Piast Wrocław Żerniki – Zachód Sobótka, czyli mecz o (prawie) wszystko

Piast Wrocław Żerniki – Zachód Sobótka w meczu na szczycie wrocławskiej okręgówki. Choć to dopiero 17. kolejka, spotkanie to może mieć bardzo duże znaczenie w walce o awans do IV ligi.

 

Był w Śląsku, teraz czas na Piasta. Nowy prezes na Żernikach

Piast Wrocław Żerniki i Zachód Sobótka to dwie drużyny, które są wymieniane jako główni kandydaci (obok Polonii Trzebnica) do awansu. Piast mocny kadrowo jesienią pozyskał tylko uznanego Adama Samca (do ostatnio Chrobry Głogów), do Zachodu doszło kilku doświadczonych zawodników, m.in. Norbert Pierzga (Górnik Wałbrzych) czy Bartłomiej Jankowski (MKP Wołów).

 

W pierwszej wiosennej kolejce Zachód jednak tylko zremisował w Jelczu-Laskowicach 1:1. Piast nie grał, bowiem Czarni Kondratowice wycofali się z rozgrywek, ale trzy punkty na konto wpadły. Efekt jest taki, że obecnie ekipa z Żernik ma 8 punktów przewagi nad najgroźniejszy rywalem.

 

Awanse i spadki 2016/17 ? III liga, IV liga, Okręgówka [NA ŻYWO]

Wynik sobotniej konfrontacji będzie więc bardzo ważny dla układu tabeli. Oczywiście nie zdecyduje jeszcze o losach awansu, ale z pewnością bardzo duży wpływ na walkę o awans będzie miał.

 

W pierwszym meczu w bieżącym sezonie w Sobótce Piast wygrał 4:3. Co ciekawe, w sezonie 2015/16 oba kluby grały razem w grupie I wrocławskiej klasy A. Wtedy dwa razy padł remis ? 2:2 w Sobótce i 1:1 przy Osinieckiej we Wrocławiu.

 

Śledząc konfrontację Piasta i Zachodu nie można także zapominać, że ostatniego słowa nie powiedziały jeszcze Energetyk Siechnice (obecnie 3. w tabeli, który ma tyle samo punktów co Zachód) oraz Strzelinianka i Polonia Środa Śląska (mają po 2 punkty straty do Energetyka i Zachodu).

 

Mecz Piast Wrocław Żerniki ? Zachód Sobótka w sobotę, 25 marca o godz. 15 na boisku przy. Osinieckiej.

[socialpoll id=”2417725″ path=”/polls/2417725″ width=”300″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.