Connect with us

B klasa

Zarząd Odry do władz gminy: powodzenia w rozwoju w ramach przyznanego budżetu

Published

on

Odra Malczyce

Odra Malczyce na zakręcie? Wiele na to wskazuje, jeśli wczytamy się w wydane właśnie oświadczenie władz klubu.

 

Piast Żmigród ma nowy sztab szkoleniowy. Zarząd klubu daleko nie szukał

Odra Malczyce po karnej degradacji z wrocławskiej okręgówki odbudowuje się w legnickiej B klasie. Aktualnie zajmuje 1. miejsce w tabeli grupy IV. Nic jednak w tym dziwnego, jeśli spojrzymy na tabelę ? podopieczni Sławomira Samca-Talara wygrali dotąd wszystkie ligowe mecze.

 

Nie wiadomo jednak jak potoczą się dalsze losy klubu. Oto bowiem w środę, 23 marca, na facebookowym fanpage?u opublikowane zostało oświadczenie władz Odry, które ? w czarnym scenariuszu ? może oznaczać spory kłopoty zespołu z Malczyc. A może to tylko taka forma presji na władze gminy? Pewnie wkrótce zobaczymy ? a tymczasem poniżej znajdziecie pełne oświadczenie.

 

Oświadczenie władz Odry Malczyce 

Oświadczenie Ludowego Klubu Sportowego Odra Malczyce w przedmiocie opublikowanego w dniu 18.03.2022 r. rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w obszarze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w I półroczu roku 2022.

 

LKS Odra Malczyce wystąpił z ofertą realizacji zadania publicznego wnioskując o przyznanie dotacji w wysokości 27 500 zł przyznano kwotę: 15 000 zł zatem o 12 500 zł niższą niż wnioskowana.

 

W tym miejscu LKS Odra Malczyce oświadcza, że przyznana kwota dotacji nie pozwala na pokrycie niezbędnych kosztów związanych z funkcjonowaniem klubu w pierwszym półroczu 2022 roku. Przyznane środki nie pozwolą na zaspokojenie nawet tak podstawowych potrzeb jak wynagrodzenie trenerów i opłaty delegacji sędziowskich, których łączny koszt to 17 050 zł. Oczywistym jest, że klub sportowy bez sekcji trenerskiej i pozbawiony możliwości udziału w rozgrywkach nie może realizować swoich podstawowych zadań. Wskazać należy, że na wnioskowaną kwotę 27 500 zł składały się jedynie koszty absolutnie niezbędne z perspektywy funkcjonowania klubu: wynagrodzenie trenerów, zakup sprzętu sportowego, utrzymanie boisk, wynagrodzenie gospodarza, wynajem hali sportowej w okresie zimowym, utrzymanie w czystości sprzętu sportowego, opłaty delegacji sędziowskich, badania lekarskie, transport zespołu na mecze i promocja klubu. Obiektywnie brak jest w wyżej wskazanych zadaniach realizowanych przez klub kosztów zbędnych.

 

Przyznanie dotacji w wysokości zaledwie 54% zawnioskowanej kwoty nie pozwala na realizację zadań klubu co de facto oznacza koniec działalności LKS Odra Malczyce w dotychczasowej formie. W tym miejscu należy przypomnieć, że historia klubu sięga 1947 roku. Zatem od 75 lat LKS Odra Malczyce skupia lokalną społeczność – zawodników, trenerów, kibiców i wolontariuszy zaangażowanych w rozwój piłki nożnej w Malczycach. Ostatnie lata funkcjonowania klubu to jego dynamiczny rozwój, który zawdzięczamy zaangażowaniu wielu mieszkańców działających pro bono, postawie zawodników, trenerów, ale też i wsparciu Gminy. Obecnie w klubie szkoli się i z dumą reprezentuje Malczyce 55 zawodników w dwóch drużynach – seniorów i żaków.

 

Przypomnieć należy, że z chwilą utworzenia z początkiem roku nowego stanowiska v-ce dyrektora ds. sportu w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu zadania związane z funkcjonowaniem klubu miały zostać przejęte i finansowane przez Gminę pozostawiając klubowi jedynie organizację i prowadzenie szkolenia zawodników. Pomimo powołania nowego stanowiska i deklaracji Gminy co do podziału obowiązków z przykrością stwierdzamy, że Gmina nie przejęła żadnych zadań związanych z funkcjonowaniem klubu i te w całości do chwili obecnej obciążają klub pod względem organizacyjnym i finansowym.

 

Wobec powyższego oraz wobec faktu przyznania dotacji w wysokości uniemożliwiającej dalsze funkcjonowanie i rozwój LKS Odra Malczyce wskazuję, że zarząd klubu odwołuje się i przekazuje w całości zarządzanie obiektami sportowymi oraz regulacje wydatków związanych z działalnością klubu dyrektorowi sportowemu życząc jednocześnie powodzenia w dalszym rozwoju i funkcjonowania klubu na dotychczasowym poziomie w ramach przyznanego przez gminę budżetu.

 

Wrocław

Bracia znów razem. Trener i najlepszy strzelec w historii

Published

on

Nowym trenerem Błękitnych Jerzmanowo został Tomasz Kubiszyn. Do zespołu wrócił również jego brat Dariusz, najlepszy strzelec w historii klubu.

 

UEFA Region’s Cup. Sztab dolnośląskiej kadry sprawdzi 38 zawodników

Nowym trenerem B-klasowych Błękitnych Jerzmanowo został Tomasz Kubiszyn, były zawodnik i kapitan zespołu, z którym wywalczył historyczny awans do A klasy. Później jako trener prowadził takie drużyny: Błękitni II Jerzmanowo, LZS Zachowice, Spartan Marszowice, Galacticos II Solna (awans do A klasy) oraz Lotnik Twardogóra.

Cele jakie stawia sobie nowy trener to wspólnie z zarządem zapewnić rozwój klubu oraz sięgnąć po najwyższe cele. Życzymy trenerowi powodzenia oraz wielu sukcesów – informują Błękitni na swoim profilu na Facebooku.

 

Do klubu wraca również Dariusz Kubiszyn, brat nowego trenera. – Bardzo się cieszymy, że kolejny zawodnik powraca do szeregów Błękitnych. Dariusz zaczynał treningi w naszym klubie już 16 lat temu, gdy miał 15 lat. Początkowo grał w nowo powstałej drużynie juniorów, a gdy skończył 16 lat, rozpoczął rywalizację w zespole seniorskim, gdzie świętował awans do klasy A. Występował aż do 2016 roku. Jest nadal najlepszym strzelcem w historii klubu, ponieważ strzelił łącznie ponad 200 bramek – informują wrocławianie.

 

Po grze w Błękitnych, 31-latek występował w zespołach: Spartan Marszowice, Mechanik Brzezina, Czarni Białków oraz Zorza Wilkszyn. – Bardzo się cieszę z powrotu do klubu, w którym rozpocząłem swoją przygodę z piłką seniorską. Naszym celem jest zrozumienie się na boisku, aby wygrać jak najwięcej meczów i zająć jak najlepsze miejsce na końcu sezonu. W przyszłym sezonie zamierzamy realnie walczyć o awans do klasy A – powiedział Dariusz Kubiszyn.

 

Fot. Błękitni Jerzmanowo

 

Continue Reading

B klasa

Zespół z wrocławskiej B klasy szuka rywala na sobotę [Aktualizacja]

Published

on

Orzeł Bukówek, drużyna z wrocławskiej B klasy, poszukuje rywala na najbliższą sobotę.

 

Miał być gigant, jest średniak w… Belgii. Karol Borys odchodzi ze Śląska Wrocław

Orzeł Bukówek to czołowa drużyna VIII grupy wrocławskiej B klasy. Obecnie zespół poszukuje sparingpartnera na sobotę, 10 lutego. – Mamy zarezerwowane boisko ze sztuczną nawierzchnią – informuje trener Leszek Fudali.

Zainteresowane zespoły mogą kontaktować się pod nr tel. 609 053 887.

Aktualizacja. Sparingpartner został już znaleziony.

 

 

Continue Reading

Wrocław

Czołowa drużyna wrocławskiej B klasy szuka sparingpartnera

Published

on

szuka sparingpartnera

Orzeł Bukówek, drużyna z wrocławskiej B klasy, poszukuje sparingpartnera.

 

Miał być gigant, jest średniak w… Belgii. Karol Borys odchodzi ze Śląska Wrocław

Orzeł Bukówek to czołowa drużyna VIII grupy wrocławskiej B klasy. Obecnie zespół poszukuje sparingpartnera na sobotę, 10 litego. – Mamy zarezerwowane boisko w Środzie Śląskiej od godz. 20 do 22 – informuje Orzeł.

Zainteresowane zespoły mogą kontaktować się z trenerem pod nr tel. 609 053 887.

 

Continue Reading

Wrocław

B-klasowy klub spod Wrocławia szuka trenera

Published

on

drużyna szuka trenera

Piast Nadolice, drużyna występująca we wrocławskiej B klasie, szuka trenera.

 

Doświadczony napastnik w Sułowie. “Najbardziej utytułowany zawodnik w historii”

Piast występuje w grupie IV wrocławskiej B klasy. – Poszukujemy trenera chętnego podjąć się pracy w podwrocławskiej drużynie, w związku z odejściem do A-klasowej drużyny WKS Wilczyce trenera Damiana Katrycza – informuje klub z Nadolic, dodając, że istnieje możliwość łączenia pracy z funkcją trenera drużyny młodzieżowej.

 

Zainteresowani trenerzy mogą kontaktować się pod nr tel. 691 085 545 lub pod adresem piastnadolice@gmail.com.

 

Continue Reading

B klasa

Nowy trener zespołu z wałbrzyskiej B klasy

Published

on

Kamil Matusik został nowym trenerem Orląt Krosnowice, zespołu z wałbrzyskiej B klasy.

 

Drużyna z wałbrzyskiej A klasy poszukuje trenera

Kamil Matusik zastąpił Artura Oczkosia na stanowisku trenera seniorów Orląt Krosnowice, który prowadził zespół przez ostatnie dwa lata.

– W swoim imieniu, jak i w imieniu zarządu i zawodników, chciałbym podziękować trenerowi Oczkosiowi za pozostawione serce, pozostawiony czas, będąc trenerem w naszym klubie. Kamilowi Matusikowi życzymy oczywiście samych zwycięstw – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

 

Przypomnijmy, że klub z Krosnowic po rundzie zajmuje 3. miejsce w tabeli grupy IV wałbrzyskiej B klasy.

 

Fot. Orlęta Krosnowice

 

Continue Reading

Wrocław

Sparingi zima 2024. Drużyna z wrocławskiej B klasy szuka sparingpartnerów

Published

on

szuka sparingpartnera

MKS Sołtysowice szuka sparingpartnerów na okres przygotowawczy przed rundą wiosenną.

 

Pierwszy trener reprezentacji Dolnego Śląska wybrany

MKS Sołtysowice – drużyna z grupy IX wrocławskiej B klasy – szuka sparingpartnerów na okres przygotowawczy. Zespół z Wrocławia ma wolne terminy: 25.02, 03.02, 10.03 i 17.03.

Miejsce i godzina do ustalenia. Kontakt pod nr telefonu 504 372 251.

Continue Reading

To się czyta