4LigaWschód. MKP skończył serię Sokoła. Podium bez zmian

15. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. MKP Wołów skończył zwycięską serię Sokoła Marcinkowice. Duże emocje w Nowej Rudzie i Mirkowie.

III liga. Długo prowadzili, ale wrócili bez punktów. Piast rozbił ROW

Jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów tej kolejki było spotkanie w Marcinkowicach, gdzie spotkały się dwie drużyny będące ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. Sokół po pięciu wygranych z rzędu doznał porażki z MKP Wołów 0:3. Dla gości strzelali Daniel Kamiński, Sebastian Kościuk oraz Kamil Żbik.

Dwie czołowe drużyny spotkały się również w Bielawie. Gospodarze prowadzili do przerwy z Polonią Trzebnica po golu Patryka Drożyńskiego. Zaraz po przerwie goście wyrównali, po godzinie gry znów prowadziła Bielawianka za sprawą trafienia Bartłomieja Cegiełki. Po chwili było 3:1 po kolejnym golu Drożyńskiego, ale poloniści w 69 min. znów złapali kontakt. Goście starali się doprowadzić do remisu, ale w samej końcówce zostali srogo skarceni. Najpierw na listę strzelców wpisał się Marcin Buryło, a w doliczonym czasie gry Cegiełka i mecz zakończył się rezultatem 5:2.

Lider z Dzierżoniowa podejmował Nysę Kłodzko i po golach na początku i końcu II połowy wygrał 2:0. Gole strzelili Marcin Orłowski i Mateusz Zatwarnicki.

Pogoń Pieszyce podejmowała AKS Strzegom i po kwadransie sensacyjne prowadziła 1:0. Faworyt wyrównał dopiero pod koniec I połowy po golu z rzutu karnego w wykonaniu Marcina Morawskiego. Po zmianie stron goście dominowali już niepodzielnie strzelając 5 bramek – dla AKS trafiali Kamil Sadowski – 2, Damian Bogacz, Szymon Cukier oraz Roland Emeka.

Trwa niemoc Moto-Jelcza Oława, choć początek meczu w Ząbkowicach Śląskich tego nie zapowiadał. Oławianie prowadzili po kwadransie 2:0 po golach Karola Nikodema i Adriana Gellesa. W 22 min. kontaktowego gola strzelił Dawid Kuriata, a w 55 min. wyrównał Mateusz Łaszczewski. Rozstrzygnięcie padło w 93 min., gdy do siatki gości trafił Michał Łaski i Orzeł wygrał 3:2.

Był to piąty mecz bez wygranej Moto-Jelcza, z kolei do pięciu meczów bez porażki wydłużyła się seria Piasta Nowa Ruda. W meczu z Mechanikiem Brzezina goście dwa razy wychodzili na prowadzenie, ale ostatecznie I połowa zakończyła się wynikiem 2:2 po bramkach Deiversona Limy i Bartosz Chabrowskiego oraz golu samobójczym Łukasza Kalki i trafieniu Luisa Silvy. Na początku II połowy Piast prowadził 3;2 po golu Marcela Schmidta, ale w 58 min. Deiverson zobaczył czerwoną kartkę, a chwile później Mechanik wyrównał po rzucie karnym Luisa Silvy. Mimo osłabienia końcówka należała do gospodarzy – najpierw Chabrowski, a potem Kalka i Piast wygrał 5:3.

Emocji nie brakowało również w Mirkowie, gdzie GKS grał z Orłem Lubawka. Goście prowadzili po bramce Ryszarda Bejnarowicza. W II połowie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą goli Marcina Szemisa i Grzegorza Zygadły. W doliczonym czasie gry wyrównał Krzysztof Musiał. To pierwszy punkt podopiecznych Jacka Fojny od 8 meczów.

Drugą wygraną w sezonie odnotował LKS Bystrzyca Górna, który rozbił Unię Bardo 5:1.

Tymczasem w Prusicach Orzeł podejmował Piast Żerniki. Wrocławianie wygrali 3:1.