Bez Jacha ani rusz. Wymowne statystyki młodzieżówki

Reprezentacja młodzieżowa, przygotowująca się do mistrzostw Europy, przegrała dwa ostatnie mecze towarzyskie. W obu zabrakło Jarosława Jacha, który leczy kontuzję. Z nim w składzie taka seria się nigdy nie zdarzyła.

 

TOP 7 Najciekawszych transferów w III lidze [WIOSNA 2017]

Polska reprezentacja młodzieżowa przygotowuje się do czerwcowych mistrzostw Europy U 21, które zostaną rozegrane w naszym kraju. W ostatnich dniach kadra Marcina Dorny rozegrała dwa mecze towarzyskie – ostatnie oficjalne przed Euro – z Włochami i Czechami. I, niestety, oba przegrała. Oba po 1:2.

 

Kluby z Dolnego Śląska mają w młodzieżówce kilku przedstawicieli, ale jednego brakuje ostatnio szczególnie. Oczywiście Jarosława Jacha, dotąd etatowego stopera młodzieżówki, który od września 2015 roku opuścił jedynie 12 minut meczu z Białorusią.

 

TOP 20 Najdroższych piłkarzy na Dolnym Śląsku. Jach na czele

Niestety, obecnie stoper Zagłębia Lubin przechodzi rehabilitacje po zabiegu zszycia więzadeł w kontuzjowanym stawie skokowym. Bez niego młodzieżówka przegrała oba tegoroczne mecze, czyli więcej, niż w 11 spotkaniach z Jachem w składzie.

 

Pierwszy o tym napisał na TT Krzychu

 

Rzeczywiście, liczby te robią spore wrażenie

  • Młodzieżówka z Jachem

mecze: 11, wygrane: 7, remisy: 3, przegrane: 1, bramki: 18-3

 

  • Młodzieżówka bez Jacha

mecze: 2, wygrane: 0, remisy: 0, przegrane: 2, bramki: 2:4

 

Oczywiście, trudno dziś odgadywać, jakie byłby wyniki meczów z Włochami i Czechami, gdyby lubiński zawodnik mógł grać. Być może wcale nie uchroniłby biało-czerwonych przed porażkami, ale wydaje mi się, a właściwie jestem tego pewien, że pod jego wodzą polska defensywa byłaby znacznie szczelniejsza.

 

Jach ma wrócić do grania w maju. Powinien być gotowy na końcówkę sezonu oraz młodzieżowe Euro. Nie wiadomo jednak, czy zdąży z odpowiednią formą. Miejmy nadzieję…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.