Cztery mecze w 8 dni? To nie Premier League, tylko A i B klasa

Do meczów co 3 – 4 dni przyzwyczajeni są zawodnicy z najlepszych lig w Europie. Ale nawet dla niech 4 mecze w 8 dni byłaby to końska dawka. A co mają powiedzieć zawodnicy z A czy B klasy?

 

Strajk sędziów. Miał się rozszerzać, a został… zawieszony

Taki oto terminarz zafundowali włodarze OZPN Legnica drużynom od okręgówki do klasy B. Co prawda tylko tym, które mają zaległe mecze, ale jest to… większość zespołów w poszczególnych klasach.

 

W terminarzu na rundę wiosenną mecze od B klasy do okręgówki były wyznaczone na weekend 28/29 kwietnia, 1 maja (wtorek) i następny weekend 5/6 maja. Na początku wiosny wiele meczów trzeba było odwołać z powodu warunków atmosferycznych i zostały one w większości przełożone na 3 maja. To oznacza, że sporo zespołów np. z B klasy gra mecze co dwa dni – 29 kwietnia, 1 maja, 3 maja, a potem aż dwa pełne dni przerwy do 6 maja.

 

Kasa, sprzęt, a może… piwko. Jak motywują rywali swoich rywali w A klasie?

Cóż, nie jest to rozwiązanie zbyt szczęśliwe. Jakby ktoś zapomniał, że mamy do czynienia z rozgrywkami amatorskimi – wiele osób wyjeżdża na majówkę, a dochodzą przecież kontuzje, kartki… Wcale się nie zdziwię, jeśli wiele drużyn przystąpi do majówkowych spotkań w okrojonych składach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *