Rząd luzuje obostrzenia. Więcej osób może trenować, na ligę to nie wystarczy

Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja zwiększa się limit osób, które mogą przebywać na boisku piłkarskim.

 

Nieoficjalnie: awans rezerw Śląska, utrzymanie Piasta i Zagłębia II

Od 18 maja limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych, wyglądają następująco:

  • na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach – może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów);
  • na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).

 

Wprowadzona zostanie także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli wydzielimy 5-metrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ 6 trenerów).

 

Ponadto można będzie także organizować zajęcia w obiektach zamkniętych.

 

Ważne! W obiektach zamkniętych nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń.

 

 

Przy okazji pojawiły się głosy, że niepotrzebnie podjęto decyzję o zakończeniu sezonu w niższych ligach. Chciałbym jednak zauważyć, że przy obowiązujących od 18 maja obostrzeniach ciężko byłoby rozgrywać mecze ligowe. Więc luzowanie przez rząd obostrzeń z pewnością ułatwi treningi, ale na bezpieczne rozgrywanie meczów z pewnością nie pozwoli.    

 

Na boisku mogą przebywać 22 osoby. Czyli gołe jedenastki. Co prawda mamy jeszcze zapas czterech trenerów, ale podczas spotkania ligowego mamy i trenerów, i kierowników drużyn, masażystów, sędziów i zawodników rezerwowych. Jakby to niby miałoby zostać zorganizowane?    

One thought on “Rząd luzuje obostrzenia. Więcej osób może trenować, na ligę to nie wystarczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *