Start rundy wiosennej. Najpierw zarząd DolZPN, potem narada z klubami

Władze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej będą rozmawiały z klubami na temat startu rundy wiosennej.

 

Co ze startem rundy wiosennej? Oto możliwe scenariusze

„Dzisiaj o godz. 13 nadzwyczajne posiedzenie Zarządu DolZPN. A w poniedziałek pilna narada z prezesami klubów IV ligi i klas „O”, które startują najwcześniej. Temat jeden jedyny” – napisał w piątek rano na facebooku Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Ten „jeden jedyny” temat to oczywiście start rundy wiosennej, zwłaszcza w ligach, które inaugurację mają wyznaczoną na 6/7 marca. Przypomnijmy bowiem, że w czwartek rząd przedłużył zakaz uprawiania sportu o dwa tygodnie, do 13 lutego. To oznacza, że trenować i rozgrywać sparingi mogą zgodnie z przepisami tylko zawodowcy i drużyny, których zawodnicy pobierają stypendia, a także drużyny dziecięce i młodzieżowe.

 

Mocno to komplikuje przygotowania drużyn z niższych lig do wiosny. DolZPN ma co prawda scenariusz awaryjny, który zakłada start nawet w weekend 17/18 kwietnia, ale wtedy runda trwałby aż do końca lipca.

 

Co ze startem rundy wiosennej? Z pewnością więcej będzie wiadomo na początku przyszłego tygodnia, choć kluczowa będzie w tym temacie i tak data zniesienia obostrzeń dotyczących sportu.   

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *