Piłkarski lockdown. Konferencja ministra zdrowia – oto najnowsze wieści

Na razie nie ma nowych decyzji w sprawie ewentualnego lockdownu na Dolnym Śląsku. Decyzja powinna zapaść w środę lub czwartek. Niestety, prognozy nie są optymistyczne.  

 

Okręgówka Wrocław. Barycz i Pogoń tracą punkty, WKS nowym liderem

Jak wiadomo, obecnie zaostrzone restrykcje obowiązują na terenie czterech województw. Niestety, jednym z ograniczeń jest zawieszenie rozgrywek w niższych ligach. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o najnowszych decyzjach w sprawie pandemii.

 

Najważniejsza jest taka, że na razie nie zapadła żadna decyzja dotycząca nowych obostrzeń, w tym dotycząca Dolnego Śląska. Kiepska jest taka, że sytuacja pandemiczna jest coraz gorsza. – Dzisiejsze wyniki są bardzo niepokojące. Blisko 11 tysięcy to bardzo dynamiczny wzrost względem poprzedniego tygodnia, to wzrost rzędu 75 procent. To zdecydowane przyśpieszenie w stosunku do tego, co obserwowaliśmy w ostatnich dniach. Wtedy ta dynamika, ten wzrost spadał – poinformował minister zdrowia.

 

Niestety, nasz region jest wciąż w czołówce zachorowań, dodatkowo pogarsza się sytuacja z dostępnością miejsc w szpitalach oraz respiratorów.

 

Co to oznacza? W środę lub czwartek ministerstwo ma ogłosić najnowsze decyzje związane z obostrzeniami sięgającymi aż do świąt wielkanocnych, a więc do początku kwietnia.

 

Niestety, jeśli nie nastąpi poprawa (albo chociaż sytuacja nie przestanie się pogarszać) to należy spodziewać się podobnego lockdownu, jaki teraz obowiązuje na terenie czterech województw. To oznaczałoby zawieszenie rozgrywek piłkarskich w niższych ligach.

 

4 thoughts on “Piłkarski lockdown. Konferencja ministra zdrowia – oto najnowsze wieści

  1. Mysle ze pan Andrzej Padewski powinien przedluzyc rejestracje zawodnikow ze wzgledu na covid do konca marca wszystkie klasy od 4ligi do b klasy -ze wzgledu na duza ilosc zachorowan

  2. Rządzą nami debile. Zrobi się cieplej to zachorowania spadną, o co zakład? Żaden lockdown nie pomoże, to już dawno udowodniono. A pogorszyć sytuację może zakazanie ludziom uprawianie sportu, bo przez siedzenie w domach ludzie tracą odporność!

  3. Wszystkie ligi powinny grać ! Wszystkie te obostrzenia są nielegalne ! Ale doskonale wiemy, że DZPN jak i inne związki boją się przeciwstawić i dlatego będą robić to co im powiedzą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *