Śląsk II z pucharem strefy wrocławskiej

Śląsk II Wrocław – Ślęza Wrocław 2:1 w finale Pucharu Polski strefy wrocławskiej.

 

III liga ? decydujące starcie

Mecz, który odbył się w sobotę na Fair Play Arenie w Trzebnicy, nie był jakimś wielkim widowiskiem. Być może wpływ na to miał fakt, że w Ślęzie brakowało kilku podstawowych zawodników (3 maja żółto-czerwonych czeka ważny mecz ligowy z Piastem Żmigród), a w rezerwach Śląska tym razem zabrakło “spadów” z pierwszej drużyny. Troszkę tej jakości na murawie brakowało, choć z pewnością nie można zawodnikom obu drużyn odmówić zaangażowania.

 

Ozdobą spotkania była piękna bramka z rzutu wolnego Andrzeja Korytka, ale jak się później okazało, było to za mało, by Ślęza wywalczyła trofeum. Śląsk II okazał się skuteczniejszy, choć długimi momentami przeważali rywale. Taka jest piłka, o czym dzień wcześniej przekonali się gracze pierwszej drużyny Śląska w Zabrzu. W pomeczowych statystykach byli lepsi praktycznie pod każdym względem, oprócz jednego – ale najważniejszego – ilości zdobytych bramek.

 

Morioka kontra Starzyński. Kto ma w regionie lepszą dziesiątkę? (SONDA)

Gracze rezerw Śląska mogą cieszyć się z pucharu na szczeblu okręgu wrocławskiego, a już 4 maja poznają rywali w półfinale Pucharu Polski na szczeblu dolnośląskim. Zmierzą się w nich zdobywcy pucharów strefowych: Śląsk II, Górnik Wałbrzych, Karkonosze Jelenia Góra i Miedź II Legnica.

 

Mecz Śląsk II – Ślęza był transmitowany w internecie na stronach tvcom.pl oraz dolzpn.pl. Nie była to może transmisja HD w telewizji z 12 kamer ;), ale oglądało się całkiem fajnie.

 

Śląsk II Wrocław – Ślęza Wrocław 2:1. Gole z meczu finałowego poniżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.