Niższe ligi na Dolnym Śląsku nie zagrają. Zawieszenie przedłużone. Co dalej?

Drużyny z niższych lig na Dolnym Śląsku nie wrócą na boiska. Przynajmniej przez najbliższe dwa tygodnie. Co dalej? Oto co wiadomo na dziś.

 

Magiera dał nadzieję. Śląsk w Białymstoku zagrał jak nie Śląsk

W środę minister zdrowia Andrzej Niedzielski ogłosił, że lockdown w Polsce został przedłużony do 18 kwietnia. To storpedowało plany powrotu na ligowe boiska drużyn z niższych lig oraz drużyn młodzieżowych.

 

Przypomnijmy, że 20 marca, zamknięte zostały obiekty sportowe na potrzeby sportu amatorskiego. Rozgrywki w niższych ligach na Dolnym Śląsku zostały zawieszone do 9 kwietnia. 27 marca do amatorów dołączyły dzieci i młodzież. 

 

Dziś (czwartek, 8 kwietnia) odbyły wideokonferencje z klubami z IV ligi oraz okręgówek z Andrzejem Padewskim, prezesem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W piątek odbędą się narady z przedstawicielami klubów z A i B klasy.

 

Wiadomo już jednak, że zawieszenie rozgrywek zostało przedłużone co najmniej do 18 kwietnia. Piłkarze wrócą na boiska dopiero wtedy, gdy pozwolą na to przepisy prawa – gdy z rozporządzenia dotyczącego obostrzeń zniknie zapis dotyczący sportu amatorskiego i dziecięcego.

 

Inne ustalenia są równie ważne – bez względu na to, kiedy runda wiosenna zostanie wznowiona, sezon zakończy się 27 czerwca. Rozegranych zostanie tyle kolejek, będzie możliwe i tabela na koniec czerwca będzie tabelą końcową. Oznacza to, że z pewnością nie uda się rozegrać wszystkich meczów, a także uniknąć sytuacji, że nie wszystkie drużyny rozegrają taką samą liczbę meczów (dotyczy to obu grup IV ligi oraz wrocławskiej okręgówki, a także innych grup, gdzie liczna zespołów jest nieparzysta).

 

Na przykład, w przypadku IV ligi sytuacja na dziś prezentuje się następująco. Jeśli uda się wznowić sezon 26/27 kwietnia, to z terminarza wypadną prawdopodobnie dwie ostatnie kolejki. Sytuacja jest jednak dynamiczna, bowiem nie wiadomo, kiedy ostatecznie uda się wznowić rozgrywki.

 

Nie będzie również dzielenia poszczególnych lig na grupy mistrzowskie i spadkowe.

  

 

 

One thought on “Niższe ligi na Dolnym Śląsku nie zagrają. Zawieszenie przedłużone. Co dalej?

  1. ale głupota grać do 27 czerwca, czyli możliwe jest że jedna z drużyn walczących o awans będzie miała trudniejszych przeciwników po 27 czerwca
    lub odwrotnie ktoś kto walczy o spadek będzie miała na początku trudniejszych rywali, a jak będzie miała słabszych to liga się skończy, a o taki przypadek nie trudno jeśli będzie różnica 1-2-3 decydujących punktów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *