Fatalne wieści. Lockdown przedłużony do 18 kwietnia. Co z sezonem?

Niestety, w środę minister zdrowia Andrzej Niedzielski ogłosił, że lockdown został przedłużony do 18 kwietnia. To fatalne wieści dla niższych lig na Dolnym Śląsku.

 

Magiera dał nadzieję. Śląsk w Białymstoku zagrał jak nie Śląsk

Niestety, stało się to, czego można było się spodziewać. W środę minister zdrowia Andrzej Niedzielski ogłosił, że lockdown został przedłużony do 18 kwietnia.

 

Przypomnijmy, że 20 marca, zamknięte zostały obiekty sportowe na potrzeby sportu amatorskiego. Rozgrywki w niższych ligach na Dolnym Śląsku zostały zawieszone do 9 kwietnia. 27 marca do amatorów dołączyły dzieci i młodzież.

 

– Dzień po komunikacie co będzie z zakazem gry w piłkę po 9 kwietnia zrobimy naradę-wideokonferencje ze wszystkimi klubami z Dolnośląski Związek Piłki Nożnej – zapowiedział Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

 

 

Co dalej? Niestety, szanse na dokończenie sezonu maleją. Zwłaszcza że minister Niedzielski podczas konferencji stwierdził, że nie ma pewności, że nawet w czasie majówki poluzowanie obostrzeń nastąpi. 

 

Na dziś wydaje się, że  jedyna możliwość kontynuowania sezonu będzie istniała wtedy, jeśli wszystkie kluby z danej ligi zadeklarują, że spełniają zapisy rozporządzenia (dotyczące zwłaszcza stypendiów).

   

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *