Nowe obostrzenia. Co to oznacza dla III ligi i rozgrywek młodzieżowych?

W całym kraju został wprowadzony twardy lockdown. Jak nowe obostrzenia mogą wpłynąć na rozgrywki w III lidze i rozgrywki młodzieżowe?

 

„Ostatnia rozegrana kolejka”, czyli kiedy tabela może zostać uznana za końcową

W czwartek, 25 marca odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Poznaliśmy na niej najnowsze decyzje w sprawie twardego lockdownu w Polsce. Na razie na okres dwóch tygodni. Jak to może wypłynąć na rozgrywki piłkarskie?

 

Przypomnijmy, że 20 marca, zamknięte zostały obiekty sportowe na potrzeby sportu amatorskiego. Rozgrywki w niższych ligach na Dolnym Śląsku zostały zawieszone do 9 kwietnia. Co prawda istniała możliwość, żeby grała IV liga, ale nie wszystkie drużyny były w stanie sprostać wymogom rozporządzenia dotyczących sportowych stypendiów. Ostały się tylko rozgrywki dzieci i młodzieży.

 

Co nowego wprowadzają obostrzenia od 27 marca? Na razie nie znamy szczegółów. Na stronie ministerstwa jest tylko taka informacja:

Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

 

Znów trzeba czekać więc na szczegóły zawarte w rozporządzeniu. Nie można jednak wykluczyć, że zniknie możliwość rozgrywek dla dzieci i młodzieży, a także na podstawie stypendiów. Wtedy rozgrywki młodzieżowe zostaną zawieszone, a pod znakiem zapytania staną również rozgrywki w III lidze. A właściwie, również zapewne będą musiały być zawieszone do 9 kwietnia.

 

 

      

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *