Connect with us

B klasa

Nowa drużyna na Dolnym Śląsku. Rycerz szuka trenera

Published

on

Rycerz Legnickie Pole

Przed startem rundy wiosennej w legnickiej klasie okręgowej z rozgrywek wycofał się KS Legnickie Pole. Teraz wraca jako Rycerz i szuka trenera drużyny seniorów.

 

Hit B klasy zakończony bijatyką. Komisja Dyscyplinarna podjęła decyzję

Bieżący sezon KS Legnickie Pole rozpoczynał jako spadkowicz z zachodniej grupy IV ligi. W legnickiej okręgówce wytrwał tylko rundę, przed startem wiosny, zespół wycofał się z rozgrywek. – Powodem rezygnacji są problemy kadrowe. Jest to dla nas bardzo ciężka decyzja, niestety konieczna, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku na początku marca.

 

Już wtedy zapowiedziano, że zespół seniorów z Legnickiego Pola znika z piłkarskiej mapy jednak tylko na pół roku. Tak też się stało, choć już nie jako KS, a Rycerz.

Poszukujemy trenera do drużyny seniorów. Na dzień dzisiejszy na treningach jest ok. 20 osób. Jeżeli chcesz być trenerem nowej drużyny Rycerz Legnickie Pole i razem z nami budować drużynę od podstaw zadzwoń lub napisz – informuje Rycerz na swoim profilu.

 

Kontakt: tel. 516 014 982 oraz 726 981 378, mail: legnickiepoleks@gmail.com

 

Fot. KS Rycerz Legnickie Pole

Wrocław

Zmiana trenera „Jankesów”. Następca poszukiwany

Published

on

Łukasz Kucyniak pożegnał się z ławką trenerską B-klasowej Jankowianki Wierzbno. „Jankesi” szukają obecnie nowego szkoleniowca. Może Ciebie?

 

Spadki i awanse 2023/24. Od IV ligi do klasy B [WROCŁAW]

Łukasz Kucyniak pracował w Wierzbnie od wiosny 2022, czyli przez 2,5 sezonu. Na ławce trenerskiej Jankowianki zasiadł podczas 56 meczów ligowych (26 zwycięstw, 8 remisów i 22 porażki). – Z ligowego średniaka Jankowianka zaczęła być drużyną z ambicjami oraz postrachem ligowych potentatów. Pierwszy pełny sezon, to najlepsze w historii klubu 6. miejsce, poprawione jeszcze o jedno oczko w niedawno zakończonych rozgrywkach – informuje klub z Wierzbna, dodając, że trener wniósł do szatni dużo świeżości, nowoczesności, profesjonalizmu, a przede wszystkim zaangażowania.

Na poziomie klasy B, co rzadko spotykane, stawiał na grę piłką i otwarty, ofensywny futbol, który miał sprawiać radość piłkarzom oraz kibicom. Trenerze, serdecznie dziękujemy za wkład włożony w rozwój Jankowianki Wierzbno, wszystkie emocje i chwile wspólnie spędzone! Do zobaczenia – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

 

Jankowianka szuka trenera

Obecnie klub prowadzi rekrutację na stanowisko trenera Jankowianki. – Proces wyboru trwa i jeśli jesteś zainteresowany przejęciem „Jankesów”, drużyny z potencjałem, funkcjonującej w świetnych warunkach – czekamy na kandydatury. Prosimy o kontakt z prezesem Krzysztofem Wiśniewskim, na klubowy messenger, pod numerem telefonu 601 825 608 lub mailowo jankowiankawierzbno@o2.pl – informuje Jankowianka.

Continue Reading

IV liga

Spadki i awanse 2023/24. Od IV ligi do klasy B [WROCŁAW]

Published

on

Sezon 2023/24 dobiega końca. Wiele rozstrzygnięć już zapadło, na inne trzeba będzie poczekać do ostatniej kolejki i zakończenia barażów od IV ligę. Oto jak sytuacja wygląda na tydzień przed końcem sezonu w strefie wrocławskiej – spadki i awanse od IV ligi do B klasy.

 

Oni zagrają w barażach o IV ligę. Kto z kim zagra, kto gospodarzem?

W strefie wrocławskiej baraże o IV ligę będą miały kluczowe znaczenie, bowiem uczestniczą w nich aż trzy drużyny – dwie z czwartej ligi oraz wicemistrz okręgówki. To oznacza, że dopiero po zakończeniu meczów barażowych będzie wiadomo ile ostatecznie drużyn spadnie, a ile awansuje.

 

Ze względu na fakt, że trzy drużyny zagrają w barażach, wciąż możliwe są aż cztery warianty spadków i awansów – od bardzo optymistycznego, po pesymistyczny.

Wariat I: Nikt nie spadnie z IV ligi, a dwie drużyny do niej awansuję

Wariat II: Nikt nie spadnie z IV ligi, a jedna drużyna do niej awansuje lub jedna spadnie, ale dwie awansują

Wariat III: Jedna drużyna spadnie z IV ligi i jedna drużyna do niej awansuje lub dwie drużyny spadną z IV ligi i dwie do niej awansują

Wariat IV: Dwie drużyny spadną z IV ligi i jedna drużyna do niej awansuje.

Wiele wyjaśni się już podczas poniedziałkowego losowania par barażowych, bowiem dwa warianty (I i IV) są możliwe tylko wtedy, gdy MKP Wołów wylosuje Iskrę Księginice, a nie kogoś z pary Zenit Międzybórz lub Polonia Środa Śląska.

 

IV liga

Spadki

Nikt nie spada bezpośrednio.

Dwie drużyny zagrają w barażach o utrzymanie w lidze.

Wariant I: nikt nie spada

Wariat II i III: spada Zenit Międzybórz lub Polonia Środa Śląska (lub obie w wariancie pesymistycznym)

Wariat IV: spadają Zenit Międzybórz i Polonia Środa Śląska

 

Okręgówka

Awans

Awans bezpośredni wywalczyła Błyskawica Gać.

MKP Wołów zagra w barażach.

Spadek

Cztery drużyny spadają bezpośrednio:

 • Wiwa Goszcz
 • Burza Bystrzyca
 • Plon Gądkowice
 • Bresna Brzeźno

Gdyby spełnił się wariant IV, to z ligą pożegnają się również Galakticos Solna.

 

A klasa

Awans

Grupa I: O awansie zdecyduje ostatnia kolejka. Piast Lutynia ma 1 punkt przewagi nad Piastem Żerniki Wrocław.

Grupa II: O awansie zdecyduje ostatnia kolejka. Dolpasz Skokowa i Orzeł Prusice mają tyle samo punktów i równy bilans meczów bezpośrednich. Dolpasz ma lepszy bilans bramek z całego sezonu.

Grupa III: Czarni Jelcz-Laskowice

Grupa IV: Polonia Jaszowice

W wariancie I i II możliwe będą również awanse wicemistrzów. W wariancie I na dziś są to Piast Żerniki oraz Widawa Bierutów, a w wariancie II – Piast Żerniki.

Spadki

Grupa I

Pewny spadku jest tylko KS Piotrowice. Wciąż zagrożone są LKS Ciechów, Czarni Białków, Zjednoczeni Łowęcice, Pogoń Miękinia i Sokół Smolec.

Grupa II

Spadają Płomień Wisznia Mała, Sokół Kaszowo i Orla Korzeńsko.

Grupa III

Spadają WKS Wilczyce, Pogoń Syców i GKS Kątna.

Grupa IV

Spadają Nefryt Jordanów Śląski i Kwarcyt Jegłowa (dwie drużyny, bowiem grupa jest 15-zespołowa)

Gdyby spełnił się wariant IV, to z A klasą pożegna się również jedna – najsłabsza – drużyna z miejsca 13.

 

B klasa

Do A klasy awansują mistrzowie oraz kilku wicemistrzów. Ich liczba zależy od wariantu, który się ziści.

Grupa I

Sparta Miłcz ma 2 punkty przewagi nad Herosami Stary Wołów, o awansie zdecyduje bezpośredni mecz obu drużyn w ostatniej kolejce.

Grupa II

Sparta Będkowo

Grupa III

Olimpia Bukowinka

Grupa IV

KS Gręboszyce

Grupa V

Czarni Sobocisko

Grupa VI

Czarni Kondratowice

Grupa VII

Wicher Domasław

Grupa VIII

Mechanik Brzezina

Grupa IX

Wratislavia II Wrocław

 

Ponadto do A klasy awansuje od 5 do 2 wicemistrzów (wariant I lub IV), najprawdopodobniej 4 lub 3 (wariant II lub III).

Tak obecnie wygląda zestawienie współczynników wicemistrzów

 • Herosi Stary Wołów – 2,52
 • Zorza Pęgów – 2,52
 • Sparta Wrocław – 2,50
 • Tajfun Przedkowice – 2,47
 • KS Dobroszów – 2,40
 • LZS Stary Śleszów – 2,40
 • Muchobór Wrocław – 2,29
 • Pogoń Kopalina – 2,22
 • KP Kobierzyce – 2,22
Continue Reading

Wrocław

Zeszli z boiska przed rzutem karnym. Co się tam wydarzyło?

Published

on

B klasa

Mecz B klasy KS Dobroszów-Januszkowice – Borowianka Borowa zakończył się po 75 minutach. Wtedy, tuż przed rzutem karnym dla gospodarzy, goście zeszli z boiska. Co się tam wydarzyło?

 

Oto pierwszy uczestnik baraży o utrzymanie w IV lidze

Mecz w Januszkowicach, pomiędzy KS-em Dobroszów i Borowianką Borowa, był zacięty i wyrównany.  Gospodarze prowadzili 2:0, ale jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do remisu. W II połowie Borowianka wyszła na prowadzenie 3:2, ale niedługo potem przegrywała już 3:4. Gdy na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, goście zeszli z boiska. Co się stało?

Oto, co na temat niedzielnych wydarzeń można przeczytać w sieci. – W 75. minucie spotkania schodzimy z boiska. Po bramce na 3:2 dla nas, arbiter główny dzisiejszego spotkania podejmował wręcz karygodne decyzje – myśleliśmy, że te czasy już minęły, ale jednak nie.

Nie będziemy się rozpisywać, ale kto był, ten widział. Jeśli Dobroszów myślał o awansie do A klasy to musiał ten mecz dzisiaj wygrać. No i wygrał, szkoda tylko, że w takim stylu. Ciężko się gra w 10 przeciwko 12.

Przeciwnikowi gratulujemy i życzymy powodzenia w walce o A klasę – czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku klubu z Borowej.

 

Pod tym postem do boiskowych wydarzeń odniósł się KS Dobroszów-Januszkowice.

Panowie, czy Wy aby nie posądzacie nas o jakieś dziwne rzeczy i obrażacie nasz klub? Jak zapewne widzicie, na każdy nasz mecz domowy bierzemy 3 sędziów i ponosimy dodatkowe koszty tak, aby zawody były jak najbardziej „czyste”. To jest B klasa, sędziowie mylą się w obydwie strony, popełniają sporo błędów – tak jak i my na boisku. Akurat sytuacja, w której zeszliście to ewidentny karny i dobra decyzja sędziego. Przegrywać też trzeba umieć, a tak to zero honoru i klasy. Może się trochę zreflektujecie, bo osądzacie nas bezpodstawnie o poważne rzeczy – czytamy w komentarzu.

 

Z innych komentarzy wynika, że goście mieli pretensje m.in. o wątpliwą – według nich – czerwoną kartkę dla jednego z zawodników (przy stanie 2:3), czy sytuacji przy pierwszej bramce dla gospodarzy, kiedy piłka miała opuścić całym obwodem linię końcową.

Jak było? Tego nie rozstrzygniemy, pewne jest jednak, że teraz Borowiankę czekają konsekwencje, które zapewne na walkowerze się nie skończą.

 

Continue Reading

DolZPN

Rewolucyjna zmiana w B klasie na Dolnym Śląsku!

Published

on

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zaprezentował szereg reform związanych z deregulacją rozgrywek w niższych ligach. Najważniejsza z pewnością dotyczy B klas, które mogą brać udział w rozgrywkach bez trenera.

 

Śląsk II stracił fotel lider przy zielonym stoliku

Zmiany, które wkrótce wejdą w życie na Dolnym Śląsku, mają spowodować, że więcej drużyn będzie brało udział w rozgrywkach, a mniej będzie myślało o wycofaniu się z nich. Kluczową zmianą jest likwidacja obowiązku posiadania trenera przez drużyny grające w B klasie!

Powiedzmy sobie szczerze, zdecydowana większość klubów na tym poziomie rozgrywkowym nie trenuje regularnie lub robi to w kilka osób. Posiadanie licencjonowanego trenera to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych w skali roku. Wolę, by klub wydał te pieniądze na szkolenie dzieci bądź poprawę bazy, niż na potrzebę posiadania trenera – tłumaczy Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Z pierwszych doniesień w podokręgu legnickim wynika, że liczba drużyn w B klasie może się zwiększyć w nowym sezonie ok. 10 procent. – Mamy dopiero końcówkę maja, a w samej strefie Legnica mamy już zgłoszonych dziewięć nowych klubów, które zagrają w naszych B klasach – tłumaczy Adam Michalik, szef biura DolZPN w Legnicy.

Zmiany dotyczące trenerów będą również w rozgrywkach trampkarzy i juniorów organizowanych przez DolZPN – wymagania dla trenerów piłkarek i piłkarzy do 19. roku życia w ligach okręgowych zostaną obniżone z licencji UEFA B do UEFA C.

Continue Reading

Wrocław

Mistrz Polski strzela jako rezerwowy. Arcyważny gol w meczu na szczycie

Published

on

Argentyńczyk Cristian Omar Diaz, mistrz Polski ze Śląskiem Wrocław, trafił do Sparty Będkowo. Jak mu się wiedzie w B klasie?

 

Dwie drużyny żegnają się z IV ligą, trzecią może uratować już tylko cud

Cristian Omar Diaz, były mistrz i wicemistrz ze Śląskiem Wrocław, został zawodnikiem B-klasowej Sparty Będkowo w połowie marca. Od startu rundy wiosennej podopieczni Tomasza Łebzucha rozegrali cztery mecze ligowe. Argentyńczyk wystąpił w dwóch – pierwszym, wygranym 7:2 spotkaniu z KS-em Krościna Wielka. Wtedy na murawie spędził 15 minut i strzelił pierwszego, debiutanckiego gola.

W minioną niedzielę pojawił się na murawie po przerwie. Jego zespół przegrywał wtedy na wyjeździe (mecz odbył się w Żmigródku) z Tajfunem Przedkowice 1:2. Gospodarze prowadzili po dwóch trafieniach Krzysztofa Wiktorowicza, ale jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Dawid Kmieć.

 

Po zmianie stron Sparta dążyła do wyrównania i w końcu dopięła swego, kiedy piłka po uderzeniu głową przez Diaza wpadła do siatki Tajfuna. Była 76. min. spotkania, a dwie minuty później zwycięskiego gola dla gości zdobył Maciej Fitowski.

Zespół z Będkowa wygrał 12. mecz z rzędu i umocnił się na 1. miejscu w tabeli, bowiem wicelider KS Łazy Wielkie przegrał w Cieszkowie z trzecią Pogonią 2:5. Wszystkie zespoły, podobnie jak czwarty Tajfun, walczą jeszcze o awans do A klasy.

 

Fot. Sparta Będkowo

Na zdjęciu moment, w którym Argentyńczyk strzela gola na 2:2

 

Continue Reading

A klasa

Po kilkudziesięciu latach Błękitni kończą działalność. Górnik wycofał rezerwy

Published

on

Błękitni Chwalimierz wycofali się z rozgrywek i kończą działalność. Tymczasem Górnik Lubin wycofał z rozgrywek drużynę rezerw.

 

Sen o Victorii spełniony na śląskiej ziemi. Piorunująca końcówka Dolnoślązaków!

Błękitni Chwalimierz to drużyna doskonale znana kibicom w powiecie średzkim. Przez większość trwającej kilkadziesiąt lat historii występowała w B klasie, choć zdarzały się sezony, kiedy awansowała do A klasy.

Po 15. kolejkach bieżącego sezonu w grupie VIII wrocławskiej B klasy Błękitni zajmowali bardzo dobre, 4. miejsce. Niestety, zostaną przesunięci na miejsce ostatnie, bowiem w środę (17 kwietnia) oficjalnie ogłoszono, że klub z Chwalimierza wycofuje się z rozgrywek i kończy działalność.

 

Witajcie Kibice oraz zawodnicy. Piszę dzisiaj posta po raz ostatni na tej stronie, ale chciałem żebyście też się dowiedzieli, od dzisiaj drużyna Błękitni Chwalimierz przestaje istnieć, wycofujemy się z rozgrywek naszej B-klasy. Wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali nasze barwy dziękujemy, każdemu kibicowi, który nas wspierał także oraz przepraszamy – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

Chciałbym też z tego miejsca podziękować Trenerowi, który przez tyle lat wkładał całe swoje serducho, żeby stworzyć silny monolit. Dziękuję też całemu zarządowi za pracę, którą wykonywali, żeby drużyna była gotowa na niedzielne mecze. Dziękujemy i Pozdrawiamy Błękitni – kończy się wpis.

 

Niestety, Błękitnych dopadły problemy kadrowe. W pierwszym meczu rundy wiosennej udało się uzbierać jeszcze 14 zawodników do meczowej kadry, w ostatnim spotkaniu ligowym była już tylko „goła” jedenastka.

Chwała Tomkowi Kircuniowi. 35 lat „ciągnął” ten wózek – podsumował na Facebooku Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Tymczasem Górnik Lubin wycofał swoje rezerwy, które występowały w grupie II legnickiej A klasy. Lubinianie rundę wiosenną jeszcze rozpoczęli, ale na dwóch ostatnich meczach się nie pojawili.

W obu przypadkach wyniki z udziałem wycofanych drużyn z jesieni zostaną utrzymane, a w rundzie wiosennej każdy z rywali otrzyma walkowera 3:0.

 

Fot. Błękitni Chwalimierz

Continue Reading

To się czyta