Rozgrywki w niższych ligach zawieszone. Co dalej? Oto możliwe scenariusze

Rozgrywki w niższych ligach na Dolnym Śląsku zostały zawieszone. Co dalej? Oto możliwe scenariusze.

 

Piłkarski lockdown na Dolnym Śląsku. Rozgrywki zawieszone.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od 20 marca do 9 kwietnia w całym kraju będą obowiązywały zaostrzone obostrzenia dotyczące sportu, co skutkuje m.in. zamknięcie obiektów sportowych. DolZPN już ogłosił, że w tym terminie rozgrywki seniorów od IV ligi do B klasy są zawieszone.

 

Co dalej? Możliwe są dwa główne scenariusze. Optymistyczny zakłada, że po 9 kwietnia będzie można wrócić do grania. Wtedy prawdopodobnie ligi ruszyłyby ponownie od weekendu 10/11 kwietnia lub 17/18 kwietnia.

 

Z terminarza wypadną więc aż 3, a nawet 4, kolejki. To oznacza, że będzie trzeba je rozegrać po 20 czerwca, kiedy miał się skończyć sezon.

 

„Jeżeli ruszymy 17.04. to możemy zakończyć w dniu 10 lipca. Jeżeli nie chcemy grać do 10 lipca, to wówczas w terminarzu będziemy grali w każdą środę czerwca” – poinformował Andrzej Padewski, prezes DolZPN, o zmianach na przykładzie IV ligi. Oczywiście, przesunięte zostaną również inne ligi, choć ze względu na mniejszą liczbę kolejek, skończą grać szybciej (lub nie będą musiały grać w środy).

 

Co się stanie, jeśli obostrzenia zostaną przedłużone i rozgrywki nie ruszą 17 kwietnia? Niestety, wszystko wskazuje na to, że po tym terminie trzeba będzie zakończyć sezon. Będą wtedy obowiązywały tabele na dzień zawieszenia rozgrywek. Pamiętajmy jednak, że ostateczna decyzja będzie podejmowana w sytuacji, gdy znane będą decyzje władz państwowych dotyczących obostrzeń.

5 thoughts on “Rozgrywki w niższych ligach zawieszone. Co dalej? Oto możliwe scenariusze

    1. Wciąż nie ma rozporządzenia, a w nim będzie szczegółowo zapisane – czy i kto może zagrać. Niestety, po raz kolejny na ostatnią chwilę wszystko jest robione

      1. Mam nadzieję że jak najszybciej… bo właśnie jutro ma mi wystartowac liga trampkarzy i niewiem jak to będzie…

  1. Jak to jest , dzieci mogą być trenowane , szkółki itp , a zawodnicy np A klasy nie mogą trenować ani grać ……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *