Connect with us

B klasa

Nowa drużyna na Dolnym Śląsku. Rycerz szuka trenera

Published

on

Rycerz Legnickie Pole

Przed startem rundy wiosennej w legnickiej klasie okręgowej z rozgrywek wycofał się KS Legnickie Pole. Teraz wraca jako Rycerz i szuka trenera drużyny seniorów.

 

Hit B klasy zakończony bijatyką. Komisja Dyscyplinarna podjęła decyzję

Bieżący sezon KS Legnickie Pole rozpoczynał jako spadkowicz z zachodniej grupy IV ligi. W legnickiej okręgówce wytrwał tylko rundę, przed startem wiosny, zespół wycofał się z rozgrywek. – Powodem rezygnacji są problemy kadrowe. Jest to dla nas bardzo ciężka decyzja, niestety konieczna, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku na początku marca.

 

Już wtedy zapowiedziano, że zespół seniorów z Legnickiego Pola znika z piłkarskiej mapy jednak tylko na pół roku. Tak też się stało, choć już nie jako KS, a Rycerz.

Poszukujemy trenera do drużyny seniorów. Na dzień dzisiejszy na treningach jest ok. 20 osób. Jeżeli chcesz być trenerem nowej drużyny Rycerz Legnickie Pole i razem z nami budować drużynę od podstaw zadzwoń lub napisz – informuje Rycerz na swoim profilu.

 

Kontakt: tel. 516 014 982 oraz 726 981 378, mail: legnickiepoleks@gmail.com

 

Fot. KS Rycerz Legnickie Pole

DolZPN

Zadyma na meczu Masłovia – Bór. Jest decyzja Komisji Dyscyplinarnej

Published

on

Komisja Dyscyplinarna DolZPN podjęła decyzję w sprawie zadymy i przerwanego meczu B klasy Masłovia Masłów – Bór Oborniki Śląskie. Jakie kary zapadły? Sprawdźcie poniżej.

 

Zadyma w Masłowie. Policja zatrzymała czterech agresorów

Komisja Dyscyplinarna DolZPN podjęła decyzję w sprawie przerwanego meczu B klasy pomiędzy Masłvią Masłów i Borem Oborniki Śląskie.

Klub Masłowia Masłów został ukarany karą walkowera oraz karą finansową za brak należytego zabezpieczenia zawodów. Dwaj przedstawiciele klubu zostali ukarani karami dyskwalifikacji czasowej oraz karami finansowymi za naruszenie nietykalności przeciwnika – poinformowała Komisja Dyscyplinarna.

 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 maja. Arbiter przerwał mecz Masłovii z Borem w 55. min. – Z ustaleń policjantów wynika, że dwóch kibiców niezwiązanych z klubami piłkarskimi, pomiędzy którymi odbywał się w niedzielę mecz, dokonało kradzieży torby sportowej należącej do zawodników drużyny KP Bór Oborniki Śląskie z zawartością flagi klubu, telefonów komórkowych, a także rzeczy osobistych. Kiedy oborniczanie próbowali odebrać swoja własność, mężczyźni stali się agresywni i zaczęli używać przemocy wobec nich. W następstwie tej sytuacji doszło do bójki, w której uczestniczyło kolejnych dwóch mężczyzn – tak sprawę przedstawiła trzebnicka policja.

W wyniku pobicia jedna osoba trafiła do szpitala, ale jej obrażenia na szczęście nie były poważne i szybko opuściła placówkę. Policja z Trzebnicy szybko zatrzymała czterech mężczyzn w wieku od 24 do 31 lat, którzy brali udział w zajściu.

 

Komisja Dyscyplinarna DolZPN zajęła się sprawą, a Masłovii groziły bardzo poważne konsekwencje. Z wykluczeniem z rozgrywek łącznie. Kara okazała się znacznie łagodniejsza, na co z pewnością miał wpływ fakt, że do zadymy doprowadzili „kibice” niezwiązani z Masłovią.

Okazało się, że wśród prowodyrów było dwóch mężczyzn z grupy kibicowskiej związanej ze Spartą Wszemirów:

Cała sytuacja była spowodowana przez grupę Gringo, a dokładniej dwóch członków grupy, którzy chcieli zabrać flagę i tylko flagę (nikt nie miał zamiaru zabierać rzeczy osobistych zawodników). Po tym incydencie wokół ławki rezerwowych utworzyło się duże zamieszanie, w wyniku czego reaguje reszta grupy i wbiega na boisko w celu uspokojenia zaistniałej sytuacji. Sędzia przerywa mecz, a cała grupa udaje się w kierunku samochodów i odjeżdża. Nie bierzemy odpowiedzialności za wydarzenia, które zaszły później pomiędzy obydwoma klubami. Jednocześnie przepraszamy klub Klub Piłkarski “BÓR” Oborniki Śląskie oraz Masłovia Masłów za całe zajście z Naszym udziałem. Sprawcy zaistniałej sytuacji już zostali pociągnięci do odpowiedzialności karnej i będą wyciągnięte względem nich konsekwencje prawne oraz wewnątrz Naszej grupy – takie oświadczenie wystosowali przedstawiciele grupy.

Continue Reading

IV liga

Terminarz sezonu 2023/24. Kiedy startują poszczególne ligi na Dolnym Śląsku?

Published

on

terminarz sezonu 2021/22

Znamy ramowy terminarz rozgrywek na Dolnym Śląsku w sezonie 2023/24. Kiedy startują poszczególne ligi? Sprawdźcie.

 

Ostatnia kolejka IV ligi. Oto możliwe warianty – kto spadnie, a kto się utrzyma?

Znamy ramowy terminarz rozgrywek od IV ligi do B klasy, a także okręgowego Pucharu Polski, w sezonie 2023/24. Ramowy, czyli wyznaczone zostały na razie daty poszczególnych kolejek. 

 

IV liga, która będzie liczyła 18 zespołów, wystartuje najszybciej – w sobotę, 12 sierpnia. Większość kolejnych lig zainauguruje rozgrywki we wtorek, 15 sierpnia. Runda jesienna zakończy się 25/26 listopada (IV liga), a w innych klasach – 18/19 listopada. Pierwsza wiosenna kolejka zaplanowana jest na 9 marca (IV liga), a tydzień później zmagania zaczną inne klasy rozgrywkowe. Koniec sezonu zaplanowano na 22/23 czerwca 2024.

 

Oto daty rozpoczęcia sezonu w poszczególnych klasach rozgrywkowych:

12 sierpnia 2023

 • IV liga 

 

15 sierpnia 2023

 • Okręgówka Wrocław
 • Okręgówka Legnica
 • Okręgówka Wałbrzych
 • Okręgówka Jelenia Góra
 • A klasa – wszystkie grupy
 • B klasa – grupy 16-zespołowe

 

27 sierpnia 2023

 • B klasa – grupy 14-zespołowe
 • C klasa – grupy 14-zespołowe

 

3 września 2023

 • B klasa – grupy 12-zespołowe
 • C klasa – grupy 12-zespołowe

 

Okręgowy Puchar Polski

 • 9 sierpnia – 1/32 finału PP
 • 30 sierpnia – 1/16 finału PP
 • 13 września – 1/8 finału PP
 • 27 września – 1/4 finału PP

 

Continue Reading

B klasa

Zadyma w Masłowie. Policja zatrzymała czterech agresorów

Published

on

Policja w Trzebnicy zatrzymała czterech mężczyzn, którzy byli głównymi uczestnikami zadymy podczas meczu B klasy Masłovia Masłów – Bór Oborniki Śląskie. Usłyszeli oni zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz udziału w bójce.

 

Dantejskie sceny na meczu B klasy. Interweniowały policja i pogotowie

Przypomnijmy, że do zadymy doszło w minioną niedzielę (21 maja) podczas meczu Masłovii Masłów z Borem Oborniki Śląskie, który został przerwany w 55. min. – Z ustaleń policjantów wynika, że dwóch kibiców niezwiązanych z klubami piłkarskimi, pomiędzy którymi odbywał się w niedzielę mecz, dokonało kradzieży torby sportowej należącej do zawodników drużyny KP Bór Oborniki Śląskie z zawartością flagi klubu, telefonów komórkowych, a także rzeczy osobistych. Kiedy oborniczanie próbowali odebrać swoja własność, mężczyźni stali się agresywni i zaczęli używać przemocy wobec nich. W następstwie tej sytuacji doszło do bójki, w której uczestniczyło kolejnych dwóch mężczyzn – tak sprawę przedstawia trzebnicka policja.

 

Dodajmy, że w wyniku pobicia jedna osoba trafiła do szpitala, ale jej obrażenia na szczęście nie były poważne i szybko opuściła placówkę.

Co prawda agresorzy uciekli przed przyjazdem policji, ale działania kryminalnych doprowadziła do wytypowania, a następnie zatrzymania czterech mężczyzn w wieku od 24 do 31 lat mających związek z tym incydentem.

 

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy doprowadzili wszystkich zatrzymanych do Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w bójce, natomiast dwóch mieszkańców powiatu trzebnickiego usłyszało dodatkowo zarzut kradzieży rozbójniczej, za co może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje policja.

 

Kim są podejrzani? Wiadomo tylko tyle, że to mieszkańcy powiatu trzebnickiego. W czasie zatrzymania jeden był ubrany w bluzę… Motoru Lublin, a drugi w polówkę z emblematem Śląska Wrocław.  

 

Śledczy prowadzą swoje postępowanie, a swoje prowadzi Komisja Dyscyplinarna DolZPN, która swoje orzeczenie wyda również w oparciu informacji uzyskanych od służb.

 

Continue Reading

Wrocław

Masłowia przeprasza i tłumaczy. “To nie byli nasi kibice”. Kara może być drakońska!

Published

on

Masłovia Masłów odniosła się do zadymy, która wybuchła w czasie meczu z Borem Oborniki Śląskie. Spotkanie zostało przerwane w 55. min. – Grupa mężczyzn, która zaatakowała ławkę rezerwowych drużyny gości nie ma nic wspólnego z naszą drużyną, byli to dla nas obcy ludzie – tłumaczy klub z Masłowa. 

 

Dantejskie sceny na meczu B klasy. Interweniowały policja i pogotowie

Przypomnijmy, że niedzielny w grupie II wrocławskiej B klasy między Masłovią Masłów i Borem Obornik Śląskich został przerwany w 55. min. – W drugiej połowie nasi zawodnicy i kibice zostali bandycko zaatakowani. Mecz natychmiast został zakończony. Sędziowie musieli uciekać z boiska. Jeden z naszych kibiców został skopany po twarzy przez m.in. zawodnika gospodarzy. Ucierpiało też kilku innych kibiców i kilku naszych zawodników. „Kibice” gospodarzy ubliżali nam i wielokrotnie śpiewali „nie wyjedziecie”. Musiała interweniować policja i pogotowie, a wszystko obserwowały małe dzieci. Boisko w Masłowie musieliśmy opuszczać pod eskortą policji – napisał Bór na swoim profilu na Facebooku.

 

W poniedziałek do sprawy odniósł się również klub z Masłowa. Oto jak opisał całą sytuację na swoim profilu. – W 55 minucie meczu przy wyniku 2:1 dla Obornik Śląskich dochodzi do sytuacji, gdzie ich ławka rezerwowych zostaje zaatakowana przez grupę niezidentyfikowanych mężczyzn, którzy próbują ukraść ich torbę z rzeczami osobistymi i flagą ich drużyny. Uderzają kilku zawodników z Obornik oraz podbiegają do kibiców gości i atakują ich. Do bijatyki dołączają nasi kibice. Grupa mężczyzn, która zaatakowała uprzednio ławkę rezerwowych ucieka z miejsca zdarzenia. Sędzia kończy spotkanie – czytamy. 

Według Masłowi, grupa mężczyzn, która zaatakowała ławkę rezerwowych drużyny gości nie miała nic wspólnego z ich klubem. – Byli to dla nas obcy ludzie i nic nie było ustawione – informuje klub z Masłowa i dodaje: – Zachowania naszych kibiców również potępiamy. Zostaną wyciągnięte konsekwencje w tej kwestii. Sprawą zajmuje się DZPN oraz Policja. Przepraszamy drużynę z Obornik Śląskich oraz wszystkich kibiców za całe zdarzenie.

 

Zawodnicy z Obornik zostali zaatakowani nie przez naszych kibiców z Masłowa, tylko przez ludzi, którzy przyjechali im skroić flagę. Flaga była właśnie na ławce. Późnej pobiegli do kibiców gości, wtedy też wtrącili się nasi kibice. Kibice z Masłowa nie atakowali wcześnej ani razu. Przyśpiewki były z obu stron. W przerwie meczu kibice z Obornik prowokacyjnie tańczyli pijani na środku boiska – przekazał nam jeden z przedstawicieli gospodarzy. Według niego żaden z zawodników Masłowii nie uczestniczył w biciu przyjezdnych, ale przyznaje jednocześnie, że „był taki harmider, że ciężko powiedzieć, kto kogo uderzył”.

 

Kary mogą być jednak drakońskie. – Jeżeli potwierdzą się dowody na uczestnictwo zawodników Masłowa w brutalnym pobiciu kibica Obornik to Komisja Dyscyplinarna rozważy możliwość usunięcia klubu Masłovia Masłów z rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Komisja poprosiła o przesłanie dokumentów z policji, która prowadzi w tej sprawie postępowanie – poinformował Andrzej Padewski, prezes DolZPN.

 

Continue Reading

Wrocław

Dantejskie sceny na meczu B klasy. Interweniowały policja i pogotowie

Published

on

Masłowia Masłów - Bór Oborniki Śląskie

Dantejskie sceny na meczu B klasy Masłovia Masłów – Bór Oborniki Śląskie. Mecz został przerwany w 55. min. Na boisku musiała interweniować policja i pogotowie ratunkowe. Jedna osoba trafiła do szpitala.

 

Trzy mecze za “sześć punktów”. Zacięta walka o utrzymanie w okręgówce

To był mecz kolejki w grupie II wrocławskiej B klasy. Czwarta Masłovia Masłów podejmowała wicelidera z Obornik Śląskich. W 55. min. spotkanie zostało zakończone przez sędziego przy prowadzeniu Boru 2:1.

W drugiej połowie nasi zawodnicy i kibice zostali bandycko zaatakowani. Mecz natychmiast został zakończony. Sędziowie musieli uciekać z boiska. Jeden z naszych kibiców został skopany po twarzy przez m.in. zawodnika gospodarzy. Ucierpiało też kilku innych kibiców i kilku naszych zawodników. „Kibice” gospodarzy ubliżali nam i wielokrotnie śpiewali „nie wyjedziecie”. Musiała interweniować policja i pogotowie, a wszystko obserwowały małe dzieci. Boisko w Masłowie musieliśmy opuszczać pod eskortą policji – napisał Bór na swoim profilu na Facebooku.

 

Według relacji jednego z zawodników Boru, grupa agresorów najpierw pojawiła się przy ławce rezerwowych gości. – Najpierw przybiegli do naszej ławki rezerwowych, bo próbowali ukraść torbę z telefonami i flagą naszych kibiców, która była w środku. Telefony były w jednej torbie, bo szatnia gości ma drzwi bez zamka. Jak im się to nie udało, to ruszyli przez całe boisko do naszych kibiców. Jednego najpierw przewrócili, a potem zaczęli kopać po głowie i całym ciele – informuje gracz gości.

 

Policja, w sile trzech radiowozów, pojawiła się na boisku w Masłowie około pół godziny po zajściu. Napastników już jednak nie było na miejscu. Najbardziej poszkodowanego kibica zabrała karetka pogotowia.

 

Klub z Masłowa na razie nie odniósł się do zdarzenia. Wśród komentarzy na profilu Boru można znaleźć natomiast wypowiedź jednego z zawodników gospodarzy, który napisał m.in.: Co ma do tego drużyna, która gra i walczy na boisku? Wtargnęli na boisko kibole innej drużyny, którzy mają jakieś porachunki z Borem. My jako zawodnicy i wgl byliśmy grzeczni. Bójka była między innymi osobami, a nie naszą drużyną. Więc proszę nie oczerniać skoro ktoś nie był i nie widział. A co do konsekwencji na pewno kibole je poniosą, bo my nie odpuścimy tego.

Do tematu wrócimy. 

Continue Reading

Wrocław

Hit B klasy zakończony bijatyką. Komisja Dyscyplinarna podjęła decyzję

Published

on

Mecz na szczycie VII grupy B klasy Puma Pietrzykowice – Galakticos II Solna zakończył skandalem. Najpierw został uderzony zawodnik gospodarzy, potem doszło do wielkiego zamieszania. Jak decyzję podjęła Komisja Dyscyplinarna?

 

Kadra na finały UEFA Region’s Cup zredukowana. Oto 26 wybrańców

W minioną niedzielę w Pietrzykowicach Puma – lider VII grupy B klasy – podejmowała rezerwy Galaktiocs Solna, które zajmowały 3. miejsce. Obie drużyny, wraz z Tarantem Krzyżowice, walczą o awans do A klasy. Goście ostatecznie wygrali 1:0 po golu Amadeusza Zuberta, ale nie o wyniku mówiło się po spotkaniu najwięcej.

Dzisiejszy mecz zakończył się niemałym skandalem. Sędzia zakończył mecz w 90. minucie, mimo że doliczył ich aż 6. W 90. minucie nasz zawodnik szedł po piłkę za linię boczną i został uderzony z pieści w twarz – napisała Puma na swoim profilu na Facebooku. Według klubu z Pietrzykowic, agresorem był ojciec jednego z zawodników gości.

 

Jak to widzieli goście? – W 92. min. doszło do przerwania meczu, gdy Alan Reszka (grający trener Pumy – przyp. red.) przy linii autowej wdał się w dyskusję z jednym z kibiców i doszło do wymiany ciosów – agresji ze strony kibica i samego Alana Reszki, który postanowił sam wymierzać w ten sposób sprawiedliwość – czytamy z kolei na profilu Galakticos.

Sam zawodnik również wydał oświadczenie. – Pierwsza rzecz: nikogo nie uderzyłem w twarz, co najwyżej odepchnąłem. Jeśli chodzi o walkę boiskową, to piłka nie szachy, on przywalił mi, ja jemu w ferworze walki, co na boisku, to zostaje na boisku, taka jest piłka. A jeśli chodzi o zachowanie kibica, to gość perfidnie uderzył mnie w twarz jak szedłem po piłkę. Wszystko co wydarzyło się później było tego konsekwencją i działo się po zakończeniu zawodów przez sędziego – napisał grający trener Pumy.

 

„Wszystko co wydarzyło się później” – chodzi o spore zamieszanie, jakie później miało miejsce. Według gości, przyjezdni kibice zostali zaatakowani przez zawodników Pumy, którzy zbiegli się po uderzeniu ich grającego trenera. Miało dojść do kolejnych rękoczynów.

Z pewnością nie rozstrzygniemy, jak było w rzeczywistości. Obie strony przerzucają się argumentami, inaczej wydarzenia przedstawiają kibice w dziesiątkach komentarzy, które można znaleźć w sieci. Jedno jest pewne – doszło do zdarzenia, do którego nie powinno dojść i którego nie chcemy oglądać na żadnym poziomie rozgrywkowym.

 

Komisja Dyscyplinarna DolZPN zdecydowała o karach:

 • Puma Pietrzykowice został ukarany karą finansową za brak odpowiedniego zabezpieczenia zawodów;
 • Galakticos II Solna został ukarany karą finansową za niesportowe zachowanie kibica.
Continue Reading

To się czyta