoim profilu na Facebooku.

 

25-letni zawodnik, który może grać zarówno w ataku, jak i na skrzydle, pierwsze kroki stawiał w Gryfie Świdnica, po którym kilka lat spędził w młodzieżowych drużynach Zagłębia Lubin oraz w rezerwach Miedziowych. W kolejnych sezonach występował na boiskach takich klubów jak Polonia-Stal Świdnica, Górnik Wałbrzych czy Ślęza Wrocław.

 

Przed poprzednim sezonem Szymon Tragarz trafił do Słowianina Wolibórz, jednak podczas turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Region’s Cup w Rydze doznał poważnej kontuzji. Po dojściu do zdrowia został wypożyczony do Piasta Nowa Ruda, by wrócić do optymalnej formy.

 

 

Continue Reading

Okręgówka

Bez niespodzianki. Jacek Fojna trenerem WKS-u

Published

on

Niespodzianki nie było. Jacek Fojna został nowym trenerem WKS-u Wierzbice, zespołu z wrocławskiej okręgówki.

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Na początku tygodniu z funkcją trenera WKS-u Wierzbice, trzeciej drużyny po rundzie jesiennej wrocławskiej okręgówki, pożegnał się Grzegorz Podstawek. – Wspólnie z prezesem zdecydowaliśmy o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. Dziękuję za te ostatnie półtora roku spędzone w klubie – powiedział Grzegorz Podstawek.

 

Klub z Wierzbic długo nie informował o jego następcy, choć było wiadomo, że drużynę przejął Jacek Fojna. Oficjalnie zostało to potwierdzone w sobotni (17 lutego) wieczór. – Mamy zaszczyt ogłosić, że naszym nowym trenerem został Jacek Fojna. Trener z ogromnym doświadczeniem i pasją do piłki nożnej. Jesteśmy pewni, że poprowadzi naszych zawodników do wielu sukcesów. Witaj w naszej drużynie, trenerze – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

 

Jacek Fojna ostatnie półtora sezonu spędził w Piaście Nowa Ruda, który najpierw utrzymał w IV lidze, a w rundzie jesiennej  poprowadził swoich podopiecznych do wysokiej, szóstej pozycji. Wcześniej prowadził takie zespoły jak Grom Witków, Górnik Wałbrzych, Foto-Higienę Gać czy Orzeł Lubawka.

 

Fot. WKS Wierzbice 

 

Continue Reading

Okręgówka

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Published

on

Grzegorz Podstawek WKS Wierzbice

Grzegorz Podstawek nie jest już trenerem WKS-u Wierzbice, czołowej drużyny z wrocławskiej okręgówki. Kto zostanie jego następcą?

 

IV-ligowy Piast znów zmienił trenera. To już trzeci szkoleniowiec w sezonie

Niespodziewana zmiana trenera WKS-u Wierzbice. – Z dniem dzisiejszym trener Grzegorz Podstawek przestał pełnić funkcję trenera zespołu WKS Wierzbice. Dziękujemy za cały ten czas poświęcony naszemu klubowi i życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku we wtorek (13 lutego).

Na razie nie wiadomo, kto zostanie jego następcą. – Nazwisko nowego trenera podamy w najbliższym czasie – dodał klub. Nieoficjalnie mówi się, że wysoko na liście kandydatów jest Jacek Fojna, który niedawno rozstał się z IV-ligowym Piastem Nowa Ruda.

 

Przypomnijmy, że Grzegorz Podstawek został trenerem WKS-u na początku września 2022 roku. Był to wtedy dla niego powrót do Wierzbic, bowiem niespełna 45-letni szkoleniowiec prowadził zespół z gminy Kobierzyce już wcześniej – od stycznia 2019 do stycznia 2021 roku.

W zeszłym sezonie WKS zajął 2. miejsce w tabeli okręgówki ustępując tylko Zenitowi Międzybórz, który przebojem awansował do IV ligi. Po rundzie jesiennej bieżącego sezonu wierzbiczanie zajmują 3. miejsc, ze stratą 5 punktów do liderującej Błyskawicy Gać.

 

Fot. NI-FO Marcin Folmer

 

Continue Reading

To się czyta3