Brawo dla Sparty za szpaler dla mistrzów

Szpaler dla mistrza ligi to obrazek często widziany w ligach zawodowych. Okazuje się, że nie tylko. Swoich rywali potrafią uhonorować również w najniższych ligach. Jak choćby we Wrocławiu…

 

Dynamo Wrocław wygrało ligę. Ale awansu nie będzie

Choć to „tylko” C klasa, choć to tylko symboliczny – powiedziałby ktoś nawet, że mało znaczący – gest, to jednak warto go pokazać. I pochwalić… Bo gdy coraz częściej dochodzą nas słuchy o bójka na meczach, o awanturach czy wyzwiskach, warto pokazywać, że w małych ligach można rywalizować w sposób fair i z szacunkiem dla przeciwnika.

 

O co konkretnie chodzi? O szpaler dla mistrzów, który w miniony weekend zrobili piłkarze Sparty II Wrocław. Grali oni z Dynamem Wrocław, który tydzień wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo w grupie I wrocławskiej klasy C.

 

Derby powiatu ząbkowickiego Unia – Orzeł odwołane

Gest ten jest tym bardziej godzien uwagi, bowiem – jak zapewne wszyscy wiedzą – Dynamo to ekipa złożona wyłącznie z obywateli Ukrainy. I co tu dużo mówić – fakt ten nie wszystkim się podoba.

 

Samo spotkanie zakończyło się hokejowym wynikiem 5:7. Mistrzowie potwierdzili swoją formę z całego sezonu, a drużyna prowadzona przez Andrzeja Gomołyska, że drzemie w niej spory potencjał. Choć na razie wystarcza go na zajmowanie przedostatniego miejsce w tabeli (ale z szansami nawet na 4.).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.