Krzysztof Piątek jedną nogą w Milanie. Miliony uciekają Zagłębiu i Lechii

Krzysztof Piątek “jedną nogą” w AC Milan. Niestety, to fatalna wiadomości dla Lechii Dzierżoniów i Zagłębia Lubin. Bo ominie jest spory zastrzyk gotówki. 

 

Beniaminek okręgówki wzmacnia się i zaatakuje IV ligę

Krzysztof Piątek na półmetku rozgrywek w Serie A z 13 golami (6 kolejnych dołożył w Pucharze Włoch) jest wiceliderem klasyfikacji strzelców, jedno trafienie za Cristiano Ronaldo. W zestawieniu strzelców 5 najlepszych lig w Europie zajmuje razem Nicolasem Pepe z Lille 7/8. miejsce. Choć Polak w europejskiej piłce jest od niedawna, co jakiś czas pojawiają się informacje, że na celownik wzięły go nawet światowe potęgi. Ostatnio mówiło się najwięcej o Realu Madryt i AC Milan.

 

Dziś okazało się, że transfer “Bani” do Milanu jest praktycznie przesądzony. 

 

Śląsk II Wrocław czy Górnik Wałbrzych, a może… [SONDA]

To fatalna wiadomość dla Lechii Dzierżoniów i Zagłębia Lubin. Oba kluby mogły liczyć na spory zastrzyk gotówki w ramach tzw. solidaryty payment (mechanizm solidarnościowy), ale tylko w przypadku, gdyby Piątek odszedł z Seria A. Jeśli Genoa sprzeda go do Milanu, to oba dolnośląskie kluby nie dostaną… nic. 

 

A chodziło o spore pieniądze. W przypadku Realu sugerowane kwotę odstępnego w wysokości 60 mln euro, czyli ok. 258 mln złotych. Wtedy pięć procent tej sumy – zawrotne 12,9 mln zł! – zostałoby przeznaczonych na tzw. solidaryty payment. Trafia do klubów, które przyczyniły się do wyszkolenia zawodnika w wieku od 12. do 23. roku życia. W tym szkoleniu znaczny udział miały dwa dolnośląskie kluby – Lechia Dzierżoniów i Zagłębie Lubin.

 

W barwach Lechii „Bania” grał 1,5 sezonu, a w barwach Miedziowych przez 4 sezony. To by oznaczało, że klub z Dzierżoniowa powinien otrzymać 15 proc., a Zagłębie 40 proc. kwoty przeznaczonej na solidaryty payment. Byłoby to odpowiednio ok. 1 mln 935 tys. i 5 mln 160 tys. zł.

 

Niestety, nie tym razem.

 

FOT. Genoa CFC Twitter

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *